21.02.20202 min

30 000 € na wsparcie startupowych biznesów

Trwa konkurs dla startupów w ramach konferencji Infoshare 2020 - rejestracja trwa do 28.02.2020.

30 000 € na wsparcie startupowych biznesów

30 tysięcy euro w gotówce i możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed inwestorami z całego świata. To tylko niektóre korzyści dla startupów, które wezmą udział w Startup Contest - konkursie organizowanym w ramach konferencji Infoshare 2020 w Gdańsku.

Dwudziestka najlepszych zaprezentuje swój pomysł na Growth Stage - jednej z głównych scen konferencji, gdzie będzie mogła pokazać się międzynarodowym inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i reprezentantom największych korporacji. Co roku na Infoshare przyjeżdża ich ponad 200. 

Międzynarodowe jury weźmie pod uwagę m.in. potencjał biznesowy projektu, zespół oraz innowacyjność prezentowanego rozwiązania. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 000 EUR w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 000 i 3 000 EUR. Fundatorem nagrody jest Prezydent Gdańska, Partner Honorowy konferencji. 

Rekrutacja trwa do 28 lutego 2020 r. na stronie internetowej Organizatora.

Konkursy trampoliną do sukcesu

Startupy coraz chętniej biorą startują w konkursach. W 2019 roku do Startup Contest  zgłosiło się 601 firm. To o ponad 100 więcej niż w roku poprzednim. Ponad połowa (59%) aplikacji z poprzedniej edycji konkursu to startupy na wczesnym etapie rozwoju, tzw. early stage, głównie z Polski (120 firm), Niemiec (58 firm) i Wielkiej Brytanii (51 firm).

“Udział w konkursie o międzynarodowym zasięgu to dla młodych firm szansa na zastrzyk gotówki na rozwój działalności, dynamizację. Obecność na scenie i możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed zagranicznymi VC i przedstawicielami największych korporacji dla wielu staje się prawdziwą  trampoliną do sukcesu”

- mówi Grzegorz Borowski - CEO Infoshare, organizatora konferencji.

Medtech, Fintech i e-commerce

Blisko ⅓ firm, które aplikowały w 2019 roku, oferowało rozwiązania dla branży medycznej, finansowej (banki, firmy ubezpieczeniowe) oraz e-commerce. Ponad 200 nadesłanych zgłoszeń to projekty oparte o blockchain i kryptowaluty.

“Obserwujemy wzrost liczby projektów w obszarze Fintech. Do ostatniej edycji konkursu zgłosiło się 57 firm oferujących rozwiązania dla branży finansowej. To 2 razy więcej niż w 2018 roku. Od kilku lat w top 5 obszarów są projekty AI, jednak ich pogłębiona analiza wskazuje, że w wielu przypadkach nie można mówić o sztucznej inteligencji, a raczej o uczeniu maszynowym czy analizie danych”

- komentuje Grzegorz Borowski. 

“Jednocześnie obserwujemy, że z roku na rok projekty, które aplikują do Startup Contest, są coraz bardziej dojrzałe, niezależne od branży, w której działają”

- dodaje.

Szczegóły na oficjalnej stronie

<p>Loading...</p>