9.03.20182 min

WarszawQA #22

Czyli AI ramię w ramię z testerem i programistą - #22 spotkanie 13 marca

WarszawQA #22

Sztuczna inteligencja wkracza pod strzechy. Potrafi rozpoznawać choroby, prowadzić samochody i pisać głupoty na Tweeterze. Umie też przewidywać, które elementy dopiero co stworzonych programów komputerowych okażą się najbardziej błędogenne. Czy taka informacja może przydać się testerom? Czy dzięki niej można lepiej zaprojektować bądź zaplanować testy? My już to sprawdziliśmy wielokrotnie - i to na żywym, korporacyjnym organizmie. O tym, a także co z tego wynikło i czy Wy też powinniście spróbować, będziemy chcieli Wam opowiedzieć.

Prezentacja #1:
AI ramie w ramię z testerem (i programistą)

Prelegenci:

Arnika Hryszko

Doświadczona testerka oprogramowania, Professional SCRUM Master i trenerka. Od 2008 roku przeszła całą ścieżkę testera-profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa, poprzez web serwisy, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane i zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc. W pracy, oprócz zabiegania o najwyższą jakość testowanych systemów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji. Pomaga zrozumieć, że testowanie to nie wytykanie błędów, a integralna część procesu wytwarzania oprogramowania.
Poza godzinami pracy podróżuje, żegluje, wspina się i strzela.

Jarosław Hryszko

Kierownik projektów informatycznych, Project Manager Professional (PMP), specjalizujący się w zapewnieniu jakości w tworzeniu oprogramowania. Praktyk, nauczyciel akademicki, naukowiec, którego zainteresowania naukowe skupiają się wokół problemów związanych z jakością kodu i sposobów ich eliminacji. Certyfikowany Scrum Master. Od 2013 prowadzi badania nad wykorzystaniem analityki predyktywnej w zapewnieniu jakości w projektach tworzenia i rozwoju oprogramowania. Prywatnie niestrudzony krytyk otaczającej rzeczywistości, niekoniecznie tej wirtualnej.

WarszawQA 

Warsaw Quality Assurance Group, inicjatywa dedykowana dla ludzi związanych z obszarem zapewnienia jakości oprogramowania: testerów, inżynierów jakości oprogramowania, QA managerów, ale także analityków, kierowników projektów oraz twórców oprogramowania. Celem projektu jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy pasjonatami obszaru zapewnienia jakości oprogramowania, a także możliwość rozmowy i poznania ludzi o zbieżnych pasjach.


#22 spotkanie
wtorek, 13 marca 2018
18:00 - 21:00

Aviva
ul. Inflancka 4b (metro Dworzec Gdański)
7 piętro

Ze względów organizacyjnych, aby ułatwić Organizatorom i sobie wzajemnie wejścia i wyjścia, czekamy na Was na dole przy recepcji od 17:45 do 17:55

<p>Loading...</p>