Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
14.04.20213 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Region Google Cloud w Polsce oficjalnie otwarty

Sprawdź, czym charakteryzuje się region Google Cloud w Polsce, gdzie powstał i jakie zapewnia korzyści.

Region Google Cloud w Polsce oficjalnie otwarty

Najnowsza inwestycja Google’a w Polsce została właśnie uroczyście uruchomiona - jest to region Google Cloud w Warszawie. Przedsięwzięcie to ma pomóc polskim przedsiębiorstwom w transformacji cyfrowej, a także wspomóc proces szerszego wdrażania rozwiązań chmurowych w różnych sektorach gospodarki. Co ciekawe, Google Cloud w Warszawie jest już 25. takim regionem na świecie oraz jedynym, który firma z Mountain View otworzy w tym roku w Europie. Jest to również pierwsza taka inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej.

Plany otwarcia nowego regionu Google Cloud akurat w Warszawie pojawiły się już w 2019 roku. Wtedy zawarte zostało również strategiczne partnerstwo z Chmurą Krajową - czyli dostawcą chmury obliczeniowej utworzonym w wyniku spółki PKO Bank Polski oraz Polskiego Funduszu Rozwoju.

Organizacje, które już teraz korzystają z usług chmurowych Google’a, to m.in. grupa odzieżowa LPP, czyli właściciel takich marek, jak House, Mohito, Reserved, Cropp, czy Sinsay oraz wcześniej wspomniany PKO Bank Polski.

Otwarcie regionu Google Cloud w Warszawie można ponownie obejrzeć tutaj.  


Źródło

Charakterystyka regionu Google Cloud w Warszawie

W chmurze Google’a można nie tylko przechowywać duże ilości danych, ale też dokonywać ich analizy w czasie rzeczywistym, korzystając przy tym ze sztucznej inteligencji oraz z uczenia maszynowego. Co więcej, nowy region Google Cloud zapewnia solidne zabezpieczenia informatyczne, a jakość usług oferowanych przez poszczególne biznesy, które zdecydują się na przejście do chmury, będzie dużo wyższa. 

Magdalena Dziewguć, dyrektor biznesowa Google Cloud w Polsce, podkreśla, że region Google Cloud w Warszawie został stworzony dla tych, którzy potrzebują dużej mocy obliczeniowej, dla tych którzy chcą korzystać z bezpiecznej infrastruktury oraz dla tych, którzy potrzebują najnowszych technologii oraz aplikacji.

Region został tutaj również podzielony na trzy niezależnie działające strefy dostępowe, które będą połączone superszybką siecią - ma to zapewniać zabezpieczenie przed ewentualnymi zakłóceniami w działaniu usług. Jeśli chodzi natomiast o korzyści, które płyną z korzystania z chmury Google’a, to dla biznesu będzie to analiza i przechowywanie danych, które pozwolą na podejmowanie zoptymalizowanych decyzji biznesowych oraz obniżenie kosztów obsługi IT.

Jeśli zaś chodzi o klientów oraz konsumentów, to Ci z pewnością otrzymają o wiele lepszą i szybszą usługę w swoim ulubionym sklepie internetowym, czy przy rezerwacji następnej wizyty u fryzjera. Przykładami mogą być tutaj dwa polskie startupy, których założyciele wzięli zresztą udział w otwarciu nowego regionu - Booksy oraz Brainly.

Co więcej, Ci, którzy zdecydują się na korzystanie z chmury obliczeniowej Google’a, będą mogli przechowywać dane lokalnie oraz korzystać z takich technologii, jak Google Kubernetes Engine, BigQuery, Compute Engine, App Engine, Cloud Bigtable, czy Cloud Spanner.

Podsumowanie

Jak mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego, otwarcie regionu Google Cloud w Warszawie to krok milowy w cyfrowej historii Polski. Dzięki chmurze różne przedsiębiorstwa będą mogły rozwijać i wprowadzać innowacje oraz dostosować swoje produkty do zmieniającego się rynku.

Google zapowiedział również, że będzie stopniowo powiększać swoje biuro w Warszawie i planuje otworzyć takie biuro we Wrocławiu. 

<p>Loading...</p>