Gdzie pracować w Javie
6.02.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Konkurs na rozwój maszyny wirtualnej Ethereum

Block.One, firma z 4 miliardowym finansowaniem, ogłosiła konkurs na stworzenie maszyny wirtualnej Ethereum. Do wygrania 200 000 dolarów.

Konkurs na rozwój maszyny wirtualnej Ethereum

Block.One - firma, która stoi za EOS blockchain - ogłosiła konkurs na rozwinięcie maszyny wirtualnej Ethereum, która będzie funkcjonować w EOS. Osoba, której uda się takie narzędzie stworzyć, ma wygrać 200 000 dolarów.

EOS było jedną z największych inicjatyw typu Initial Coin Offering, jakie kiedykolwiek powstały, a Danielowi Larimerowi, który jest obecnie CTO w Block.One, udało się uzyskać finansowanie wysokości 4 100 000 000 dolarów.

Czy hojność Block.One ma zatem w ogóle granice? ?

Konkurs

Tak naprawdę Block.One mogłoby samo sobie rozwinąć tę maszynę. Przy finansowaniu rzędu 4 000 000 000 dolarów, zadanie jest to jak najbardziej wykonalne. Jednak zamiast zatrudnić rzeszę pewnych fachowców, co pewnie trochę by kosztowało, Block.One rzuca hasło, niczym nauczycielka od matmy mówiąca „kto rozwiąże mi to równanie, może wyjść wcześniej z lekcji”, i oferuje „zawrotną” sumę 200 000 dolarów w zamian za wykonanie zadania.

Jakby to powiedział Włodek Zięba „Dobry Plan”!

Dlaczego taka firma ucieka się w ogóle do konkursu? Powodów może być wiele, ale przypuszczać można, że to np. akcja marketingowa... albo nie do końca wiedzą, jak się do tego zabrać. Niezależnie od tego jaki był powód, Block.One zdradza tutaj swoje specyficzne podjeście do sprawy, bo rozwinięcie maszyny jest dla nich istotne, a powierzają to zadanie przypadkowym programistom. 

Walka o wpływy

Z czego jednak wynika ta chęć stworzenia maszyny wirtualnej Ethereum?

Pomimo miliardów wydanych na promocję i eventy, w tym momencie EOS jest znane głównie ze swoich apek gamingowych oraz hazardowych i, żeby tego było mało, ich ostatni produkt, Voice, okazał się totalną klapą. I tutaj Ethereum jest do przodu, bo mają oni większy udział i zrozumienie rynku zdecentralizowanych finansów, więc istnieje duża szansa, że stworzą coś dobrego w tej niszy.

Mając swoją własną maszynę wirtualną Ethereum, Block.One ma szansę na podwędzenie od nich deweloperów i lepszy rozwój własnych zdecentralizowanych aplikacji. Czy uda im się jednak prześcignąć Ethereum? Może to być trudne, zwłaszcza że Ethereum chce dobić do miliona programistów przez swoją inicjatywę „One Million Devs”, o której pisaliśmy niedawno. 

Podsumowanie

Block.One cały czas zmaga się z wieloma problemami, a chęć prześcignięcia Ethereum popycha ich do co najmniej dziwnych pomysłów. Trzeba być jednak dobrej myśli i mieć nadzieję, że trafi się ktoś, komu marzy się ręka królewny i darmowy bilet na tramwaj, którym pojadą w podróż poślubną.

<p>Loading...</p>