Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
10.11.20213 min
Bulldogjob

Bulldogjob

5 wystąpień z IT NonStop 2021, które warto obejrzeć

W tegorocznej edycji skupiamy się na tematyce uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Zarejestruj się już dziś!

5 wystąpień z IT NonStop 2021, które warto obejrzeć

Niespełna dwa miesiące dzielą nas od tegorocznej edycji konferencji IT NonStop organizowanej przez firmę DataArt. W tym roku skupimy się na tematach związanych z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją, a także zagadnieniach dotyczących przetwarzania i analizy danych. W tym roku, do udziału w konferencji zaprosiliśmy najlepszych specjalistów, związanych na co dzień z czołowymi firmami branży IT, takimi jak Ocado, Microsoft czy NVIDIA. 

Poprosiliśmy naszego specjalistę w tematyce uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, Konrada Łydę, o wybór najbardziej interesujących prelekcji tegorocznej edycji konferencji. Oto 5, jego zdaniem, najciekawszych wystąpień, których nie możesz przegapić.

1. Alison B Lowndes (NVIDIA)Harnessing the virtual realm for applied AI 

Sztuczna inteligencja ma coraz bardziej znaczący wpływ na wiele obszarów społecznych, od opieki zdrowotnej po energetykę i inteligentne miasta. Kluczowe jest jednak, aby zrozumieć związki pomiędzy sztuczną inteligencją a innymi dziedzinami, takimi jak wirtualna rzeczywistość, modułami obliczania wysokiej wydajności, robotyką, systemem opieki zdrowotnej i wieloma innymi obszarami.

W tym wystąpieniu dowiesz się jaką wiedzę na ten temat mają środowiska akademickie, startupy oraz przedsiębiorstwa. A jeśli interesują Cię również umiejętności praktyczne – weź udział w warsztatach online dotyczących używania GPU w chmurze: www.nvidia.co.uk/dli.  

2. dr Karol Przystalski (Codete)Avoid mistakes building AI products 

Według badań przeprowadzonych przez firmę Gartner, 85% projektów opartych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji kończy się fiaskiem. Wystąpienie dr Karola Przystalskiego skupi się na błędach najczęściej popełnianych przez developerów, managerów oraz analityków danych. Wskaże także, na przykładzie 10 nieudanych projektów opartych na rozwiązaniach sztucznej inteligencji, jakich błędów unikać oraz jak tworzyć bardziej wydajne produkty, wprowadzając jedynie zmiany w ich cyklu życia.

3. Hrant Davtyan (Pinsight)To trust or not to trust AI, that is the question

Szerokie zastosowanie sztucznej inteligencji stwarza problemy natury etycznej i prawnej, podczas gdy te ostatnie powodowane są głównie stronniczymi zbiorami danych. Niestety, niemal wszystkie dane na świecie są z reguły stronnicze, co z kolei chętnie wykorzystują programy opierające się na sztucznej inteligencji.

Ma to ogromne znaczenie zarówno z perspektywy etycznej jak i prawnej, ponieważ oczekuje się, że systemy oparte na sztucznej inteligencji będą spełniać wszystkie kryteria bezpieczeństwa oraz będą obiektywne w podejmowaniu decyzji. Hrant Davtyan przedstawi znane już przykłady stronniczego podejmowania decyzji oraz sposoby na to, w jaki sposób rozpoznać i ograniczyć ten proceder.

4. Ivaylo Strandjev (Hyperscience)Breaking Machine Learning Models 

Uczenie maszynowe odgrywa coraz większą rolę w życiu codziennym, przez co musimy być świadomi potencjalnych zagrożeń, które może ono stwarzać. Wystąpienie Ivalyo Strandjeva pokaże nam, w jaki sposób można wpłynąć na proces uczenia maszynowego tak, aby zaczął on dawać zmanipulowane prognozy oraz co można zrobić, aby to naprawić. 

5. Konrad Łyda (DataArt)Machine Learning - Build, Train, Deploy. And what next? MLOps to the rescue!

Uczenie maszynowe jest jedną z najpotężniejszych broni, jakie w swoim arsenale posiadają przedsiębiorstwa chcące uzyskać przewagę w sferze biznesu. W pewnym momencie cyklu życia naszego modelu uczenia maszynowego może okazać się, że musimy wyjść ze środowiska naszego laptopa i wdrożyć rozwiązanie na szerszą skalę.

Czasami jednak narzędzia MLOps, które pomagają wdrożyć te systemy — mogą być trudne do zidentyfikowania, nie wspominając nawet o ich poprawnej implementacji. Celem prelekcji jest wskazanie elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia i wdrażania systemów opartych na uczeniu maszynowym. Dowiesz się z niego czym jest MLOps, jak wdrożyć swój pierwszy zautomatyzowany potok MLOps oraz poznasz narzędzia, z których możesz korzystać. 

Te i inne wystąpienia zobaczysz podczas tegorocznej edycji konferencji IT NonStop. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Nie zwlekaj – zarejestruj się już dziś

<p>Loading...</p>