Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
28.03.20244 min
SOFTSWISS

SOFTSWISS

15 lat w iGamingu - spostrzeżenia na temat branży

Ivan Montik z firmy SOFTSWISS opowiada o swoim doświadczeniu w branży iGamingowej. To wswzystko z okazji 15-lecia firmy.

15 lat w iGamingu - spostrzeżenia na temat branży

Rozmówca: Ivan Montik, Założyciel SOFTSWISS

Firma SOFTSWISS od powstania w 2009 roku, jest wiodącym dostawcą technologii w dziedzinie iGaming, która przekształciła się w potężne przedsiębiorstwo, zmieniające doświadczenia z gier online. W 2013 roku firma jako pierwsza wprowadziła Bitcoin do branży rozrywki online. Ivan Montik, założyciel SOFTSWISS, prowadzi kilka udanych projektów w obszarach IT, fintech i iGaming. Z okazji 15-lecia firmy Ivan dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat ewolucji w szybko zmieniającej się branży.

Ivan Montik - CEO Softswiss


W jednym z wywiadów powiedziałeś, że w czasach szkolnych sprzedałeś pianino, żeby kupić komputer. Wygląda na to, że od dzieciństwa interesowałeś się technologią, ale mimo to… Jakie miałeś aspiracje dotyczące przyszłej kariery w wieku 15 lat i jak pokryły się one z Twoją obecną ścieżką zawodową?

O własnym komputerze marzył wtedy każdy uczeń, ale niewielu rodziców było na niego stać. Moich nie było, więc zacząłem myśleć, jak to osiągnąć. Chodziło o porównanie wartości mojego starego pianina z potencjałem nowego komputera i ocenę możliwości, jakie ten ostatni może mi dać. Powiedziałbym, że to oznaka przedsiębiorczości.

Mając 15 lat interesowałem się sposobem prowadzenia biznesu, a dla mnie prowadzenie biznesu oznaczało przekształcanie tego, co posiadasz, czy to rzeczy materialnych, czy wiedzy i pomysłów, w możliwości. Badałem różne sfery i reprezentowane przez nie perspektywy, a IT wydawało mi się najbardziej obiecujące.

Wiedziałem, że opanowanie podstaw jest kluczowe do odniesienia sukcesu jako biznesmen w każdej branży. Skupiłem się więc na nauce informatyki na uniwersytecie. Po dwóch latach studiowania matematyki i programowania przerzuciłem się na zarządzanie przedsiębiorstwem i ekonomię. Dało mi to solidną bazę wiedzy na temat globalnych procesów gospodarczych i głębokie zrozumienie, jak prowadzić międzynarodowy biznes. Te dwa obszary moich studiów stanowiły idealne połączenie, które pomogło mi kontynuować karierę w IT.


Powiedziałeś, że „zawsze możesz wybaczyć błędy, ale rzadko wybaczasz stracone szanse”. Jak zmieniły się Twoje metody osiągania celów i Twoje poglądy na temat kluczy do sukcesu na przestrzeni tych 15 lat?

Nasza działalność odnotowała ogromny rozwój w ciągu ostatnich kilku lat, a nasze cele rozwinęły się i bardzo zmieniły. Obecnie nad tymi celami pracuje więcej zespołów, a każdy z nich ma bardziej złożoną strukturę. Jednak nie wielkość i struktura mają znaczenie, ale motywacja i atmosfera w zespole.

Kluczową kwestią jest komunikowanie pracownikom celów firmy i dbanie o to, aby ludzie podzielali nasze wspólne wartości. Utrzymywanie zainteresowania ludźmi tym, co robi firma i angażowanie ich w realizację globalnej strategii, działa świetnie.

Zawsze przykładałem szczególną wagę do pokazywania, jak doceniamy każdego pracownika i jego wkład w osiągnięcia firmy. To poczucie bycia częścią czegoś wielkiego jest główną siłą napędową i kluczem do sukcesu.


Które osiągnięcie Twojej firmy od 2009 roku napawa Cię największą dumą?

Kiedy zaczynaliśmy naszą drogę w branży iGaming, byliśmy absolutnymi nowicjuszami, ucząc się wszystkiego od zera. Dogłębna wiedza techniczna i wysoka motywacja były wtedy najważniejsze. Jednakże niezwykle trudnym zadaniem było przedostanie się przez ciernie iGaming z zerową znajomością specyfiki branży i brakiem skutecznych przypadków do zaprezentowania potencjalnym klientom.

Po 15 latach każdy zna SOFTSWISS. Inni dostawcy, organy regulacyjne i operatorzy znają naszą firmę jako głównego gracza na rynku, innowatora i wybitnego pracodawcę. Cały zespół pracował na tę reputację przez lata. Zaufanie trudno zbudować, ale łatwo je zniszczyć. Naszą doskonałość obejmuje wiele składników, takich jak nienaganna obsługa klienta, wysoka jakość produktów, uczciwa i etyczna konkurencja oraz odpowiedzialne podejście do ludzi w zespole.

Te rzeczy są trudne do połączenia. To niekończący się proces, w którym uczestniczy każdy członek zespołu SOFTSWISS. Naprawdę uważam, że nasza reputacja jest naszym największym osiągnięciem i jestem z niej niezmiernie dumny.


Jaka była Twoja największa „lekcja” przez te 15 lat? Jakiej rady udzieliłbyś swoim dzieciom, gdyby chciały założyć własną firmę?

Moje doświadczenie pokazuje, że jeśli chcesz zbudować odnoszący sukcesy biznes, musisz przygotować się na ciężką pracę i poświęcenie. Nie wierz „ekspertom” propagującym ideę 2-godzinnego dnia pracy. Moja przygoda zaczęła się od 16-godzinnego dnia pracy i nadal tak pozostało, jeśli chodzi o nowe projekty.

Niezależnie od tego, czy zakładasz nową firmę, czy przejmujesz istniejącą, przygotuj się poświęcenie jej całego swojego czasu i energii. Czasami jest to trudne i wymaga pewnych kompromisów, ale jest też niezwykle satysfakcjonujące. Cały czas czujesz zapał, bo robisz swoje. Poczucie spełnienia daje ogromną satysfakcję i sprawia, że ​​życie staje się pełniejsze. Wreszcie spotykasz ludzi, którzy podzielają Twoje wartości i pracują nad wspólnymi celami, a oni stają się częścią Twojej rodziny.


Jakimi ważnymi osiągnięciami chciałbyś się podzielić w wywiadzie upamiętniającym 30-lecie firmy?

Mam jasną wizję tego 30-lecia i osiągnięć, którymi mam nadzieję się podzielić. Chciałbym zobaczyć SOFTSWISS wśród najlepszych pracodawców na świecie. Będziemy firmą, która zapewni zatrudnienie inteligentnym i zmotywowanym ludziom, z umiejętnością patrzenia w przyszłość technologii, przodujących w innowacjach i z sukcesem wdrażających sztuczną inteligencję w naszych produktach. Mówię o ludziach, którym zależy na zintegrowaniu naszych celów biznesowych z różnymi sferami życia człowieka.

Chciałbym zobaczyć dzieci tych, którzy byli podstawą firmy i rozwijali między z nami wspólny biznes. Chcę, żeby stali się nową siłą napędową SOFTSWISS, która w ciągu najbliższych 15 lat wyniesie firmę na nowy poziom.

Za wielki zaszczyt uznam stwierdzenie, że przyczyniliśmy się do wielu pozytywnych zmian w świecie iGaming i wdrożyliśmy w życie koncepcję uczciwej gry. Chciałbym porozmawiać o odpowiedzialnym hazardzie, który łączy operatorów i graczy i zapewnia obu stronom korzyści, których szukają. Byłoby to jedno z naszych najważniejszych osiągnięć.


Opisz do 15 słów, czym na poziomie osobistym jest dla Ciebie SOFTSWISS.

SOFTSWISS jest integralną częścią mnie, moim największym wyzwaniem i najbardziej znaczącym osiągnięciem. To wymarzona firma.

<p>Loading...</p>