17.04.20194 min
Bulldogjob

Bulldogjob

5 scen dla deweloperów na Infoshare 2019

Eksperci z LinkedIna, Slacka, Mozilli i Microsoftu już 8-9 maja w Gdańsku. Infoshare z mocnym akcentem dla deweloperów.

5 scen dla deweloperów na Infoshare 2019

W tym roku na konferencji aż pięć scen dedykowanych deweloperom i prelekcje czołowych technologicznych gigantów. Agenda Infoshare zapełnia się nazwiskami ekspertów z firm implementujących najnowsze rozwiązania technologiczne. Organizatorzy stawiają na tematykę skupioną wokół najważniejszych trendów w branży IT i jej przyszłości.

O przyszłości technologii na DevTrends Stage

DevTrends Stage to jedna z dwóch największych scen konferencji Infoshare. Zaproszeni eksperci opowiedzą o trendach w branży i podzielą się case studies z wdrożeń technologicznych w swoich firmach. Kogo zobaczymy?

  • Venkat Subramaniam (Agile Developer Inc.) - It could be heaven or it could be hell.


Mnogość języków w platformie Java to zarówno korzyści, jak i wyzwania. Podczas tej prelekcji, światowej sławy programista poliglota i autor książek na temat wielu języków programowania, opowie o tym co jest dobre, a co niebezpieczne w byciu programistą poliglotą.

  • Harry Roberts (CSS Wizardry Ltd.) - More Than You Ever Wanted to Know About Resource Hints


Resource Hint to świetny sposób na tworzenie szybszych stron, umożliwiając programistom bycie trochę mądrzejszym od przeglądarki. Podczas tej prezentacji developerzy zobaczą, jakie Resource Hints są dostępne, jak najlepiej ich używać i na jakie niuanse zwracać uwagę, by wykorzystać pełnię ich możliwości.

  • Vitaly Friedman (smashingmagazine.com) - New Adventures In Front-End


Czy kiedykolwiek próbowałeś obejść zagnieżdżone właściwości CSS, zewnętrzne skrypty, wielowymiarowe zmienne czcionki lub dawno przestarzałe biblioteki wzorców? Vitaly opowie o tym, jak radzić sobie z tymi i wieloma innymi problemami w świecie Front-End.

  • Scott Helme (Report URI) - Crash, burn, report


Dzięki Reporting API każda przeglądarka, która odwiedza stronę może automatycznie wykrywać i raportować cały ogrom problemów z aplikacją. W tej prezentacji developerzy dowiedzą się w jaki sposób skonfigurować przeglądarkę, by raportowała, gdy coś pójdzie nie tak.

  • Paweł Noga (habana.ai) - How to join Deep Learning revolution?


Niektórzy twierdzą, że AI to moda, która przeminie tak jak wiele innych. Inni, że to początek nowej rewolucji. Paweł opowie dlaczego warto być częścią świata AI i w jaki sposób wykorzystać tę możliwość by stać się częścią branży

Technologiczna specjalizacja na 4 scenach dedykowanych deweloperom

Podczas Infoshare odbędą się także prelekcje na 4 scenach dedykowanych wąskim obszarom specjalizacji.

Na FullStack Stage, poświęconej programowaniu i architekturze wystąpi Felix Rieseberg ze Slacka, który przedstawi framework Electron wyjaśniając wady i zalety budowania aplikacji za pomocą JavaScript. Zobaczymy Todda Palino z LinkedIn i Trishula Goela, Mozilla, który opowie o tym,  co najlepsze w stronach mobilnych i natywnych aplikacjach. W swojej prezentacji, Trishul pokaże w jaki sposób PWA wykraczają poza przeglądarkę.

Równolegle odbywać się będą prelekcje na DataTech Stage, gdzie usłyszymy jakich technologii, narzędzi i platform użyć do przetwarzania ogromnej ilości danych tak, by optymalizować procesy i realizować cele biznesowe. Na DataTech wystąpią m.in. Pere Urbon-Beyes z Confluent Inc, Alejandro Saucedo z The Institute for Ethical AI and ML i Piotr Turek, Michał Żmuda, DreamLab.

DeepTech Stage skierowana będzie do specjalistów AI. Developerzy dowiedzą się m. in co znajduje się w autonomicznych samochodach, jak działają systemy rozpoznawania obrazu i głosu oraz z czego zbudowane są komputery kwantowe. Wśród prelegentów m.in Tomasz Trzciński, Tooploox i Mateusz Biliński, Niebezpiecznik.

Na Crypto&Security Stage eksperci tacy jak Jean-Philippe Aumasson (Teserakt AG), Alex "Jay" Balan (Bitdefender) czy Anastasiia Voitova (Cossack Labs) podejmą próbę znalezienia odpowiedzi na pytania: czy blockchain jest rozwiązaniem, które powinno zwiększyć nasze zaufanie do świata cyfrowego? Oraz jak zabezpieczyć nasze pieniądze i prywatne dane? Tutaj poznacie metody, technologie i przypadki z rozwiązaniami tych pytań.

Wstęp na specjalistyczne sceny zapewnia Conference Pass. W ramach tej wejściówki można również wziąć udział w side eventach. W tym roku podczas Great Networking Party w Starym Maneżu wystąpi Krzysztof Zalewski. Z kolei After Party odbędzie się w nowej industrialnej formule na terenach stoczniowych, w najbardziej charakterystycznym miejscu Gdańska. Bilety na Infoshare w zakładce Registration.

O Infoshare

Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące uczestników. Wśród nich są startuperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy.

Dwa dni konferencji to 9 tematycznych scen, 200 prelegentów, ponad 150 wystąpień oraz imprezy towarzyszące, które są okazją do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. Infoshare to również przestrzeń do rozwoju dla firm na wczesnym etapie rozwoju. Speed Dating pozwala na umówienie indywidualnych spotkań z inwestorami, Startup Expo umożliwia zaprezentowanie swojego rozwiązania na dedykowanym stoisku, a Startup Contest każdego roku gromadzi ponad 500 startupów walczących o nagrodę główną - 20 000 EUR.

W 2019 roku Infoshare odbędzie się 8 i 9 maja w gdańskim Amber Expo. Uczestnicy wysłuchają wystąpień z 9 tematycznych scen. Inspire Stage to znane i lubiane nazwiska, inspirujące opowieści założycieli największych firm, przegląd innowacji w biznesie oraz ciekawe panele dyskusyjne. DevTrends Stage to scena, którą zdominują trendy w nowych technologiach. Speakerzy opowiedzą m.in. o sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i blockchainie.

Wyspecjalizowane sceny dodatkowe: DataTech, FullStack, Crypto&Security oraz DeepTech Stages to duża dawka wiedzy dla doświadczonych deweloperów i architektów. Na scenie marketingowej poruszone zostaną tematy dotyczące digital marketingu, użycia nowych technologii w sprzedaży i nowych mediów. Startupperom, inwestorom i przedstawicielom VC oddajemy Growth  Stage.

Po pierwszym dniu konferencji uczestnicy wezmą udział w Great Networking Party z koncertem na żywo, który już na stałe zawitał w agendzie infoShare Conference. Okazje do networkingu i dobrej zabawy to również Before i After Party.

Bulldogjob na Infoshare

Objęliśmy patronatem medialnym międzynarodową konferencję Infoshare i też tam będziemy :) Tak więc do zobaczenia 8 i 9 maja!

<p>Loading...</p>