29.10.20193 min
Maciej Kucharczyk

Maciej KucharczykEmployer Branding & Business ManagerBulldogjob

Jak szybko i skutecznie zatrudnić Seniora

Dowiedz się, jak szybko i za rozsądne pieniądze zatrudnić dobrego Senior JavaScript Developera.

Jak szybko i skutecznie zatrudnić Seniora

Problemy z rekrutacją w branży IT to sprawa powszechnie wiadoma,  jednak poniższa historia pokazuje jak dzięki funkcjonalnym narzędziom, profesjonalnemu podejściu i doskonale przygotowanej ofercie pracy, można szybko i niedrogo zatrudnić poszukiwanego JavaScript Developera, nawet w okresie wakacyjnym.

Senior to z reguły spory problem z rekrutacją na co dzień a biorąc pod uwagę, że rozpoczął się akurat okres wakacyjny, jak każdy z Was wie, to zadanie było trochę trudniejsze.

Małgorzata Zwolińska, Junior HR. Specjalista z firmy SYZYGY, która właśnie takiego speca potrzebowała, doskonale wiedziała, że to jakość ogłoszenia, szczegółowość oferty i transparentność ma ogromne znaczenie przy poszukiwaniu tego jedynego i odpowiedniego kandydata. Wiedziała też, że projekt, do którego jest szukany ów Senior JavaScript Developer, jest ciekawy i że to dobry początek poszukiwań.

Dla ludzi z takim doświadczeniem nie tylko wynagrodzenie jest głównym powodem zmiany pracy, ale możliwość i gwarancja rozwoju, jaką daje potencjalny pracodawca i o tym także trzeba było pamiętać, opisując środowisko pracy poszukiwanego kandydata. (wykres z Badania Bulldogjob 2019 poniżej)

Ponieważ gonił nas bardzo mocno czas, konsultant bulldogjob.pl, czyli Customer Success Manager, od samego początku pojawienia się oferty SYZYGY zaczął przygotowywać dokładny plan publikacji ogłoszenia na social mediach.

Jednym słowem SYZYGY stworzyło bardzo dobrze wypełnioną i merytoryczną ofertę pracy, określając tym samym profil idealnego kandydata a my dzięki rozpoznawalności bulldogjob.pl na rynku pracy, oraz dając przestrzeń i narzędzia na naszym jobboardzie, mogliśmy wesprzeć poszukiwania zasięgami publikacji tego ogłoszenia. Dzięki temu udało się wspólnie dotrzeć i aktywować znacznie większą ilości pasywnych kandydatów.

To ważne, bo z naszych statystykach na jobboardzie Bulldogjob jak na dłoni widać, że oferty dające wiele szczegółów przy stanowiskach Senior mają więcej wartościowych, dobrze dopasowanych CV.

W SYZYGY opisano projekt tak:

Poza opisem projektu dodał inne szczegóły. 

Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wypełnianiu oferty pracy na Seniora? 

? Jeśli możesz, podaj widełki - na oferty bez widełek jest 25% mniej aplikacji seniorskich niż na tych z widełkami.

? Opisz projekt, w którym dana osoba ma pracować - 29,5% więcej wartościowych aplikacji mają oferty z dobrym opisem projektu.

? Pokaż, jak wygląda Zespół Projektowy - 10,6% aplikacji mniej mają oferty bez tej informacji.

? Możliwość pracy zdalnej - jeśli jest w ofercie, zwiększa ilość aplikacji o 11,5%.


Często w takich sytuacjach, kiedy trzeba aktywować pasywnych kandydatów, firmy posiłkują się wsparciem w postaci Headhuntera IT.  Czy to na pewno dobry wybór? Odpowiedź sobie sam(a).

Z nami Klient zaoszczędził 36 754 zł

Co ważne, Syzygy zaczął współpracę z Pracownikiem, który był dobrze dopasowany do projektu i firmy, nie tylko pieniądze grały tutaj rolę, z takimi ludźmi o pracuje się o wiele lepiej :)

Dodam jeszcze, że znalezienie i zatrudnienie poszukiwanego kandydata zajęło dokładnie 4 tygodnie od momentu opublikowania oferty pracy SYZYGY. 

To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że były wakacje.

Jeśli miewasz podobne problemy i czujesz, że potrzebujesz wsparcia, porady, zostawiam namiary do siebie. Chętnie pomogę :)


Maciek - [email protected]
tel: 572 350 242

<p>Loading...</p>