Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
24.05.20213 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Weź udział w Collabothonie i naprawiaj świat!

Weź udział w pierwszej polskiej edycji Collabothon 2021, organizowanej przez Commerzbank i zdobądź nagrody o łącznej wartości 20 000 euro.

Weź udział w Collabothonie i naprawiaj świat!

Rozwiązanie, które połączy różne gałęzie przemysłu, stworzenie najlepszego rozwiązania dla pracy zdalnej, wspieranie tych, którzy żyją według zrównoważonego trybu życia, w którym nie eksploatuje się nadmiernie i niepotrzebnie zasobów naturalnych, oraz zwiększenie przystępności odczytu danych dla osób z niepełnosprawnościami. Brzmi intrygująco? To wszystko i jeszcze więcej w pierwszej polskiej edycji Collabothon 2021, którą organizuje łódzki oddział Commerzbanku - do wygrania nagrody o łącznej wartości 20 000 euro!


Kiedy: od 7 do 9 lipca 2021
Gdzie: online



Zaimplementuj rozwiązanie, które w niespotykany wcześniej sposób łączy różne gałęzie przemysłu!

Udział w hackathonie Collabothon jest darmowy i otwarty dla każdego. Z uwagi na duże zainteresowanie, wymagana jest rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona! 

Hackathon Collabothon 2021 to 3 dni intensywnego programowania z wykorzystaniem szeroko dostępnych API, platform oraz nowoczesnych technologii. Wydarzenie połączy koderów, przedsiębiorców, ludzi z FinTech, gwiazdy ideacji, superbohaterów UX i fanatyków danych. Burzymy granice między branżami! 

Co można wygrać

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Oto i one:

Główną nagrodą jest voucher na zakupy w Amazon o wartości 5 000 euro!

Pozostałe nagrody to:

  • vouchery na zakupy w Amazon o wartości 2 500 euro
  • szkolenia o wartości 900 euro dla każdego członka zwycięskiego zespołu
  • i wiele innych :)


Nie zwlekaj! Wejdź na stronę www.collabothon.eu, zarejestruj się i czekaj na dalsze instrukcje. Liczba miejsc jest ograniczona, a w przypadku dużego zainteresowania, uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze losowania.

Co będzie się działo

Po rejestracji uczestnicy hackathonu zostaną podzieleni na maksymalnie 10-osobowe drużyny oraz otrzymają kolejne instrukcje. Jakie zadania czekają na zakwalifikowanych do Collabothonu?

3 dni intensywnego kodowania

Celem zadania głównego jest zaimplementowanie rozwiązania łączącego (w niespotykany dotąd sposób) różne gałęzie przemysłu poprzez wspomniane wcześniej API. Regulamin nie narzuca przy tym żadnych ograniczeń, wszelkie skuteczne pomysły dozwolone. Trzymamy się zasady sky is the limit!

Co Ci to wszystko da?

Co wyróżnia Collabothon na tle innych hackathonów, to fakt, że członkowie zespołów będą pochodzić z najróżniejszych organizacji - korporacji, startupów, instytucji naukowych itd - masz więc okazję do poszerzenia własnych horyzontów, wzajemnej nauki i do tego, aby dowiedzieć się, jak można pracować w innych organizacjach.

Poza tym wszystkim będziesz mieć okazję do stworzenia rozwiązań, które uczynią świat lepszym!

Uczestnicy mogą również podjąć się dodatkowych wyzwań, przygotowanych przez partnerów wydarzenia (Miasto Łódź, Sages, Google), zdobywając w ten sposób szanse na dodatkowe nagrody.

Wyzwania dodatkowe

Mamy 4 zadania: Commerzbank przygotował wyzwanie polegające na stworzeniu wirtualnej przestrzeni do komfortowej pracy zdalnej. Home office stał się w ostatnim czasie nową rzeczywistością, która nie zawsze jest łatwa i przyjemna - spotkania z dziećmi w tle, ciągłe remonty u sąsiadów i przerwy w dostawie WiFi, zdecydowanie nie ułatwiają nam życia. 

Miasto Łódź zaprasza uczestników do przygotowania rozwiązania, które pomoże obliczyć wartość, jaką pojedyncze drzewo, parki i skwery generują dla pojedynczego mieszkańca, dzielnicy lub nawet całego miasta! Korzystny wpływ drzew na otaczający nasz świat jest oczywisty. Okazuje się jednak, że rośliny mogą mieć niesamowity wpływ także na wiele innych czynników - oprócz oczyszczania powietrza obniżają temperaturę, co może wpływać np. na wartość nieruchomości w okolicy.

Google przygotował natomiast zadanie polegające na stworzeniu rozwiązania, które ułatwiłoby dużym instytucjom, np. bankom, docenianie i nagradzanie osób prowadzących zrównoważony styl życia. Organizacja zachęca do poszukiwania inspiracji na stronie Google Sustainability. W tym zadaniu chodzi również o zebranie pomysłów na to, jak zwykli ludzie mogą zmniejszać ślad węglowy w swoim codziennym życiu i dostosować swój styl życia na korzyść naszej planety.

Mamy jeszcze zadanie od Sages. Polega ono na stworzeniu rozwiązania generującego opisy danych tabelarycznych w języku naturalnym, tak aby poprawić przystępność dokumentów oraz stron internetowych dla użytkowników z niepełnosprawnościami. Ich dostępność i czytelność to temat o niesłabnącym znaczeniu - wciąż brakuje dla niego dobrego rozwiązania. 

Dostosowywanie dokumentów do standardów dostępności jest procesem bardzo czasochłonnym i trudnym. Wykonywanie tego „ręcznie” bywa nieefektywne, a metody automatyczne wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Jednym z konkretnych problemów przy tworzeniu dostępnych materiałów jest dostarczanie alternatywnych opisów tekstowych takich elementów jak obrazy, wykresy i tabele.

To już wszystkie zadania przygotowane na hackathon. 


Sprawdź szczegóły wydarzenia i poznaj organizatorów oraz specjalistów na stronie www.collabothon.pl

<p>Loading...</p>