30.05.20194 min
Pankaj Deshmukh

Pankaj DeshmukhInterview Mocha

Jak narzędzia do oceny kandydatów przyspieszają proces rekrutacji

Poznaj krótko i długoterminowe korzyści ze stosowania narzędzia do oceny umiejętności w rekrutacji

Jak narzędzia do oceny kandydatów przyspieszają proces rekrutacji

Jeśli chcesz przyspieszyć proces rekrutacji, zdecydowanie powinieneś skorzystać z narzędzi do oceny przed zatrudnieniem. Obecnie większość pracodawców polega na narzędziach oceny umiejętności, aby ich rekrutacja była tańsza i szybsza.

Najlepszy sposób na szybsze zatrudnianie lepszych kandydatów

Pozyskiwanie kandydatów z odpowiednim zestawem umiejętności i dobrym dopasowaniem do kultury firmy w celu jak najszybszego osiągnięcia najlepszych wyników jest wyzwaniem dla każdego rekrutera lub menedżera ds. zatrudnienia. Tradycyjne techniki, jak przesiew CV, rozmowy telefoniczne, twarzą w twarz itp., nie są wystarczające, by zatrudnić najlepszego kandydata. Często sprawia to, że ​​rekrutacja jest kosztownym i długotrwałym procesem.

Większość pracodawców polega na narzędziach do oceny umiejętności kandydatów, aby przyśpieszyć rekrutację i zmniejszyć koszta. W tym poście zajmiemy się rolą narzędzi oceny przed zatrudnieniem oraz tego, w jaki sposób pomagają rekrutującym lub menedżerom ds. rekrutacji w wyborze kandydatów do pracy, bez narażania jakości zatrudnienia.

Jak narzędzia oceny umiejętności pomagają przyspieszyć proces rekrutacji?

Oceny kandydatów przed zatrudnieniem są proste, szybkie i przyjemne dla rekrutujących, ankieterów, menedżerów zatrudniania, a także samych kandydatów. Ogólnie rzecz biorąc, rekruter lub menedżer ds. zatrudnienia traci zbyt wiele czasu i wysiłku, aby przeprowadzić wywiad z każdym kandydatem i wybrać najlepszą osobę na stanowisko. Są zmuszeni skoordynować się z każdym kandydatem i upewnić się, że są obecni podczas procesu selekcji. To trudne zadanie.

Narzędzia oceny przed zatrudnieniem umożliwiają osobom rekrutującym wysłanie linku z testem do kandydatów w celu zaproszenia ich do wzięcia udziału w teście online. Kandydaci mogą wziąć udział w takim teście, korzystając z platform oceny z dowolnego miejsca na świecie, w zaciszu własnej strefy czasowej. Oszczędza to czas rekrutującym i kandydatom.

Korzyści ze stosowania narzędzia do oceny umiejętności w rekrutacji

Istnieje wiele powodów, dla których pracodawcy korzystają z testów oceny umiejętności. Korzystanie z narzędzi oceny umiejętności w rekrutacji ma wiele zalet. Przedyskutujmy je jeden po drugim.

1. Zapewnia gotowe do użycia testy umiejętności

Każda rola zawodowa wymaga różnych umiejętności, a ocena umiejętności każdego kandydata jest trudnym zadaniem dla rekrutujących i menedżerów zatrudniania. Niezależnie od tego, czy chcesz ocenić jednego kandydata, czy kilkaset, narzędzia oceny przed zatrudnieniem zapewniają gotowe do użycia testy umiejętności, które pomogą Ci zdecydować, czy mają oni podstawowe i wymagane umiejętności do pełnienia funkcji, na którą aplikują.

2. Pomagają zachować dobrą reputację

Kiedy kandydat ubiegający się o pracę ma negatywne doświadczenie w procesie rekrutacji, pośrednio wpływa to na firmę, ponieważ dostarczanie wspaniałego doświadczenia kandydata jest kluczowe dla sukcesu strategii rekrutacyjnej. Oceny przed zatrudnieniem pomagają rekruterom w przekazywaniu opinii kandydatów, aby pomóc kandydatowi poznać obszary, w których będzie potencjalnie pracować. Pozytywne doświadczenie rekrutowanych zachęca ich do rozpowszechniania pochlebnych informacji wśród przyjaciół i rodziny, co skutkuje otrzymaniem większej liczby poleceń.

3. Oszczędzają czas

Wszyscy wiemy, co się dzieje, gdy rekrutacja się przedłuża. Wpływa to na organizację na wiele sposobów, ale najważniejsza jest znaczna utrata przychodów i wydajności, ponieważ wolne stanowiska są otwarte przez zbyt długo. Ze względu na długie i czasochłonne procesy rekrutacyjne, kandydaci, którzy są bardzo poszukiwani, tracą zainteresowanie i akceptują alternatywne oferty. Oceny przed zatrudnieniem odgrywają istotną rolę w zmniejszeniu czasu zatrudnienia o 50%. Wczesne oceny sprawiają, że spędzasz mniej czasu na żmudnych zadaniach i skracasz całkowity czas potrzebny na przeprowadzenie rekrutacji / zatrudnienie kogoś, a także na koszt wynajmu.

4. Zapobiegają oszustwom

Narzędzia do oceny przed zatrudnieniem zapewniają zdalne, sprawdzone i bezpieczne oceny online, dzięki czemu można przeprowadzać testy w dowolnym miejscu i czasie bez nadzoru. Narzędzia oceny oferują współdzielenie okna, prokurowanie obrazów i kontrolę dostępu, opartą na użytkownikach.

5. Potężne raportowanie

Powodem, dla którego rekruterzy preferują narzędzia oceny online w porównaniu z tradycyjnym sposobem oceniania umiejętności kandydatów przed rozmową, są raporty z testów online. Dają Ci szybką analizę wyników testu kandydata. Mądra analiza pomaga podjąć właściwą decyzję o zatrudnieniu.

6. Ulepszają proces rekrutacji i zmniejszają uprzedzenia

Oceny przed zatrudnieniem nie tylko poprawiają proces rekrutacji poprzez sprawdzanie odpowiednich osób do pracy, ale także zmniejszają uprzedzenia związane z zatrudnianiem, eliminując błędy ludzkie.

Dodatkowe długoterminowe korzyści z zastosowania narzędzia oceny umiejętności w rekrutacji

Oceny przed zatrudnieniem odgrywają istotną rolę w tworzeniu dobrego lub złego wrażenia firmy. W rekrutacji branding pracodawców polega na tym, w jaki sposób firma podchodzi, kontaktuje się i traktuje kandydatów podczas procesu rekrutacji. Odpowiednie narzędzie do oceny rekrutacji wzmacnia ogólną reputację firmy w oczach kandydatów, zapewnia im płynną platformę, na której mogą pokazać swoje umiejętności i przewagę, aby ocenić swoją firmę przed wykonaniem ostatecznego połączenia.

Korzystanie z narzędzia oceny umiejętności w rekrutacji tworzy niezapomniane doświadczenie i kontakt z kandydatami. Kiedy kandydaci mają pozytywne doświadczenia podczas przeprowadzania testu poprzedzającego zatrudnienie, tworzy to więź między kandydatem a rekrutującym. Niezależnie od tego, czy kandydaci zostaną wybrani, czy nie, raport zwrotny z logo lub nazwą firmy przypomina im o pozytywnym doświadczeniu, jakie mieli podczas rekrutacji, co sprzyja lojalności wobec marki.

Jeśli więc chcesz wysokiej jakości pracowników, zadaj sobie następujące pytanie: Czy mój sposób oceniania kandydatów składa się z powyższych parametrów? Jeśli nie, wybierz sprawdzone, lepsze i szybsze metody oceny rekrutacji, które pomogą Ci przekonać potencjalnych kandydatów.


Oryginalny tekst w języku angielskim możesz przeczytać tutaj.

<p>Loading...</p>