18.04.20173 min
Reaktor PWN

Reaktor PWNReaktor PWN

Poznaj projekt Reaktor PWN

Poznaj projekt Reaktor PWN

Reaktor PWN to nowy projekt szkoleniowy Wydawnictwa Naukowego PWN SA, który został stworzony z myślą o każdym, kto chciałby zmienić swój zawód.

Lata doświadczeń i analizy rynku pokazują, że rośnie zapotrzebowanie na nowe zawody, które nie wymagają dyplomu ukończenia studiów, natomiast bazują na doświadczeniu i umiejętnościach. Są to tzw. nowe zawody, w których jest obecnie nisza na rynku. Chcemy ją zapełnić, zapewniając zatrudnienie w tych obszarach. Naszym celem jest dotarcie do każdego, kto chciałby zmienić zawód - niezależnie od tego jakie ma wykształcenie i czym się obecnie zajmuje.

Udział w kursach Reaktor PWN to szansa na zmianę swojego zawodowego życia – na zdobycie wiedzy i nowych umiejętności, a później realnego zatrudnienia.

- Mamy przygotowane autorskie programy kursów i korzystając z wieloletniego doświadczenia PWN wiemy, jak nauczać programowania. Współpracując z pracodawcami i firmami rekrutacyjnymi, pomagamy po ukończeniu kursu znaleźć staż lub pracę w branży IT. Dzięki metodologii boot camp, czyli bardzo intensywnej nauce przez praktykę, w krótkim czasie zdobędziesz zawód programisty. Podczas kursu uczestnicy będą programować, tworzyć aplikacje i strony internetowe, dzięki czemu stworzą swoje portfolio niezbędne przy szukaniu pracy. Szkolimy w obszarach Front-end Developer i Back-end Developer organizując kursy w największych miastach Polski - Warszawa, Poznań, Gdańsk, Lublin w trybie dziennym lub weekendowym. – mówi Bożena Jamka-Czyż, menedżer projektów szkoleniowych w Wydawnictwie Naukowym PWN.

Jakość kursów Reaktor PWN potwierdza Rada Programowa, której członkami są: przedstawiciele: środowiska naukowego – prof. Krzysztof Jassem, dr Adam Roman, programistów – Piotr Kowalski – mentor kursu Front-end Developer,  rekruterów z branży IT – Mikołaj Makowski – dyrektor IT Contracting w Hays Poland.

Do grona naszych trenerów programowania dołączyli specjaliści, którzy są fachowcami w swojej dziedzinie.

Mentorami kursów są:

Piotr Kowalski - Mentor kursu Front-end Developer, trener, kierownik Działu Aplikacji Webowych w Cyfrowym Polsacie, JavaScript Ninja, Mac lover, Open source fan.  Organizator WarsawJS – inicjatywy zrzeszającej warszawskich programistów JavaScript. YouTuber, Clean code evangelist, speaker, autor bibliotek w npm, wieloletni blogger.

Michał Kruczkowski – mentor kursu Back-end Developer, trener, którego pasją jest rozwój i praktyczna implementacja metod sztucznej inteligencji. Przez wiele lat uczestniczył w projektach informatycznych we współpracy z takimi partnerami, jak: Atos, General Electric, NASK, IPI PAN. Jest wymagającym trenerem, który dąży do tego, żeby każdy, kto ukończy jego szkolenie, potrafił samodzielnie rozwijać swoje umiejętności.

Trenerami są także:

Przemysław Sujka - programista, trener z zakresu programowania oraz projektowania serwisów WWW.  Prowadził zajęcia na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej, policealnej oraz na poziomie akademickim. Posiada ponad 2000 godzin doświadczenia w szkoleniach komercyjnych z zakresu projektowania serwisów WWW oraz obsługi systemów CMS i LMS. Autor szkoleń e-learningowych poświęconych SEO oraz promocji firm w Internecie. Ekspert w zespole pracującym nad opisem kwalifikacji Programowanie serwisów www w ramach projektu „Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji” realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) w Warszawie.

Marceli Olszewski - programista, absolwent Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, Mobile i Front-end Developer z pasji, trener z powołania, prowadził liczne kursy związane z branżą IT. Podczas swojej kariery zawodowej pracował m.in. dla IBM, Roche, 23Knots. Specjalizuje się w rozwiązaniach cross-platformowych oraz zagadnieniach sztucznej inteligencji.

Partnerami projektu są:
Praca.pl, Hays Poland, Hologram, It.pwn.pl, , Poleng, Edulab, Visentcoders

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Reaktor PWN, Facebooka oraz animacji promującej inicjatywę kursów typu boot camp.

O Grupie PWN:

PWN od początku swojego istnienia jest źródłem wiarygodnej, rzetelnej wiedzy.
W Grupie PWN dobrze rozumiemy wagę naszego zobowiązania i cenimy tradycję, na której wychowały się pokolenia Polaków. Jednocześnie od lat konsekwentnie się doskonalimy, ponieważ wierzymy, że dzięki ciągłemu rozwojowi i zdobywaniu nowych kompetencji lepiej odpowiadamy na potrzeby naszych Klientów. Jesteśmy nowoczesną, otwartą na wyzwania organizacją. Naszą wizją jest, aby każdy mógł uczyć się w najlepszy dla siebie sposób. W tym celu wnikliwie obserwujemy zmiany zachodzące w świecie nauki, edukacji i biznesu, a uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystujemy w naszych przedsięwzięciach. Chcemy stale rozwijać nowe obszary działalności, tworzyć różnorodne, innowacyjne rozwiązania edukacyjne i – dzięki naszym produktom oraz usługom – wspierać naszych Klientów w edukacji, pogłębianiu wiedzy oraz doskonaleniu przez całe życie. Naszą pasją jest wiedza. Poznaj z nami jej moc.

<p>Loading...</p>