10.08.20224 min
Ankit Anand

Ankit AnandDevOps & opensource APM creator

25 świetnych stron internetowych dla programistów

Poznaj 25 stron internetowych dla programistów, których nie zna prawdopodobnie większość z nich. Odwiedź je, zacznij korzystać i ułatw sobie pracę kodera.

25 świetnych stron internetowych dla programistów

Istnieje wiele stron internetowych, które ułatwiają pracę programistom. Nie wszyscy jednak o nich wiedzą. W tym artykule poznamy 25 fantastycznych stron internetowych, które musisz odwiedzić

DevDocs

DevDocs gromadzi liczne dokumentacje API w jednym, łatwym do przeszukania interfejsie. W jednym miejscu znajdziesz dokumenty związane z różnymi językami programowania, technologiami.

ray.so

Ta strona pozwala na robienie pięknych zrzutów ekranu kodu. Posiada również tryb ciemny i kilka wstępnie załadowanych motywów dla różnych języków programowania. Możesz również użyć rozszerzenia VS Code.

Poeta.so

Ta strona będzie przydatna dla programistów, którzy chcą zamieszczać zdjęcia swoich tweetów w mediach społecznościowych. Strona ta przekształca Twój tweet w piękny i edytowalny projekt.

roadmap.sh

Ta strona internetowa zawiera plany działania, wytyczne i inne treści edukacyjne, które pomogą programiście w wyborze ścieżki zawodowej, jak i nakierują go na odpowiednią ścieżkę edukacyjną. Będzie wyjątkowo pomocna dla osoby początkującej, jak również dla uczącego się, który potrzebuje wskazówek.

LambdaTest

LambdaTest jest opartą na chmurze platformą do testowania stron internetowych w różnych przeglądarkach, która pozwala testować aplikacje internetowe na ponad 2000 różnych przeglądarkek, systemach operacyjnych i urządzeniach. Umożliwia testowanie kompatybilności między przeglądarkami zarówno manualnie, jak i automatycznie.

daily.dev

Jest to platforma, na której znajdziesz wiele świetnych artykułów do codziennej lektury. Pokazuje najlepsze artykuły z różnych platform bezpośrednio w aktualnościach. Możesz być na bieżąco z wysokiej jakości treściami z różnych platform bezpośrednio w swojej przeglądarce, korzystając z jej rozszerzenia.

Showwcase

Showwcase to nowy portal społecznościowy przeznaczony specjalnie dla osób, których łączy kodowanie, budują własną społeczność i znajdują nowe możliwości. Jest to platforma przypominająca LinkedIn, ale skupiająca wokół tylko programistów. Możesz dołączyć i mnie zaobserwować.

CSS-TRICKS

Możesz opanować umiejętności tworzenia stron internetowych ucząc się wszystkich podstaw o CSS z tej właśnie strony. Jeśli jeszcze nie wiesz, CSS jest tym co sprawia, że strony internetowe wyglądają tak pięknie.

Medusa

Alternatywa typu open-source dla Shopify. Medusa to open-source'owy headless commerce, który jest szybki i konfigurowalny. I jest za darmo.

SMARTMOCKUPS

Po co poświęcać czas na naukę obsługi Photoshopa. Smartmockups pozwala na generowanie świetnych próbek produktu w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio w przeglądarce i na wielu urządzeniach za pomocą jednego interfejsu. Jest to najszybsze dostępne internetowe narzędzie do tworzenia próbek, nie wymaga żadnego doświadczenia ani umiejętności, a biblioteka profesjonalnych próbek stale się powiększa.

Code Beautify

Używając technologii AI do upiększania kodu, sprawisz, że twój kod źródłowy będzie bardziej atrakcyjny i łatwiejszy do czytania.

overAPI

Dla wszystkich programistów OverAPI jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej użytecznych stron internetowych. Ta strona ma ściągawki dla większości języków programowania. Zobacz.

Responsively

Jest to strona typu open-source, z którą stworzysz swoją aplikację internetową 5x szybciej. Wszystkie ekrany docelowe są wyświetlane obok siebie w jednym oknie. Redukuje czas potrzebny na rozwój!

Color Hunt

Color Hunt to strona internetowa, która pozwala wybierać wspaniałe palety kolorów. Dla projektantów stron internetowych bardzo korzystne będzie wybieranie pięknych i atrakcyjnych kolorów, a także przyjmowanie rekomendacji kolorystycznych od innych artystów i projektów artystycznych.

Carbon

Ta strona pomoże ci stworzyć i udostępnić piękne obrazy twoich kodów źródłowych. Pozwala również na wprowadzanie zmian w fotografiach. Powinieneś spróbować już teraz.

Meta Tags

Jest to generator tagów stron internetowych, który pozwala również na aktualizację i eksperymentowanie z treściami przed ich zobaczeniem w Google, na Facebooku, LinkedInie i innych serwisach społecznościowych.

Profile Pic Maker

Ta strona tworzy profesjonalny i atrakcyjny profil dla każdego zdjęcia w twoim portfolio Web Developera. Jako deweloper będziesz miał kontakt z mediami społecznościowymi. Wystarczy, że załadujesz dowolne zdjęcia, a on je wyedytuje i poprawi. Koniecznie sprawdź.

Small Dev Tools

Ta strona oferuje wiele darmowych narzędzi deweloperskich, w tym kodery/dekodery, formatery HTML/CSS/Javascript, minifikacje, generatory danych fałszywych lub testowych i inne. Pozwala również na dzielenie się kodami.

resume.io

Ta strona pozwala na stworzenie wysokiej jakości CV. Pomoże Ci stworzyć profesjonalne CV, udostępniając sprawdzone szablony. Koniecznie wypróbuj.

CODEPEN

CodePen to internetowa platforma programistyczna, która pozwala użytkownikom modyfikować języki front-endowe takie jak HTML, CSS i JavaScript bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Najpiękniejszym aspektem jest to, że wyniki są widoczne w czasie rzeczywistym, co ułatwia rozwiązywanie problemów. Programiści i designerzy mogą również wymieniać się próbkami kodu (znane jako peny) z resztą świata.

Storytale

Storytale to strona, która posiada kolekcje ilustracji, które sprawiają, że twój projekt przyciąga wzrok. Może być wykorzystywany osobiście i komercyjnie. Jest to pomocna strona dla projektantów stron internetowych. Sprawdź wysokiej klasy zasoby do projektów internetowych i mobilnych.

readme.so

Ta strona pozwala na stworzenie README projektu w bardzo prosty sposób. Jego prosty edytor pomaga szybko dodawać i dostosować wszystkie sekcje potrzebne do README projektu. Przy jego pomocy możesz szybko stworzyć dokumentację swoich projektów w open-source.

Peppertype

Peppertype to nowe narzędzie, które pomaga w automatyzacji procesu produkcji treści i tworzenia idei. Analizuje Twoje działania biznesowe, rozumie Twoją markę i grupę docelową, a następnie tworzy dla Ciebie nowe treści przy użyciu doskonałego uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Jeśli jesteś programistą, który tworzy regularnie treści, to ta pozycja jest dla Ciebie.

synthesia

Synthesia pomaga tworzyć filmy oparte na sztucznej inteligencji w ponad 50+ językach. Do tworzenia treści wideo nie potrzebujesz kamery, mikrofonu ani prawdziwej twarzy. Wystarczy, że wgrasz swój skrypt i otrzymasz filmik z AI.

Programmer Humor

Programiści również potrzebują trochę rozrywki. Znajdziesz tu różne memy i żarty związane z programowaniem i programistami. Have fun.


Bonusowa strona internetowa: W tym artykule wykorzystałem zrzuty ekranu wykonane w Screely.Oryginał tekstu w języku angielskim przeczytasz tutaj.

<p>Loading...</p>