10.11.20163 min
Netguru

NetguruNetguru

5 Najlepszych Podcastów o Ruby on Rails Według Programistów z Netguru

5 Najlepszych Podcastów o Ruby on Rails Według Programistów z Netguru

Czy jesteś jedną z tych osób, które przeglądając internet w poszukiwaniu artykułów i tutoriali o Ruby on Rails, zostawiają otwartych wiele kart w przeglądarce do przeczytania “na później”?

Jest na to rada - zamiast odkładać czytanie na później, spróbuj posłuchać podcastu.

Podcasty są bardzo wygodnym sposobem na dokształcenie się. Szybko i w przyjaznej formie dostarczają dużo informacji. Możesz słuchać ich w drodze do pracy, sprzątając w domu czy idąc na spacer z psem - w ten sposób wykorzystasz pełniej czas, który normalnie przeciekłby przez palce. W tym artykule polecamy kilka podcastów, dzięki którym poznasz ciekawostki ze świata Ruby on Rails.

Ruby Rogues

Ruby Rogues  - cotygodniowy podcast w formie panelu dyskusyjnego szeroko omawiający wszystko, co związane z programowaniem w Ruby on Rails: praktyczne wskazówki, narzędzia, biblioteki, możliwości rozwoju kariery i społeczność RoR. Współprowadzący zmieniają się z tygodnia na tydzień, więc nie ma miejsca na nudę i można liczyć na przedstawienie tematów z różnych perspektyw. Jest to podcast dla wszystkich - zarówno dla początkujących programistów, jak i tych bardziej doświadczonych.

The Ruby on Rails Podcast

Prowadzący (dawniej Sean Devine, obecnie Kyle Daigle) przeprowadza wywiady z programistami Ruby on Rails, pytając o ich początki i dalszy rozwój ścieżki kariery oraz najnowsze trendy w społeczności Ruby. Dla osób na początku swojej kariery programistycznej szczególnie ciekawe mogą być rozmowy o nauce programowania w Ruby on Rails, natomiast bardziej doświadczeni deweloperzy będą mieli okazje wysłuchać dyskusji omawiających zagwozdki programistyczne oraz relacji z konferencji branżowych.

RubyTapas

Jest to podcast dla bardziej doświadczonych programistow, którzy chcieliby chcieliby nauczyć się czegoś nowego. Prowadzący Avdi Grimm, zdobywca nagrody Ruby Hero, dwa razy w tygodniu zamieszcza filmy instruktażowe omawiające najróżniejsze problemy i zagadnienia ze świata Ruby on Rails. Do każdego filmu dostępny jest również skrypt. Odcinki są otagowane oraz podzielone na kategorie, dzięki czemu wyszukanie interesującego nas zagadnienia jest bardzo proste. A jest w czym wybierać - przez 4 lata istnienia tej serii powstały setki nagrań, czyniąc RubyTapas jedną z największych kolekcji filmów o Ruby w sieci. Co prawda, aby mieć dostęp do całej kolekcji trzeba wykupić członkowstwo, ale na stronie dostępnych jest też sporo darmowych materiałów.

Code Stories

Jeśli chcesz posłuchać, co w developerskim świecie w trawie piszczy, to ten podcast jest dla Ciebie. Prowadzący i zaproszeni goście przeprowadzą Cię przez meandry programistycznych problemów z humorem, serwując dawkę solidnej wiedzy. Podcast zarówno dla tych na początku swojej kariery, jak i doświadczonych programistów.

Ruby5

Nie można nie wspomnieć o jednym z lepszych podcastów o programowaniu - Ruby5. Niestety we wrześniu tego roku autorzy ogłosili, że zawieszają swoją działalność. Nowe odcinki wprawdzie nie będą się już pojawiać, ale jest to nadal świetna skarbnica wiedzy o Ruby on Rails, bo w archiwum znajduje się ponad 500 odcinków. Podcast ten skierowany był do bardziej doświadczonych programistów, dlatego omawiane zagadnienia są zazwyczajna na wyższym poziomie zaawansowania.

Mamy nadzieję, że ta lista zainspirowała Cię do wypróbowania podcastów. Ich główną zaletą jest to, że nie musisz specjalnie gospodarować na nie czasu. Następnym razem, gdy będziesz nudzić się w drodze do pracy - włącz sobie któryś i ciesz się produktywnie wykorzystanym czasem.

<p>Loading...</p>