Na tym stanowisku będziesz kierować bankowym Zespołem Analizy Zagrożeń w Departamencie Cyberbezpieczeństwa, który odpowiada w Banku za wyszukiwanie, analizowanie i modelowanie aktualnych zagrożeń oraz weryfikację tego, jak skutecznie organizacja potrafi im przeciwdziałać.

Będziesz też organizować symulacje wykorzystania technik oraz taktyk na podstawie matrycy MITRE, a następnie - wspólnie z zespołem odpowiadającym za wdrożenia rozwiązań bezpieczeństwa - przeprowadzać analizy poprawności reakcji. Do Twoich zadań należeć będzie także bieżąca weryfikacja planów skutecznej obrony kluczowych zasobów informacyjnych.

Twój zakres obowiązków:

  • Kierowanie zespołem
  • Koordynacja symulacji zdefiniowanych zagrożeń wraz z przygotowaniem ćwiczeń “table-top”
  • Modelowanie zagrożeń na podstawie aktualnych i przeszłych działań adwersarzy
  • Analiza wykorzystania oraz rozwój obecnych narzędzi i technologii wspierających pracę zespołu

  • Ciekawą współpracę z ekspertami z wielu dziedzin
  • Możliwość poznania zagrożeń kierowanych na banki i ich klientów
  • Dużą samodzielność działania
  • Realny wpływ na organizację, efektywność i bezpieczeństwo kluczowych procesów Banku Millennium
  • Umowę o pracę oraz opiekę medyczną w ramach pakietu socjalnego

Wymagania:

  • 5-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa IT
  • 2-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zespołem
  • Znajomość procesu analiz Digital Forensic & Incident Repsonse
  • Praktyczna umiejętność wyszukiwania i analizy zagrożeń - Threat Hunting
  • Znajomość i rozumienie Cyber Threat Intelligence
  • Znajomość i rozumienie matrycy MITRE ATT&CK w kontekście przeprowadzanych symulacji i proponowanych mitygacji

Mile widziane:

  • Umiejętność analizy złośliwego oprogramowania
  • Umiejętność analizy kodu źródłowego aplikacji .net, C# i Java
  • Programowanie w Python lub innych językach skryptowych
  • Znajomość środowisk chmurowych (Azure, AWS)
  • Certyfikacja branżowa (BTL2, OSEP, OSCP, ITIL)

Bank Millennium

6.750

W Banku Millennium budujemy nowoczesną bankowość, u której podstaw leży zaawansowana technologia.

Jesteśmy bankiem cyfrowym. Nasi specjaliści IT tworzą rozwiązania, z których korzystają miliony użytkowników. Projektują i rozwijają nowoczesne aplikacje dla każdego z obszarów naszej działalności, stanowiąc technologiczne DNA banku.

Współpracujemy z wybranymi departamentami Banku w zakresie analizy wymagań, tworzenia i implementowania nowych rozwiązań. Utrzymujemy i rozwijamy istniejące systemy (development ‘in-house’)… a wszystko po to, by poprzez rozwiązania IT budować wartość biznesową oraz trwałą przewagę konkurencyjną Banku.