23.04.20213 min
IT HUB at Philip Morris

IT HUB at Philip Morris

404 nie jest naszą mocną stroną - o wadach pracy w IT PMI

Poznaj słabe strony pracy w teamie IT firmy PMI Service Center Europe.

404 nie jest naszą mocną stroną - o wadach pracy w IT PMI

Ludzie mają różne wyobrażenia na temat pracy w IT i pracy w PMI. Moglibyśmy zaprzeczyć, że to wszystko pogłoski i że do niczego się nie przyznajemy, ale… that’s not how it works. Dlatego, żeby nie rodzić nowych plotek, wychodzimy naprzeciw wszystkim, którzy mają wątpliwości. Przyjrzeliśmy się własnej pracy i oto nasza szczera spowiedź. Obnażamy się ze słabych stron pracy w IT PMI.

Mówimy szczerze: nie wszystkie typy osobowości lubimy

W naszym IT wielu rzeczy nie można. Na przykład nie można być bucem. Cenimy sobie zgrany team, dlatego zatrudniamy tylko tych, którzy grają na konsoli, a nie na komputerze. Mamy to przetestowane: nie wszyscy umieją we współpracę, dobrą atmosferę czy przynoszenie samodzielnie upieczonego ciasta w poniedziałek. No dobra, w tym ostatnim nie wszyscy jesteśmy wyspecjalizowani, dlatego szukamy też devOpsa z dobrym skillem cukierniczym.

Jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej naszemu zespołowi, mówimy o sobie na: pmicareers.pl/teams/it

Umiesz usuwać okruszki z klawiatury i lubisz kebaby?

Każdy oczekuje pracy w młodym, dynamicznym zespole i karty Multisport. Jeszcze w tych kwestiach możemy zapewnić satysfakcję nowym pracownikom i pracownicom, ale ze skruchą przyznajemy się do jednego. Nie mamy owocowych czwartków. Nie to, że nie lubimy owoców, bo niech każdy sobie je, co tam chce. No właśnie – co chce. Nie wszyscy dietetycy patrzą życzliwie na takie podejście, ale na etacie u nas można jeść kebaby cały tydzień. I pizzę. I sałatki. Staramy się nie wpływać na nawyki żywieniowe zatrudnionych osób. 

Jedyną kwestią sporną w tej kwestii jest odgrzewanie ryb w firmowej kuchni, ale – póki co – nie ma oficjalnego zakazu, który wykluczałby obecność dorsza w PMI. Dla jednych to może być mocna strona pracy w IT PMI, ale ankieta korytarzowa wykazała, że głosy są mocno podzielone.

Co ciekawe: oddolnie zawiązała się grupa regularnie zamawiająca burgery do firmy. Co tydzień, a czasem nawet częściej. Jest też frakcja wege!

Może Ci przeszkadzać szum fal. Sorry, not sorry.

Niestety, to nie wszystko. Jako pracodawca staramy się zapewniać najlepsze warunki pracy. Nie zawsze jest to możliwe, bo w PMI trzeba pracować tak, jak się lubi. Jeśli ktoś lubi w biurze, to w porządku, mamy jeszcze na to wpływ: kawa, herbata, woda i inne czekają w naszej kuchni w wersji „no limit”.

Zła wiadomość dla tych, którzy lubią pracować z własnej kanapy. Nie jesteśmy w stanie zapewnić ciepłej kawy w domu. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem, które zwiększyłoby komfort naszych pracowników na home office, ale w tych kwestiach jeszcze długa droga przed nami. 

Najgorzej mają ci, którzy postanowili pracować z leżaka nad polskim morzem czy na górskich szlakach. Nie mamy pewności, że nie zabraknie im Internetu. Jeśli trzeba, podejmujemy to ryzyko!

Kot to pracownik jak każdy inny, ma swoje prawa 

Niestety rozumiemy też przerwy w pracy spowodowane siłą wyższą i czynnikami niezależnymi. Priorytety i work-life balance może brzmią tendencyjnie, ale… trzeba je mieć. W niektórych miejscach, np. w domu, istnieje ryzyko zakłóceń związanych z mruczeniem. Przez cały dzień. 

Świat to za mało. A dla Ciebie?

Jeśli mamy opowiedzieć o wszystkich najważniejszych wadach, żeby nikt nie był zaskoczony, dorzucimy jeszcze niektóre wymagania. Wiemy, brzmią absurdalnie, ale wymagamy od pracowników, by robili rzeczy nowe na skalę światową.

No i tu jesteśmy winni wyjaśnienia wszystkim, którzy zadają to problematyczne pytanie: czyli jakie? Rozumiemy dosłownie słowo „nowe”. Po prostu nie wiemy jeszcze, jakie dokładnie są to rzeczy, bo… nikt ich jeszcze nie wymyślił. Dlatego u nas możesz być pierwszą osobą, która swoim ulepszeniem zmieni świat, stworzy coś totalnie innowacyjnego i stanie się częścią historii. 

PMI jest w trakcie transformacji. Wiele się u nas zmienia i wchodzimy na nowy poziom rozwoju, bardzo dynamiczny. Czasem sami się dziwimy, ile dobrych rzeczy się u nas wydarza! O tym wszystkim poczytasz na pmicareers.pl. Jest tego dużo, ostrzegamy!

Podsumowanie

Zdajemy sobie sprawę, że nasze słabe strony potrafią zniechęcić, ale warto dać nam szansę. Mamy do zaoferowania dużo dobrego, ale lubimy przekonywać o tym działaniem. Zacznijmy od rozmowy – dziewczyny z HR-ów są naprawdę spoko i nie będą do Ciebie wydzwaniały jak szalone.  

Sprawdź czy znajdziesz dogodny dla siebie temat. 

<p>Loading...</p>