30.11.20203 min
Redakcja Bulldogjob

Redakcja Bulldogjob

Nadzieja, inspiracja, technologie - czyli Perspektywy Women in Tech Summit 2020

Już 8-9 grudnia 2020 r. czeka nas trzecia edycja międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2020. Poznaj szczegóły.

Nadzieja, inspiracja, technologie - czyli Perspektywy Women in Tech Summit 2020

Już 8-9 grudnia 2020 r. czeka nas trzecia edycja międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2020. To największe wydarzenie dla kobiet w TECH&IT w Europie, które tym razem organizowane jest online, przez co zyska prawdziwie globalny zasięg i zaangażuje uczestników z różnych stref czasowych – od San Francisco po New Delhi! Organizator konferencji, Fundacja Edukacyjna Perspektywy, zachęca: Zróbmy coś wspaniałego i dającego siłę na koniec tego trudnego roku! Nasze hasło to Nadzieja, Inspiracja i Technologie!

Zeszłoroczna konferencja Perspektyw zgromadziła ponad 6300 uczestników, którzy przyjechali do Warszawy z 52 krajów świata. – W tym roku dzięki nowym technologiom będzie nas jeszcze więcej!

– zapowiada dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Nasze wydarzenie niezmiennie od 2018 r. przyciąga przede wszystkim utalentowane kobiety, które właśnie na Summicie mają szansę poznać najnowsze wizje technologicznej przyszłości świata i zainspirować się nimi. Dzieje się to za sprawą niezwykle bogatego programu konferencji (w online coś takiego się nie zdarza!) oraz dzięki wybitnym mówcom i mentorom, którzy gotowi są dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.

Summit to przede wszystkim wspaniali ludzie. W tym roku konferencję otworzy m.in. Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT. Wśród zaproszonych gości znajdą się takie znakomite postaci jak np. Anna Lee Fisher, legendarna astronautka NASA, pierwsza matka w kosmosie, Jennifer Widom, dziekanka Szkoły Inżynierii Uniwersytetu Stanforda, czy też Michelle King, szefowa diversity Netflixa, autorka „The Fix”.

W sumie w wydarzeniu weźmie udział 300 mówców z całego świata – liderki i liderzy świata technologii z najbardziej innowacyjnych firm i najambitniejszych ośrodków badawczych – m.in. Oxford, Stanford, Harvard i MIT!

W czasie konferencji zostaną przyznane wyróżnienia 15 wybitnym ekspertkom w obszarze 5G, który stanowi jeden z głównych tematów tegorocznego wydarzenia. Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła Top-15 Kobiet w 5G – listę wybitnych kobiet, które zawodowo zajmują się tematyką 5G, przyglądając się jej z różnych perspektyw. Celem zestawienia jest zwrócenie uwagi na problem braku kobiet w obszarze 5G i – szerzej – w branży telekomunikacyjnej i zainspirowanie młodego pokolenia do zainteresowania tym obszarem. 

Perspektywy Women in Tech Summit 2020 mimo że odbędzie się w grudniu, gwarantuje dwa gorące, bo niezwykle intensywne dni warsztatów technologicznych, mów inspiracyjnych, tech talków, sesji mentoringowych, doradztwa karierowego… Ponadto 40 firm technologicznych wystawi swoje e-stoiska, tworząc Career Expo i umożliwiając dziewczynom zainteresowanym karierą w branży zdobycie stażu/pracy, a profesjonalistkom – zaplanowanie kolejnego kroku zawodowego.

Odbędzie się też szereg wydarzeń towarzyszących - m.in. spotkanie Cyber Women Community, 2nd Seminar for Computer Science Researchers, Virtual Dance Party. Zainaugurowany też zostanie program akceleracyjny kobiecych startupów STEM prowadzony wspólnie z Citi Foundation i Fundacją Kronenberga – „Shesnnovation”.

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych aplikować mogą o darmowe bilety.


Więcej informacji i zapisy znajdziesz na stronie konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2020


Napisz w komentarzu, czy będziesz!

<p>Loading...</p>