30.04.20183 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Ponad 500 innowacyjnych firm na Wolves Summit w Warszawie

Łącznie 2389 uczestników spotkało się 9-11 kwietnia na międzynarodowej konferencji skupionej na innowacjach w technologii i biznesie.

Ponad 500 innowacyjnych firm na Wolves Summit w Warszawie

520 startupów, 404 przedstawicieli firm i korporacji, 258 inwestorów. Siódma edycja wydarzenia już kolejny raz odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki.

Warszawa wspiera młode innowacyjne firmy

Zakończyła się siódma edycja międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów i korporacji, Wolves Summit. Sale Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przez 3 dni wypełnione były rozmowami o biznesie, innowacjach i inwestowaniu w przełomowe technologie.

Warszawa już kolejny raz współorganizuje Wolves Summit. To idealne miejsce, nie tylko ze względu na udogodnienia komunikacyjne, ale również z powodu rozwiązań promujących rozwój startupów


– mówi Piotr Piasek, współzałożyciel Wolves Summit, i wylicza:

Przestrzenie coworkingowe, akceleratory w ramach korporacji, inkubatory, rządowe granty i programy wspierania startupów, organizacje skupiające startupy, takie jak Startup Poland, Reaktor Warsaw, czy Startup Hub Poland. To tylko kilka dowodów na wsparcie, jakie oferuje Warszawa.


Konferencję Wolves Summit 10 kwietnia otworzył Zastępca Prezydenta m. Warszawy, Michał Olszewski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że miasto stale inwestuje w nowe technologie i wprowadza innowacyjne rozwiązania m.in. w transporcie publicznym. Tego samego dnia Warszawa wstąpiła do międzynarodowej sieci biznesowej Start Alliance. Program realizują trzy instytucje Grupy PFR, które były również partnerami Wolves Summit: Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


Od hardware do biotechnologii i blockchaina

Kwietniowa konferencja składała się z dwóch wydarzeń. 9 kwietnia odbył się Wolves Hardware & R&D, podczas którego uczestnicy - w tym startupy hardware oraz eksperci rynkowi - dyskutowali i wymieniali się doświadczeniem. Wśród kluczowych partnerów Wolves Hardware & R&D znaleźli się przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) i międzynarodowych korporacji.

10 i 11 kwietnia miała miejsce część główna, Wolves Summit. 147 prelegentów uczestniczyło w ponad 50 prelekcjach i 18 panelach dyskusyjnych - na głównej scenie i oddzielnym sektorze poświęconym technologii blockchain i prezentacjom ICO (Initial Coin Offering). Swoją prelekcję o Polsce i wyzwaniach przemysłu 4.0 wygłosiła Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz. Obecni byli również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, międzynarodowe fundusze inwestycyjne i korporacje.
Networking przyciągnął tłumy

Organizatorzy konferencji Wolves Summit stawiają przede wszystkim na wartościowy networking, w tym 15-minutowe spotkania 1:1 przy wyznaczonych stolikach. Siódma edycja przyniosła nowy rekord. Dzięki narzędziu do umawiania spotkań zaplanowano 4677 rozmów 1:1 w kilku strefach. Pozwoliło to 2389 uczestnikom poznać się lepiej i nawiązać cenne partnerstwa biznesowe, rozpocząć negocjacje inwestycyjne, czy zebrać informację zwrotną na temat swoich rozwiązań.

Ciekawym przedłużeniem networkingu były imprezy wieczorne: VIP Party organizowane przez SSW Pragmatic Solutions oraz Networking Party dla wszystkich obecnych.


Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele 520 startupów z ponad 50 krajów, również tak odległych, jak Ghana, Filipiny i Kolumbia. 43% innowacyjnych firm pochodziło z Polski, więc głównym językiem obowiązującym na konferencji pozostał angielski.

Startupy mogły uczestniczyć w konferencji bezpłatnie i w przyjaznych warunkach rozmawiać z inwestorami i przedstawicielami korporacji, którzy szukali innowacyjnych rozwiązań z różnych branż, od technologii medycznych po robotykę i sztuczną inteligencję.

Ósma edycja konferencji Wolves Summit odbędzie się 23-24 października 2018 r. w Warszawie.
Więcej informacji na temat wydarzenia oraz możliwości uczestnictwa znajduje się na stronie internetowej Wolves Summit.

<p>Loading...</p>