21.09.20222 min
Natalia Białek

Natalia BiałekHR ManagerPolskie ePłatności

Jak zaangażować zespół do osiągnięcia trudnego celu

Przeczytaj fragment artykułu "Jak zaangażować ponad 700 osób do osiągnięcia wspólnego celu?", którego całość znajduje się w 3. numerze Think IT Magazyn HR.

Jak zaangażować zespół do osiągnięcia trudnego celu

(...) K200 CHALLENGE, wyprawa na szczyt - wyznaczenie celu Stworzyliśmy projekt o nazwie K200. Nazwa zbiegła się w czasie z wydarzeniem zdobycia przez zespół Nepalczyków szczytu K2. To drugi co do wysokości wierzchołek Ziemi. Do stycznia 2021 roku pozostawał ostatnim niezdobytym zimą 8-tysięcznikiem.

My w firmie, zainspirowani determinacją alpinistów, wiarą w sukces i wytrwałym dążeniem do jego osiągnięcia, bez względu na okoliczności postanowiliśmy wyznaczyć sobie równie ambitny cel. Okazało się, że spora część naszych pracowników jest zapalonymi alpinistami, dlatego droga na szczyt była odrobinę łatwiejsza.

Pytanie brzmiało: co chcemy osiągnąć?

Odpowiedź była jak zawsze w PeP konkretna: zdobyć 200 tysięcy terminali do końca 2021 roku. Dodatkowo cyfra 2 na początku sugerowała, że osiągnięcie celu sprawi, że będziemy numerem 2. na polskim rynku płatności bezgotówkowych. Z kolei litera K ma dwojakie znaczenie, ponieważ z jednej strony nawiązuje do motywu gór i wejścia na szczyt, wiąże się naszymi pasjami, a po drugie K oznacza tysiące, czyli 200 tysięcy terminali do zdobycia. Projekt stał się motywatorem dla wszystkich pracowników PeP na 2021 r., a bezpośrednie nawiązanie do sportu i wysiłku wzbudzało u wszystkich z jednej strony chęć rywalizacji, a z drugiej walki o wspólny sukces.

Tym bardziej, że na wszystkich, bez wyjątków czekała obiecana nagroda.

WSPÓLNY CEL DLA WSZYSTKICH - realizacja celu

Mimo że zdobywanie terminali wydaje się być jedynie celem sprzedażowym, zadbaliśmy o to, aby zaangażować wszystkich bez względu na lokalizację (mieliśmy zatrudnionych ponad 680 pracowników w całej Polsce). (...)


Aby przeczytać artykuł do końca i poznać rozwiązanie akcji, pobierz najnowszy 3. numer Think IT Magazyn HR :)

Pobierz swój egzemplarz

<p>Loading...</p>