29.12.20169 min
Iwona Tur

Iwona TurCEO Bulldogjob

Podsumowanie Roku 2016 w IT.

Podsumowanie Roku 2016 w IT.

Rok 2016 mamy już prawie za sobą. Wkrótce wystrzelą korki od szampana i powitamy nowe 12 miesięcy roku 2017. Końcówka grudnia to idealny czas, żeby podsumować mijający rok i przypomnieć, co ciekawego wydarzyło się w 2016 roku.

Styczeń

 • Boiling Frogs Software Craftsmanship – 16 stycznia odbyła się we Wrocławiu bardzo ciekawa konferencja. Była to pierwsza edycja tego wydarzenia, a jej celem była mobilizacja programistów do ciągłego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Organizatorzy chcieli zainspirować koderów do większej aktywności w poszukiwaniu nowych sposobów rozwiązywania programistycznych problemów. Już zapowiadana jest edycja 2017.

 • Dig IT Workshops 2016 – 21-22 stycznia w Warszawie miała miejsce konferencja poświęcona bezpieczeństwu infrastruktury IT. Organizatorzy skupili się na takiej tematyce, jak zarządzanie IT, SharePoint oraz IT Security. To było nie tylko spotkanie specjalistów od bezpieczeństwa, ale przede wszystkim okazja do dzielenia się użyteczną wiedzą i doświadczeniem.

 • InfoMEET Warszawa – 23 stycznia PGE Narodowy w Warszawie gościł uczestników konferencji i targów kariery IT. To była doskonała okazja do wymiany doświadczeń i poglądów oraz nawiązanie relacji biznesowych. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć między innymi pokazy dronów i poznać tajniki druku 3D.

 • BPM Trends 2016 – 26 stycznia w warszawskiej Golden Floor Plaza dyskutowano o efektywności przedsiębiorstw IT i o tym, jak na wydajność wpływają systemy użytkowane w tych firmach. Konferencja skupiała się zarówno na procesach biznesowych, jak i na aplikacjach wspierających te procesy.

Luty

 • ScalaSphere DevTools Summit – krakowska konferencja przyciągnęła prawdziwe tłumy 11 i 12 lutego. Co prawda tematem przewodnim były narzędzia dla developerów Scali, ale poruszano również wiele innych zagadnień.

 • Data Center Kraków – kolejne ciekawe wydarzenie w grodzie Kraka odbyło się 17 lutego. Tym razem uczestnicy mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat bezpieczeństwa baz danych i zarządzania nimi. Pojawiły się również wykłady na temat nowoczesnego Data Center i integracji baz danych.

 • Mobile Trends Conference – pozostajemy w Krakowie, gdzie w dniach 17-19 lutego odbyła się już piąta edycja mobilnej konferencji. W pierwszym dniu skupiono się na zastosowaniu mobile w biznesie, drugi dzień miał zainspirować do działania, a trzeci skupił się na developerach. Konferencji towarzyszyły 3 Targi Rozwiązań IT, E-commerce i Urządzeń Mobilnych Mobile-IT.

 • BigData Technology Summit – kolejna interesujące wydarzenie na temat technologii Big Data miało miejsce 24 lutego w Warszawie. Organizatorom udało się zebrać na konferencji wielu światowej sławy specjalistów, którzy zagwarantowali wysoki poziom merytoryczny. To była druga edycja wydarzenia. Miejmy nadzieję, że w 2017 roku będzie równie ciekawie.

Marzec

 • Kongres Bezpieczeństwa Sieci – marzec rozpoczął się niezwykle interesującym wydarzeniem na temat bezpieczeństwa sieci. Spotkanie zostało podzielone na trzy bloki: Firewall & VPN, Secure Mail i Network Security.

 • Studencki Festiwal Informatyczny – krakowscy studenci zorganizowali konferencję o bardzo szerokiej tematyce, między innymi bezpieczeństwo, WebDev, Machine Learning i algorytmika. W sumie odbyło się 27 wykładów i 12 warsztatów w dniach od 10 do 12 marca.

 • Wroc_love.rb – Wrocław gościł w dniach 11-13 marca miłośników Ruby, a organizatorzy jasno określili cel wydarzenia: sprawić, żeby programiści stali się jeszcze lepsi w kodowaniu. Konferencja była również okazją do wymiany poglądów i do podpatrywania doświadczonych programistów Ruby.

 • Meet.js Summit 2016 – 19 marca odbyła się już piąta edycja konferencji i trzeba przyznać, że impreza miała naprawdę duży rozmach. Meet.js Summit co roku gromadzi tłumy front-end developerów i nie tylko. Jubileuszowe spotkanie nie zawiodło – była nie tylko doskonała atmosfera, ale również to, co jest kwintesencją tych spotkań, czyli wiedza.

Kwiecień

 • Cloud Community Conference – 5 kwietnia w Poznaniu po raz trzeci odbyła się konferencja poświęcona technologiom chmurowym. W wydarzeniu wzięli udział programiści, administratorzy, ale również menedżerowie i prawnicy zainteresowani zagadnieniami cloud. To była doskonała okazja, żeby poznać najnowsze trendy w rozwiązaniach chmurowych.

 • 4Developers 2016 – 11 kwietnia w Hotelu Gromada Airport w Warszawie zebrał się tłum prelegentów i uczestników interdyscyplinarnego Festiwalu Technologicznego dla programistów. Tematów było tak wiele, że każdy mógł znaleźć dla siebie interesujące zagadnienie, które omawiano w kameralnych grupach. Mówiono o wszystkim, co dotyczyło IT.

 • Azure Mobile App Service – 14 kwietnia w Trójmieście pojawili się wszyscy ci, którym zależało na zdobyciu praktycznej wiedzy na temat tworzenia aplikacji na Android i Windows. Skupiono się na takich zagadnieniach, jak autoryzacje, globalne bazy danych, push notifications i integracja z social media.

 • 3CityNetConf – pozostajemy w Trójmieście, ponieważ 18 kwietnia została tam zorganizowana konferencja dla programistów, która skoncentrowała się na tematyce wytwarzania oprogramowania. Położono nacisk na najnowsze rozwiązania i trendy, jakie pojawiły się w programowaniu w 2016 roku.

Maj

 • GeeCON 2016 – 11 maja w Krakowie spotkali się miłośnicy Java oraz technologii związanych z tym językiem. Nie zabrakło jednak również tematów związanych z dynamicznymi językami, jak Groovy i Ruby. To było już siódme spotkanie z serii GeeCON i wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku odbędzie się kolejne.

 • InfoShare 2016 – 18 maja warto było znaleźć się w Trójmieście, gdzie w Amber Expo odbyła się największa w tej części Europy konferencja na temat technologii, nowych mediów oraz wsparciu młodych firm. Warto dodać, że była to już dziesiąta edycja InfoShare, w której wzięło udział 1000 prelegentów i 5000 słuchaczy.

 • CONFidence – gdy w 2005 roku po raz pierwszy zorganizowano CONFidence, nikt nie podejrzewał, iż wydarzenie przybierze formę cykliczną i przetrwa następne 11 lat. Dziś jest to jedna z największych konferencji poświęcona bezpieczeństwu IT w różnych branżach i sektorach. 19 maja ponownie spotkali się w krakowskim Hotelu Forum eksperci i pasjonaci zabezpieczeń IT.

 • TestingCup 2016 – 23 maja w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Testowaniu Oprogramowania. Jak co roku było wiele emocji, ale również nie brakowało dobrej zabawy. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności, a na najlepszych czekały nagrody. W kategorii zespołów zwyciężyła Szajka Grześka, a w klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Dawid. Serdecznie gratulujemy!

Czerwiec

 • Let's Manage IT 2016 – 2 czerwca w Gdyni odbyła się kolejna edycja niezwykle interesującego wydarzenia dedykowanego menedżerom IT. To była wyjątkowa okazja dla młodej kadry kierowniczej, żeby spotkać się z bardziej doświadczonymi kolegami. Poruszano kwestie związane z przywództwem w zarządzaniu IT oraz przybliżano najnowsze trendy i praktyki w kierowaniu zespołami pracowników.

 • LAB Time 2.0 - konferencja ambitnych programistów, która odbyła się 4 czerwca w Opolu, zgromadziła wielu uczestników. Tematyka była różnorodna, zajmowano się między innymi Symfony 3, Drupal 8, React.js i SaaS.

 • NGSec 2016 – 7 czerwca w Warszawie odbyła się już piąta edycja Next Generation Security Conference. To jedna z największych konferencji branży Security IT. W 2016 roku skupiono się między innymi na takich tematach, jak ochrona infrastruktury krytycznej, malware na platformach mobilnych i ataki na IoT.

 • HR Solutions Trends – pozostajemy w stolicy, gdzie 21 czerwca odbyła się ciekawa konferencja z obszaru HR oraz wykorzystania nowoczesnych rozwiązań IT w procesie rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi.  

Lipiec

 • Confitura 2016 – gdy większość Polaków myślała już o wakacjach, miłośnicy Java spotkali się 2 lipca w warszawskiej Bobrowiecka Conference Center. Właśnie wtedy odbyła się kolejna edycja konferencji Confitura, która od 2011 roku zastępuje JAVArsovię. Wiele osób twierdzi, że to największe w Europie spotkanie na tematy około-JVMowe.

 • CODE{sun}DAY 2 – 2 lipca rozpoczęły się również dwudniowe warsztaty programowania w Gdańsku, gdzie wszyscy, którzy marzą o kodowaniu, mogli rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Przekazywano tam wiedzę między innymi o Java, JavaScript, o programowaniu w środowisku LEGO, przybliżano Genuino 101 i PHP.

 • Digital Investigation – 6 lipca Polski Instytut Rozwoju Biznesu zorganizował konferencję na temat informatyki śledczej – poszukiwanie, zabezpieczanie i analizowanie danych elektronicznych, które mogą posłużyć za dowód w sądzie. Liczni prelegenci przybliżyli wiele ciekawych zagadnień z obszaru analizy danych śledczych. Było to spojrzenie na IT z zupełnie nowej strony, o której niewiele się mówi i pisze na co dzień.

Sierpień

 • PHPers Summit 2016 – programiści specjalizujący się w PHP nie mieli czasu odpoczywać, ponieważ 20 sierpnia czekała na nich niezwykle interesująca konferencja. Całodniowe spotkanie zostało wypełnione nie tylko wykładami i warsztatami, ale było również okazją do odnowienia starych przyjaźni i do poznania nowych osób.

 • Internet Banking Security – 24 sierpnia w Ostródzie odbyła się XII edycja konferencji skupiającej się na obszarze usług finansowych i bezpieczeństwa IT. Dużo dyskutowano na temat bezpieczeństwa bankowości mobilnej oraz internetowej, biometrii, e-government i edukacji klientów banków w zakresie bezpieczeństwa.

Wrzesień

 • WordCamp 2016 – 9 września rozpoczęła się kolejna edycja WordCamp, która trwała do 11 września. Tym razem organizatorzy uczynili tematem przewodnim kreatywność, wychodząc z założenia, że WordPress odgrywa ważną rolę w branży kreatywnej. Właśnie dlatego spotkaniu programistów towarzyszyło hasło „Code is poetry”.

 • Codemotion Warsaw – 15 września do Polski zawitała największa konferencja tech w Europie, która gromadzi społeczność prawie 40 tys. developerów i 350 prelegentów. Każda edycja konferencji odbywa się w innym mieście. Tym razem dyskutowano o technologiach IT w Warszawie.

 • DevDay 2016 – pozostajemy przy 15 września, ponieważ tego dnia w krakowskim Multikinie po raz kolejny odbyła się konferencja organizowana przez firmę ABB. Od 2011 roku to już właściwie tradycja i małe święto developerów. Jak zwykle panowała sympatyczna, serdeczna atmosfera, a do tego nie zabrakło ciekawych tematów, jakie poruszali prelegenci.

 • TWF Conference 2016 – również w Krakowie, ale tym razem w dniach 22-24 września odbyła się trzecia edycja międzynarodowej TWF Conference. Zaproszono 25 specjalistów, którzy prowadzili prelekcje i warsztaty między innymi na temat Design Sprints, Angular 2, Deep Learning i wiele innych zagadnień.

Październik

 • AzureDay North Poland 2016 – 3 października w Gdyni miała miejsce druga edycja największej w naszym kraju konferencji poświęconej rozwiązaniom Microsoft Azure. Odbyło się ponad 30 prelekcji, które wygłosili również goście z zagranicy. Tym razem organizatorzy skupili się na czterech obszarach: IT Pro, Dev, Data i Biznes.

 • JDD 2016 – 10 października rozpoczęła się w Krakowie dwudniowa konferencja dla wszystkich miłośników Java. Na wydarzenie zostali zaproszeni światowej sławy eksperci, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i odpowiadali na pytania. O popularności konferencji świadczy fakt, że wzięło w niej udział kilkaset osób nie tylko z Polski.

 • PyCon PL 2016 – 13 października spotkali się w Rawie Mazowieckiej po raz dziewiąty miłośnicy języka Python. Przez 4 dni odbywały się spotkania, prelekcje i warsztaty. Przy okazji można było skorzystać z atrakcji czterogwiazdkowego hotelu (np. basen).

 • SECURE 2016 – 25 i 26 października w Warszawie odbyło się kolejne wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu teleinformatycznemu. Organizatorem był NASK. Na konferencji pojawili się eksperci z całego świata (np. Ryan Pittman, David Jacoby, Inbar Raz i inni). Jak zwykle poruszano tematy najnowszych rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa.

Listopad

 • Konferencja europejsko-azjatycka: ICT a przedsiębiorczość – 8 listopada w Warszawie została zorganizowana konferencja w ramach projektu Digitizing Social Entrepreneurship Education, który propaguje wśród młodzieży szkolenia z zakresu przedsiębiorczości z wykorzystaniem gier oraz narzędzi ICT. Goście przyjechali z całej Europy, a także z Azji.

 • EXPERT SUMMIT 2016 - All about Microsoft technologies – zgodnie z tytułem konferencji, skupiono się tutaj na technologiach firmy Microsoft. Wydarzenie miało miejsce 9 listopada w Lublinie i cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem (ponad 1000 uczestników). Konferencji towarzyszyła Giełda Pracy IT.

 • III edycja code::div – Wrocław gościł 15 listopada uczestników corocznej konferencji code::dive. Skupiono się na temacie tworzenia wspólnych platform, pozwalających przekraczać bariery, które jeszcze dziś wydają się nie do pokonania. Współorganizatorem i sponsorem wydarzenia był wrocławski oddział Nokii.

Grudzień

 • Code Europe Cracow – 5 grudnia w Krakowie odbyła się pierwsza odsłona (druga była w Warszawie) największej konferencji programistycznej dla developerów, naukowców i wszystkich miłośników kodowania. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w intensywnych szkoleniach oraz w warsztatach. Nie zabrakło również szalonego afterparty.

 • Droidcon Kraków 2016 – kolejne ciekawe wydarzenie miało miejsce również w Krakowie, ale tym razem 8 grudnia. Wtedy właśnie odbyła się trzecia edycja Droidcon. Organizatorzy przygotowali niezwykle interesujące prelekcje i dyskusje na temat programowania, projektowania, testowania i wszystkiego, co związane jest z systemem Android.

 • Young Tech Festival 2016 – dzień później w grodzie Kraka można było wziąć udział w kolejnym interesującym wydarzeniu. Festiwal dedykowano przede wszystkim młodym miłośnikom nowych technologii oraz studentom informatyki. Organizatorzy postawili ważne pytanie: co można osiągnąć dzięki pasji? Konferencja udowodniła, że bardzo wiele.

 • IT NonStop 2016 – 10 grudnia we Wrocławiu odbyła się już dziesiąta w tym roku edycja IT NonStop, która obfitowała w wiele ciekawych prezentacji. Tym razem motywem przewodnim było piękno kodu we front-endzie. Miło nam poinformować, że byliśmy patronem medialnym tego wydarzenia.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie wydarzenia IT czekają nas w styczniu 2017 roku, zapraszamy do naszego kalendarium.

<p>Loading...</p>