Poszukujemy osoby, która dołączy do naszego zespołu w roli Team Leadera. Osoba na tym stanowisku będzie łączyć kompetencje techniczne oraz liderskie. W naszej strukturze za wyodrębniony obszar biznesowy i kilka zespołów SCRUMowych odpowiada Program Manager. W skład każdego zespołu wchodzą Product Owner, Team Leader, analitycy, programiści i testerzy.

Zespół jest multikompetencyjny i tworzy kompletne rozwiązania (analiza, backend, web, mobile, testy) w architekturze mikroserwisowej w oparciu o Micronaut, Reactor, GRPC w środowisku Kubernetes/Rancher po stronie backendu oraz Angular, Android i iOS po stronie frontendu. Team Leader, którego szukamy, powinien wspierać Product Ownera i zespół wytwórczy w aspektach technologicznych przy planowaniu, projektowaniu oraz realizacji projektów.

Opis stanowiska

  • dbanie o realizację zadań programistycznych zgodnie z obowiązującymi standardami technologicznymi,
  • wspieranie Product Ownera w koordynowaniu prac zespołu w obszarze rozwiązań technologicznych,
  • współpraca z innymi zespołami w opracowywaniu optymalnej architektury rozwiązań,
  • identyfikowanie oraz mitygowanie przeszkód w procesie wytwórczym wpływających na kwestie jakościowe wytwarzanego oprogramowania oraz efektywność zespołu programistycznego,
  • usprawnianie pracy zespołu wytwórczego oraz poszczególnych programistów przez monitorowanie bieżącej pracy i wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych
  • z kwestiami technicznymi.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych kandydatów do pracy w XTB S.A.

  • Pracę w dynamicznie rozwijającym się projekcie realizowanym w obszarze globalnego rynku finansowego
  • Współpracę z doświadczonymi Managerami i Product Ownerami
  • Rzeczywisty wpływ na tworzenie naszych autorskich produktów IT
  • Dużą samodzielność i możliwości rozwoju kompetencji biznesowych i technicznych
  • Budżet szkoleniowy
  • Pakiet świadczeń pozapłacowych

Wymagania

  • min. 5 lat doświadczenia jako programista,
  • min. 2 lata doświadczenia na stanowisku liderskim,
  • znajomość zagadnień związanych ze skalowalnością, wydajnością i niezawodnością systemów informatycznych,
  • doświadczenie w realizacji projektów od architektury po wdrożenie,
  • umiejętność pracy z zespołem multikompetencyjnym,
  • umiejętność pracy z zespołem zdalnym
  • znajomość jednej z technologii: Java/mikrousługi, TypeScript, Android lub iOS.

Dodatkowe atuty

  • Znajomość technologii z obszaru programowania reaktywnego lub GRPC,
  • doświadczenie w przygotowywaniu i propagowaniu standardów i dobrych praktyk

XTB S.A.

XTB S.A.

ponad 500

Tworzymy firmę FinTech w Polsce, a dział IT jest największym w naszej organizacji. W XTB realizujemy interesujące projekty w oparciu o najnowsze technologie, takie jak Kotlin, Java 11, JavaScript, PHP, Python i wiele innych. Inwestujemy w rozwój naszych Pracowników, dlatego XTB jest najlepszym miejscem, aby zdobyć doświadczenie i rozwijać nabyte umiejętności. Nasza technologia jest doceniana przez użytkowników i rynek. Zdobyliśmy 4 nagrody przyznawane podczas największej branżowej konferencji 'Invest Cuffs' - Product of the Year, Polish CFD Broker of the Year, Marketing Campaign of the Year, Polish Forex Broker of the Year. XTB to stabilna spółka notowana na GPW. W roku 2020 osiągnęliśmy rekordowe zyski, które przełożyły się na wzrost wyceny spółki i decyzje o dalszym, dynamicznym rozwoju technologii.