Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
1.10.20192 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Mobilization IX

Konferencja poświęcona tworzeniu i rozwojowi aplikacji mobilnych już 26 października 2019 w Łodzi.

Mobilization IX

Tematyką konferencji jest tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne, takie jak smartfony, tablety, a także rozwój tych aplikacji i biznesu opartego na urządzeniach mobilnych, ze szczególnym uwzględnieniem takich technologii, jak Android, iOS. Kierowana jest do programistów, informatyków, developerów i pasjonatów technologii mobilnych.

Klimat konferencji

Coś, co przyciąga uczestników i sprawia, że co roku z nami są, to nie tylko poziom wykładów, ale też wyjątkowy klimat Mobilization. Spotykają się tu pracownicy z różnych firm. To świetna okazja, żeby porozmawiać z dawno niewidzianym kolegą ze studiów, znajomym z innej firmy, programistą z innego kraju, no i oczywiście z potencjalnym pracodawcą. Dla studentów to okazja, aby wejść w środowisko informatyczne, a także poznać firmy działające w Łodzi. Mamy też wielu wolontariuszy, zaangażowanych w to, aby impreza wyglądała tak jak wygląda.

Mobilization to stały punkt w kalendarzu programistów, informatyków, developerów i pasjonatów technologii mobilnych. Tu trzeba być :)

JUG - co to jest i jak to się zaczęło

JUG, czyli Java User Group, to grupa pasjonatów języka Java, którzy chcą podzielić się wiedzą i zarazić zamiłowaniem do języka programowania i technologii Java. Wykłady odbywają się cyklicznie. Prowadzą je specjaliści z firm informatycznych z Łodzi i nie tylko. Wstęp na spotkania jest wolny dla każdego. JUG Łódź nieformalnie działał w Łodzi od 2008 roku, a jego zawiązanie  inspirowane było konferencją Javarsovia.

Powstanie Stowarzyszenia JUG

W 2011 r zwrócili się o dotację z Urzędu Miasta Łodzi na organizację konferencji o technologiach mobilnych. Urzędnicy byli nawet zainteresowani, ale zaznaczyli, że nie mogą rozmawiać z osobami prywatnymi, tylko z osobą prawną: spółką, przedsiębiorstwem lub stowarzyszeniem.

I tak w dniu 14.07.2011 r. udało się przeprowadzić zebranie, na którym 20 osób założyło Stowarzyszenie JUG Łódź. I machina ruszyła :)

Mobilization - edycja pierwsza i kolejne

Pierwsza edycja wydarzenia miała dużo mniejszy wymiar niż obecnie. W wydarzeniu wzięło udział 150 uczestników i była sponsorowana tylko przez kilka firm. Wszystko działo się dość spontanicznie, ale naprawdę sprawnie. Było co prawda kilka niespodzianek, ale statecznie konferencja okazała się sukcesem, co pokazało, że pomysł był trafiony oraz motywowało do pracy nad kolejnymi edycjami.

Każda kolejna edycja rosła w siłę.  Zwiększała się liczba uczestników, firm chętnych do sponsorowania, coraz ciekawsze prelekcje.

Warto wspomnieć, że do czwartej edycji konferencja była darmowa dla uczestników. Później, aby móc zapraszać prelegentów z zagranicy, zapewniając im przelot i noclegi, wprowadziliśmy bilety odpłatne. Ceny wejściówek mieszczą się w granicach 100 - 400 zł, ale co chwila oferujemy rabaty i promocje na Facebooku (warto śledzić facebookowego fanpage’a Mobilization).

Zniżka od Bulldogjob

Podając przy zakupie kod wygenerowany specjalnie dla naszych obserwatorów, otrzymasz aż 20% zniżki!

Kod zniżkowy: bulldogjob-20

Strony www

Strona konferencji
Strona stowarzyszenia
Strona ze spotkaniami JUG Łódź

<p>Loading...</p>