Praca przy modernizacji płatności, obejmująca budowę platformy płatniczej opartej na mikroserwisach i rozwiązaniach cloud readiness. Projekt realizowany jest w ramach zespołów SQUAD. Bank tworzy nowy Zespół (Mass Payment), który będzie odpowiedzialny za rozwój obsługi płatności masowych i przeniesienie funkcjonalności z obecnych systemów bankowych.

Zakres obowiązków:

  • Obsługa wszystkich typów płatności oraz ich walidacja.
  • Obsługa płatności pojedynczych zgodnie z pain.001.
  • Budowa mechanizmów edycji, weryfikacji i manualnej akceptacji transakcji.
  • Automatyzacja procesów biznesowych.
  • Migracja klientów z istniejącego systemu, przygotowanie raportów i mechanizmów notyfikacyjnych.

Zakres prac:

  • Analiza systemowa i tworzenie dokumentacji technicznej.
  • Projektowanie rozwiązań, wsparcie zespołu developerskiego.
  • Wdrożenie i testowanie rozwiązań, wsparcie przy migracji i integracji narzędzi.
  • Współpraca z PO, architektami, zespołami QA i SME.
  • Uczestnictwo w spotkaniach SCRUM i praca zgodnie z zasadami Agile.

Narzędzia:

  • UML, BPMN
  • Visio, Sparx, Draw.io, Miro
  • JIRA, Confluence
  • Mile widziane narzędzia do modelowania, np. C4

Miejsce pracy:

Praca 100% zdalna (raz na 3 miesiące planningi w Warszawie lub Krakowie).

Wymagania:

  • Minimum 4 lata doświadczenia w samodzielnej analizie systemowej.
  • Znajomość interfejsowania aplikacji (REST API, WebServices, SOAP).
  • Praktyczna wiedza w zakresie integracji (Kafka, SOA/IBM MQ).
  • Znajomość podstaw języków programistycznych, preferowana JAVA.
  • Doświadczenie w rozwiązaniach mikroserwisowych i cloud readiness.
  • Znajomość baz danych (Oracle, PostgreSQL) oraz SQL.
  • Doświadczenie w pracy z PO, architektami, zespołami testerskimi.

Mile widziane:

  • Doświadczenie programistyczne.
  • Znajomość technologii AVRO.
  • Znajomość standardów ISO w płatnościach, zwłaszcza MX/ISO 20022.

B2Bnetwork to polska firma technologiczna działająca od 2015 roku, specjalizująca się w zarządzaniu danymi, rozwiązaniach chmurowych, cyberbezpieczeństwie, zarządzaniu tworzeniem aplikacji (ADM), narzędziach do pracy cyfrowej oraz rozwiązaniach opartych na AI. Współpracujemy z klientami z różnych branż, takich jak bankowość, finanse, energetyka i telekomunikacja. Nasi programiści tworzą oprogramowanie na potrzeby klientów oraz rozwijają własne narzędzia. Oferujemy elastyczne modele współpracy, dostosowane do różnorodnych potrzeb biznesowych.