Axpo Polska Sp. z.o.o.

Axpo Polska Sp. z.o.o.

Warszawa
ponad 120

Firma


KIM JESTEŚMY

Axpo jest szwajcarską grupą, która łączy w sobie doświadczenie i pasję ponad 5000 pracowników w całej Europie i USA. Kształtujemy innowacyjne podejście na rynku energetycznym tworząc i promując rozwiązania przyjazne środowisku. Już od ponad 100 lat napełniamy klientów energią starając się, by w jak największej części pochodziła ze źródeł niskoemisyjnych. Jesteśmy liderami w zakresie sprzedaży, produkcji oraz handlu energią i prawami majątkowymi na skali międzynarodowej. Grupa Axpo posiada aktywa w farmach wiatrowych na lądzie i morzu, a w Szwajcarii jest największym wytwórcą energii odnawialnej posiadając elektrownie przepływowo-pompowe w Alpach. Zaciekawiliśmy Cię? Poznaj nas bliżej.


CZYM SIĘ ZAJMUJEMY W POLSCE

Small & Medium Enterprises
Zespół SME powstał 8 lat temu i dostarcza energię do 15 000 klientów w całej Polsce. Dzięki szerokiej ofercie produktów dodatkowych, nasi doradcy proponują rozwiązania, które wpływają również na zmniejszenie zużycia energii u naszych klientów. Jest to najliczniejszy zespół w Axpo posiadający w swojej strukturze działy:

  • Sprzedaż

Nasi managerowie zarządzają siecią partnerów, których mamy już na terenie całej Polski. Codziennie pracują by wyrabiać postawione przed naszymi Doradcami cele oraz powiększać grono klientów. Pomagają zaoferować jak najbardziej korzystne i spersonalizowane warunki współpracy.

  • Technika

Posiadamy jeden z największych portfeli produktów dodatkowych w sektorze energetycznym tj.: audyt energetyczny, stacje ładowania pojazdów, panele fotowoltaiczne i wiele innych. Nasze produkty łączy to, że zmierzają do ograniczenia zużycia energii, optymalizacji jej kosztów i docelowo przejścia na zieloną energię. Zespół cały czas pracuje nad dobraniem jak najbardziej korzystnych warunków, parametrów i wycen dla naszych klientów oraz koordynacją tych projektów.

  • Wsparcie Sprzedaży

Nasz dzielny zespół wsparcia sprzedaży codziennie pomaga naszym Doradcom w terenie – zarówno podczas spotkań z klientem, jak i z procesowaniem umów. Dzięki nim nasze procesy odznaczają się szybkością realizacji dzięki czemu podnosimy jakoś naszej współpracy zarówno z doradcami, jak również klientami.

  • Operations Small & Medium Enterprises

Dział Oprations SME przejmuje realizację obsługi Klienta od momentu podpisania kontraktu. Od sprawdzenia poprawności umowy, poprzezwprowadzenie jej do systemu, rozliczenie zużycia klientów aż po odpowiadanie na wszystkie pytania naszych klientów.

  • IT Strategy & Innovation

Zespół codziennie podejmuje wyzwanie rozwoju naszych systemów informatycznych. Wprowadza w życie innowacyjne rozwiązania z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Dodatkowo przeprowadzają analizę biznesową, która pomaga rozwijać i kształtować prowadzony przez nas biznes.

Origination

Zespół Origination posiada dwa główne nurty swojego działania. Pierwszym są klienci korporacyjni i przemysłowi, którym dostarczamy energię. Drugim wytwórcy energii ze źródeł odnawialnych, od których tę energię czerpiemy. W ciągu kilku lat udało nam się stać jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej w Polsce.

Operation Origination

Dział wspiera realizację umów ze strategicznymi Klientami jak przemysłowi odbiorcy końcowi oraz wytwórcy energii odnawialnej. Zespół bierze udział w kluczowych etapach życia kontraktu  – m. in. implementacji i sprawdzeniu poprawności wprowadzenia go w systemach oraz miesięcznych rozliczeniach. Jest odpowiedzialny za przepływ danych kluczowych w prognozowaniu pozycji dla całego portfela, włączając biznes SME. Współpracuje ściśle nie tylko z „Fronetm” – zespołem Origination, ale również Portfolio Management, Risk Management, Business Analyst. Zespół bierze udział również w projektach międzynarodowych z obszaru Mid Office.

Portfolio Management

Czyli codzienna analiza rynków europejskich, a przede wszystkim polskiego w kwestii kształtowania się cen energii, gazu czy praw majątkowych na giełdach towarowych oraz przyjmowanie odpowiednich strategii na zakup i sprzedaż tych produktów. Dzięki zespołowi Portfolio Management jesteśmy jedną z największych spółek obrotu na polskiej giełdzie energii.

Risk Management

To tutaj analizowane są strategie rynkowe całej grupy Axpo. W ciągłym kontakcie z traderami oraz handlowcami z całej Europy. Śledzimy zyski i straty poszczególnych działów, doradzamy w zakresie ekspozycji i raportujemy potencjalne ryzyka, a także współtworzymy innowacyjne rozwiązania z zakresu nowych technologii i zarządzania danymi. Risk Center to przede wszystkim pomost pomiędzy „Front Deskiem” firmy a jej managementem.

Marketing

Zespół marketingu ma swój wkład wszędzie, gdzie są odbiorcy – od klientów, przez naszych doradców, aż po pracowników firmy oraz wszelkie możliwe media, gdzie pojawia się Axpo. Odpowiada za pozycjonowanie naszej firmy na rynku i w oczach każdej osoby mającej styczność z marką – w tym również Twoich.  Dodatkowo bierze udział we wszystkich projektach sprzedażowych i rozwojowych firmy.

Finance & Business Support

Audyty, analizy, zestawienia i duża odpowiedzialność za rozliczenia. Dział ten zarządza dodatkowo każdą umową realizowaną w imieniu naszej firmy.

To tutaj jest kontrolowany nasz tzw. cash flow i raportowanie do szwajcarskiej centrali. Blisko współpracują z działem księgowości oraz sprzedaży.


INWESTUJEMY W CZYSTE POWIETRZE
Axpo jest największym wytwórcą energii odnawialnej w Szwajcarii posiadając 112 elektrowni wodnych, w tym przepływowo-pompową w szwajcarskich Alpach. Na terenie Włoch, Francji oraz Hiszpanii posiadamy własne parki wiatrowe na lądzie oraz udziały w projekcie farm wiatrowych na Morzu Północnym.W Polsce staliśmy się jednym z największych niezależnych odbiorców energii ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo wszystkie oferowane przez nas produkty zmierzają do tego, by nasi klienci ograniczali swoje zużycie energii, a finalnie korzystali z zielonej energii.Promujemy ekologiczną postawę również w naszej firmie. Motywujemy się do jazdy do pracy rowerem,  za pomocą nagród, ale przede wszystkim poprzez wspólny cel – dzięki specjalnej aplikacji każdy przejechany przez nas rowerem kilometr (nie zależnie czy do pracy, czy poza nią) przeliczany jest na kwotę, która zasila na koniec sezonu przekazana zostaje na rzecz Stowarzyszenia Niepełnosprawni dla Środowiska.

Stos technologiczny

Python

Opinie o Axpo Polska Sp. z.o.o. (0)