24.10.20224 min
Mehdi Aoussiad

Mehdi AoussiadFront-End Web DeveloperFreelance

11 repozytoriów GitHub dla React Developera

Przedstawiamy niesamowite repozytoria GitHub, które każdy developer wykorzystujący Reacta powinien znać w 2022 roku.

11 repozytoriów GitHub dla React Developera

Obecnie większość początkujących web developerów uczy się Reacta ze względu na jego popularność i fantastyczne zaawansowane funkcje. Tak, istnieje wiele świetnych frameworków JavaScriptu, ale React zawsze pozostaje numerem jeden jeśli chodzi o biblioteki JavaScript do budowania interfejsów użytkownika.

React zapewnia Ci wszystkie potrzebne funkcje i ułatwia tworzenie szybkich stron i aplikacji internetowych. Istnieje więc dość duże zapotrzebowanie na programistów, którzy opanowali tę bibliotekę.

React to jedna z tych umiejętności, którą powinien posiadać każdy web developer, a szczególnie te osoby, które szukają pracy w dużych firmach technologicznych i startupach. React ma również dobry ekosystem, posiada dużo narzędzi i technologii, z których możesz korzystać, jeśli chcesz ułatwić sobie proces tworzenia.

Jak więc widzisz, istnieje wiele powodów, które mogą zachęcić cię do nauki tej wspaniałej biblioteki i zostania mistrzem w swoim fachu. Jeśli myślisz o nauce Reacta albo już się uczysz, to pamiętaj, że istnieje wiele niesamowitych zasobów, dzięki którym staniesz się mistrzem Reacta.

W tym artykule postanowiłem więc podzielić się z tobą listą przydatnych repozytoriów GitHuba, które pomogą Ci w nauce i zostaniu profesjonalnym programistą Reacta. Przejdźmy więc od razu do rzeczy.

1. 30 dni z Reactem

30 dni z Reactem to wyzwanie kodowania, które zapewnia przewodnik krok po kroku, który pomoże nauczyć się Reacta w 30 dni.

To niesamowite repozytorium GitHuba posiada wszystko, czego potrzebujesz, aby nauczyć się Reacta od podstaw (podstawy Reacta, ćwiczenia, projekty i wiele więcej).

Aby rozpocząć naukę z tym repozytorium, wystarczy nieco wiedzy z zakresu HTML, CSS i JavaScriptu. Możesz sprawdzić poniższy artykuł, który napisałem o funkcjach JavaScriptu, które warto poznać przed nauką Reacta.

2. Repozytorium Awesome React

Kolejne ciekawe repozytorium GitHuba o nazwie Awesome React. Zawiera bardzo przydatny ogólny zbiór wiedzy i zasobów na temat ekosystemu Reacta.


To repozytorium posiada prawie wszystko, czego potrzebujesz, jeśli chcesz stać się profesjonalnym programistą Reacta (zasoby, narzędzia, wskazówki, tutoriale i inne). Repozytorium jest bardzo popularne, ma ponad 50 tys. gwiazdek GitHuba.

3. Beautiful React Hooks

To dość szalone repozytorium na GitHubie zawiera kolekcję niesamowitych i bardzo przydatnych hooków Reacta, których możesz użyć, jeśli chcesz przyspieszyć proces kodowania aplikacji React.

Wystarczy wybrać hook, którego chcesz użyć, a następnie otrzymasz cały kod źródłowy, który będzie potrzebny, wraz z wyjaśnieniami.

4. React in Patterns

React in Patterns to świetna darmowa książka, która zawiera dużą ilość przydatnej wiedzy na temat wzorców projektowych i technik Reacta. To wszystko przeczytasz w repozytorium GitHuba bez konieczności pobierania książki.

Repozytorium GitHub stworzył Krasimir Tsone i ma ponad 11k gwiazdek oraz setki osób czytających je każdego dnia.

5. Real World React Apps

Chyba można się tutaj domyślić po nazwie. To przydatne repozytorium GitHuba zawiera listę open-source’owych prawdziwych aplikacji Reacta, z których możesz się czegoś nauczyć. Sprawdzisz w nim wszystkie aplikacje wraz z ich bazami kodu.


Repozytorium ma prawie 3 tys. gwiazdek GitHuba i zajmuje się nim 6 kontrybutorów, którzy aktualizują repozytorium i dodają coraz więcej aplikacji Real-world React.

6. React Coding Challenges

To świetne repozytorium GitHuba zawiera serię wyzwań i ćwiczeń związanych z kodowaniem w React, które pomogą ci dowiedzieć się więcej o ReactJS, a także przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych.

Repozytorium ma ponad 2 tys. gwiazdek na GitHubie oraz 5 kontrybutorów dodających do niego nowe treści.

7. Reactjs Interview Questions

Jest to kolejne bardzo przydatne repozytorium, które zawiera listę 500 pytań rekrutacyjnych z Reacta wraz odpowiedziami i wyjaśnieniami.


Jeśli przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej związanej z Reactem lub do Frontend developmentu w ogóle, to na pewno to repozytorium będzie dla Ciebie bardzo wartościowe i wyniesiesz z niego sporo wiedzy.

8. React Hook Cheatsheet

Repozytorium, które zawiera edytowalne na żywo przykłady oraz kod. Jest to świetne repozytorium, dzięki któremu szybko i łatwo poznasz ważne hooki Reacta.

Ma ono prawie tysiąc gwiazdek GitHuba oraz 5 kontrybutorów projektu.

9. 30 Seconds of React

30 Seconds of React to niesamowite repozytorium, które zawiera przydatną kolekcję fragmentów kodu Reacta, których możesz potrzebować w procesie tworzenia kodu.

Kolekcja zawiera snippety kodu z wyjaśnieniami tematów i ważnych koncepcji, które powinieneś znać. Dodatkowo na Codepen można obejrzeć snippety kodu.

10. React Bits

React Bits to bardzo cenna dokumentacja wzorców, technik, wskazówek i trików, które powinni znać wszyscy programiści Reacta.


Repozytorium ma ponad 12 tys. gwiazdek GitHuba oraz około 70 kontrybutorów aktualizujących i dodających do niego nowe treści.

11. React TypeScript Cheatsheets

Jeśli jesteś doświadczonym programistą Reacta i zaczynasz przygodę z TypeScript, to to repozytorium GitHuba jest właśnie dla Ciebie. Jest dostarczane z przydatnym React TypeScript Cheatsheets, który jest dość łatwy do nauki.

Repozytorium jest dość popularne, ma ponad 36 tys. gwiazdek na GitHubie, a to oczywiście oznacza, że jest bardzo przydatne.

Podsumowanie

I to właśnie była lista 11 przydatnych repozytoriów GitHuba, które mogą pomóc ci stać się świetnym i profesjonalnym programistą Reacta. Jak widać, repozytoria te to skrzynia wiedzy i wartości ReactJS.

I najlepsze w tym wszystkim jest to, że to wszystko za darmo. Za nic nie musisz płacić. Jeśli chcesz zostać profesjonalnym programistą, wystarczy tylko podjąć działania i wyciągnąć z tego jak najwięcej.


Z oryginałem artykułu w języku angielskim można zapoznać się na blogu DevGenius.

<p>Loading...</p>