20.08.20213 min
Rafał Klepacki

Rafał KlepackiProject ManagerYUMISU

6 najlepszych foteli do domowego biura

Poznaj kolekcję foteli, które sprawią, że praca w domowym biurze będzie bardzo wygodna i komfortowa, i wybierz najlepszy dla siebie.

6 najlepszych foteli do domowego biura

Praca zdalna przez ostatnie półtora roku stała się nowym standardem, do którego jedni zapałali miłością, innych z kolei zdążył już wyjątkowo wymęczyć. Niezależnie od branży — pewne elementy domowego biura okazują się wręcz niezbędne do zakupu w pierwszej kolejności. Idziemy o zakład, że pierwsze chwile “wolności” z home office wykorzystaliście na testach różnych konfiguracji miejsc pracy. Praca z łóżka, praca z kanapy, praca przy stole w kuchni, czy w końcu na hamaku w ogrodzie. Jeśli praca zdalna nie jest dla Was pierwszyzną — takie opcje nie wywołują już ekscytacji.

Niemniej jest jeden, wspólny wniosek po tych wszystkich wycieczkach po mieszkaniu — nic nie zastąpi klasycznego stanowiska pracy w postaci dopasowanego biurka i ergonomicznego fotela. Jeśli jeszcze sami nie doszliście do takich wniosków, to nieuniknionym jest fakt, że wkrótce Wasze plecy dyskretnie dadzą Wam o tym znać. Na co warto zwrócić uwagę?

Jedną z opcji są fotele marki Yumisu, które niezależnie od modelu cechują się jakościowym i solidnym wykonaniem. W każdym z foteli znajdziecie system ergo multiblock, który umożliwia zablokowanie ulubionej pozycji, zarówno jeśli mowa o oparciu, jak i podłokietnikach. Co może Was zainteresować? Wytyczne co do wzrostu i wagi mają charakter orientacyjny.

Model 2049

 • Idealny przy wzroście: 175-200 cm,
 • Waga: do 150 kg


To co otrzymujemy w tym modelu to konstrukcja pół-kubełkowa — co mniej więcej oznacza, że siedzisko ma płaską budowę, dzięki czemu nie ma mowy o ograniczaniu ruchów. W bazowej wersji modelu występują podłokietniki, które doskonale sprawdzą się dla zarówno dla osób, które na co dzień spędzają dużo czasu przed komputerem, a co za tym idzie - to także idealny wybór dla Graczy.

W zestawie znajdziecie również dwie poduszki z pianką memory, która “zapamięta” Waszą standardową pozycję. Fotel znajdziecie w dwóch wariantach materiału: ekoskóra (łatwa w czyszczeniu) oraz tkanina.

Model 2050

 • Idealny przy wzroście: 175-195 cm,
 • Waga: do 150 kg


Zastosowana konstrukcja kubełkowa zapewnia stabilność pozycji i brak ograniczeń, jeśli chodzi o swobodę ruchu. Natomiast sam design przywołuje błyskawicznie skojarzenia z siedziskami z aut rajdowych. Przy tym trudno odmówić mu elegancji dzięki pikowanym obiciu. W zestawie znajdują się dwie poduszki z pianką memory z welurowym obiciem.

Wytrzymałość idzie tutaj w parze z solidną konstrukcją. W tym modelu ponownie możecie wybrać między dwoma wariantami materiału.

Model 2051

 • Idealny przy wzroście: 165-185 cm,
 • Waga: do 150 kg


Klasyka gatunku i minimalizm. Fotel idealnie wpasuje się w domowe biuro, jeśli nie chcecie rzucać się w oczy krzykliwymi kolorami. Solidna konstrukcja oraz ponowne postawienie na półkubełkowe siedzisko gwarantuje komfort i wygodę, nawet przy bardzo długich posiedzeniach - czy to przed projektem, czy przy kolejnej sesji online.

W zestawie nieodłącznie znajdziecie dwie poduszki z pianką memory, która dopasuje się do Waszych poczynań.

Model 2052

 • Idealny przy wzroście: 175-205 cm,
 • Waga: do 180 kg


Jeśli szukaliście zawodnika z największymi możliwościami, to trafiliście pod właściwy adres.

Model 2052 to zdecydowanie najszerszy spośród wszystkich dostępnych foteli w ofercie Yumisu. Dopuszczalna waga, jak i wzrost jasno wskazują, że w tym wypadku nie mówimy o żadnych ograniczeniach, czego dowodem jest wzmocniony siłownik.

Zastosowane materiały na pewno nie pozwolą Wam czuć dyskomfortu nawet w najbardziej upalne dni. Same materiały są też wyjątkowo łatwe w czyszczeniu.

Model 2053

 • Idealny przy wzroście: 175-200 cm,
 • Waga: do 150 kg


Ten model to ponownie hołd dla minimalizmu. Tutaj znajdziecie również wszystkie atuty z pozostałych modeli, a więc półkubełkowe siedzisko, solidną konstrukcję i szczegółowe obszycie. Wsparciem są naturalnie poduszki i wiele opcji regulacji siedziska oraz samych podłokietników. W tym wypadku fotel występuje, aż w trzech wariantach materiału: tkanina, ekoskóra oraz prawdziwa skóra.

Model 2054

 • Idealny przy wzroście: 175-200 cm,
 • Waga: do 150 kg


Wszystkie atuty pozostałych modeli zamknięte w jednej minimalistycznej konstrukcji. Do tego stopnia, że zamiast poduszki pod lędźwie został zastosowany (ukryty w dolnej części oparcia) mechanizm zastępujący ją, za to z dodatkową funkcją regulacji. W dalszym ciągu znajdziecie jednak jedną welurową poduszkę z pianką memory pod głowę. W tym wypadku macie do wyboru dwa warianty materiału - eko-skóra oraz prawdziwa skóra.

Który z foteli najbardziej sprawdzi się w Waszych codziennych wyzwaniach? Szczegółowe wymiary i detale znajdziecie na stronie producenta.

<p>Loading...</p>