6.02.20177 min
Iwona Tur

Iwona TurCEO Bulldogjob

Kalendarz wydarzeń IT - Marzec 2017.

Kalendarz wydarzeń IT - Marzec 2017.

Marzec minie pod znakiem takich wydarzeń, jak między innymi ScalaSphere 2017, It Underground i Day Workshops4Dev. O nich właśnie i o wielu innych konferencjach, spotkaniach oraz warsztatach piszemy poniżej.

02.03 - Microsoft Cloud Group Lublin #1

Godzina: 18:00;

Miejsce wydarzenia: Lublin, Klub Dom Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 19;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny;

Prelegenci: Michał Furmankiewicz, Piotr Boniński.

To pierwsze spotkanie Microsoft Cloud Group, które skierowane jest do architektów, programistów .NET, programistów baz danych, testerów, analityków, Project Managerów oraz studentów kierunków informatycznych. W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z sesji technologicznych prowadzonych przez specjalistów firmy Microsoft oraz pracowników lubelskich firm IT.

02-03.03 - ScalaSphere 2017

Godzina: 8:00;

Miejsce wydarzenia: Kraków, Qubus Hotel, Nadwiślańska 6;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: angielski;

Wstęp: płatny;

Prelegenci: Eugenie Burmako, Rory Graves, Sam Halliday, Matthias Tanger i inni.

Wyjątkowa gratka dla wszystkich miłośników języka Scala. Organizatorzy skupią się na pokazaniu tego, w jaki sposób można skutecznie rozwijać oprogramowanie oparte na Scala, jak pisać takie aplikacje i w jaki sposób najefektywniej usuwać ich błędy.

02.03 - 6. spotkanie Study Group

Godzina: 17:45;

Miejsce wydarzenia: Kraków, WSZiB w Krakowie, Al. Kijowska 14;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny;

Prelegenci: Michał Sadowski, Tomasz Libera.

To już szóste spotkanie zorganizowane przez Study Group, przygotowujące do egzaminu Querying Microsoft SQL Server. W ramach spotkania odbędą się dwa wykłady: jeden z nich został przygotowany przez Michała Sadowskiego (Implementing Transactions, Error Handling, and Dynamic SQL), a drugi - przez Tomasza Liberę (Designing and Implementing T-SQL Routines).

03.03 - WROC#

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Wrocław, Stadion Miejski Wrocław, al. Śląska (Pilczyce);

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: angielski;

Wstęp: płatny;

Prelegenci: Steve Sanderson, Tess Ferrnandez, Chris Klug, Maarten Balliauw i inni.

Konferencja WROC# jest organizowana już po raz trzeci i powoli wtapia się w pejzaż stałych imprez wrocławskich z obszaru IT. Duża gratka szczególnie dla programistów .NET, ale nie powinni być zawiedzeni również inni specjaliści od kodowania. Wykłady będą prowadziły międzynarodowe sławy, prawdziwi czarodzieje nowych technologii.

04.03 - Bezpłatne spotkanie Kariera IT w Gdańsku

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Trójmiasto, Hotel Almond Gdańsk, Toruńska 12;

Typ wydarzenia: targi;

Język: polski, angielski;

Wstęp: bezpłatny;

Prelegenci: Łukasz Karwacki, Szymon Warda, Mateusz Sikorowicz, Adam Bar, Eliasz Sawicki.

To już kolejna edycja targów Kariera IT, tym razem zorganizowana dla województwa pomorskiego, a w szczególności dla Trójmiasta. To będzie okazja nie tylko na zapoznanie się z najnowszymi rekrutacjami firm IT, ale również na uczestniczenie w ciekawych prelekcjach i obejrzenie prezentacji nowinek technologicznych.

06 – 08.03 - Join! 2017

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Warszawa, PKiN, Plac Defilad 1;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: angielski;

Wstęp: płatny;

Prelegenci: Kalen Delaney, Alberto Ferrari, Maciej Pilecki, Uwe Ricken, Grant Fritchey i inni.

To już druga edycja konferencji poświęconej Platformie Danych Microsoft SQL Server. Doskonała okazja do spotkania się specjalistów pracujących z platformą danych Microsoft. Organizatorzy zapraszają jednak nie tylko programistów, administratorów baz danych, inżynierów oprogramowania, architektów i projektantów systemów bazodanowych, ale również wszystkie osoby, które zainteresowane są rozwiązaniami Microsoft. W trakcie konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach, a także w sesjach treningowych. Prelekcje będą prowadziły światowe autorytety zajmujący się technologiami koncernu z Redmond.

06 – 07.03 - PLNOG18

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Warszawa, Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: polski;

Wstęp: płatny;

Prelegenci: Piotr Wojciechowski, Piotr Jabłoński, Robert Śląski, Marcin Kuczera, Łukasz Bromirski, Tomasz Brol, Sebastian Pasternacki, Andrzej Karpiński, Tomasz Mikołajek, Tomasz Kułakowski, Krzysztof Mazepa, Bartłomiej Jaszczyk.

To już osiemnaste spotkanie polskiej branży telekomunikacyjnej. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli między innymi skorzystać z wykładów z zakresu bezpieczeństwa w sieci, a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym o innowacjach i start-upach w telekomach, zorganizowanym przez UPC, T-Mobile i Orange.

08 – 10.03 - Mobile Trends Conference 2017

Godzina: 8:00;

Miejsce wydarzenia: Kraków, Kijów Centrum, al. Krasińskiego 34;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: polski;

Wstęp: płatny;

Prelegenci: Paweł Tkaczyk, Paweł Sala, Monika Czaplinka, Artur Krasiński, Andrzej Ogonowski, Monika Makowska, Natalia Hatalska, Maciej Budzich, Michał Górecki, Roman Łoziński, Artur Jabłoński, Krzysztof Marzec, Rahim Blak, Tomasz Wesołowski, Szymon Słowik, Tomasz Szulkowski, Michał Macierzyński, Łukasz Kuc, Mateusz Biliński, Bartosz Bilicki, Anna Gruszka, Michał Wiciński, Karol Kalisz, Norbert Mazur, Maciej Szwed, Maciej Kołek, Tomasz Soluch, Vitaliy Rudnitskiy, Michał Sękara, Ernest Jakubowski, Kuba Klesza, Michał Wawiórko, Piotr Chojnicki.

Mobile Trends Conference 2017 to spotkanie dla wszystkich, którzy interesują się tematyką mobilną. To również doskonała okazja na nawiązanie nowych znajomości. Wykłady poprowadzą specjaliści z tematyki m-marketingu, tworzenia aplikacji i stron mobilnych, UX i UI, komunikacji, bezpieczeństwa w mobile oraz z obszaru najnowocześniejszych technologii IoT. Podczas konferencji po raz szósty zostaną wręczone prestiżowe nagrody Mobile Trends Awards.

08.03 - International Women Techmakers Day 2017

Godzina: 18:00;

Miejsce wydarzenia: Warszawa, Microsoft Polska, Al. Jerozolimskie 195A;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane dla wszystkich pań pracujących w branży IT. Organizatorzy zapraszają również wszystkie kobiety interesujące się nowymi technologiami, jak również blogerki.

11.03 - Kariera IT w Warszawie

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Warszawa, Stadion Narodowy, Al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1;

Typ wydarzenia: targi;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Kolejna edycja targów, tym razem dla Warszawy oraz województwa mazowieckiego. Podobnie, jak w przypadku wcześniej opisywanej imprezy w Gdańsku, również w stolicy wydarzenie nie będzie dotyczyło tylko kwestii związanych z rekrutacjami, ale także będzie można poznać nowinki technologiczne.

12.03 - Deadline24 międzynarodowy maraton programistyczny - eliminacje

Miejsce wydarzenia: online;

Typ wydarzenia: konkurs;

Język: angielski;

Wstęp: bezpłatny.

Deadline24 to międzynarodowy drużynowy maraton programistyczny organizowany już po dziewiąty. Rejestracja trzyosobowych zespołów potrwa do 9 marca, natomiast na 12 marca zaplanowano eliminacje. Konkurs polega na rywalizacji drużyn, które online zmagają się z zadaniami algorytmicznymi. Finał trwa nieprzerwanie przez 24 godziny.

15.03 - IT Underground Cyber Security 2.0

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Warszawa, Golden Floor Tower, al. Jerozolimskie 123A ;

Typ wydarzenia: warsztaty;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

IT Underground to warsztaty skierowane do osób zajmujących się bezpieczeństwem IT. Zaplanowano tutaj kilka sesji warsztatowych z wykładami specjalistów z zakresu penetracji systemów informatycznych i technik zabezpieczeń przed atakami. Prowadzący podzielą się wiedzą i doświadczeniami na temat technik zabezpieczeń przed atakami, reverse engineering, fraud detection i computer forensics.

17.03 - Workshops4Dev - warsztaty z programowania

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Warszawa, Golden Floor Centrum Konferencyjne, Al. Jerozolimskie 123A;

Typ wydarzenia: warsztaty;

Język: polski;

Wstęp: płatny;

Prelegenci: Sebastian Malaca, Piotr Turski, Marek Lewandowski, Grzegorz Piwowarek

Ośmiogodzinne warsztaty dla programistów, które dostarczą skondensowanej wiedzy praktycznej. W trakcie spotkań uczestnicy będą mogli nauczyć się pisania kodu dobrej jakości z wykorzystaniem między innymi języka Java. Będą także warsztaty dla pasjonatów programowania w języku Scala. Na uczestników czeka również wiedza z zakresu code smells i problemów projektowych, a także z narzędzi programowania funkcyjnego.

17.03 - I Bydgoski Hackathon

Godzina: 17:00;

Miejsce wydarzenia: Bydgoszcz, Biblioteka UKW, ul. K. Szymanowskiego 3;

Typ wydarzenia: konkurs;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

24-godzinny maraton dla programistów i studentów kierunków informatycznych. Konkurs zostanie zorganizowany przy współpracy firm z branży IT i uczelni wyższych, skupionych w Bydgoskim Klastrze Informatycznym. Rejestracja uczestników trwa do 10 marca.

21.03 - Digitalkod 9 - marketing, technology, experience

Godzina: 18:00;

Miejsce wydarzenia: Warszawa;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Spotkanie organizowane dla pasjonatów IT i marketerów. Doskonała okazja na poszerzenie kompetencji technologicznych podczas panelu dyskusyjnego. Dla zainteresowanych - networking specjalistów z różnych obszarów e-reklamy i IT.

28.03 - IT w Produkcji GigaCon - Warszawa

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Warszawa, Hotel Courtyard, Żwirki i Wigury 1;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Konferencja na temat wykorzystania nowych technologii w procesach produkcji. Dobra okazja, żeby poznać najnowsze rozwiązania IT i technologie informatyczne stosowane w innowacyjnych firmach produkcyjnych, również najnowsze trendy na styku IT i przemysł.

29.03 - PyData Warsaw #9: Deep & Machine Learning

Godzina: 18:30;

Miejsce wydarzenia: Warszawa, Centrum Szkoleniowe Adgar Ochota, Aleje Jerozolimskie 181;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: angielski;

Wstęp: bezpłatny.

Ciekawe wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych rozwojem sztucznej inteligencji i najnowszymi osiągnięciami z obszaru uczenia się maszyn. Będzie dużo między innymi o Big Data, o analizach predykcyjnych i nie tylko.

30.03 - IT w Służbie Zdrowia GigaCon - Wrocław

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Wrocław, Hotel Ibis Styles Wrocław Centrum, ul. Plac Konstytucji 3 Maja;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Konferencja na temat najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. W trakcie spotkania wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które usprawniają pracę placówek medycznych, wspomagają zarządzanie personelem i pozwalają obniżać koszty funkcjonowania.

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia!

<p>Loading...</p>