Neuroróżnorodność w miejscu pracy
7.08.20173 min
Łukasz Opoka

Łukasz OpokaCommunications ManagerHackYeah

HackYeah Największy stacjonarny Hackathon w Europie.

HackYeah  Największy stacjonarny Hackathon w Europie.

Atak na Światowy Rekord Guinnessa! Podczas 48 godzin zmagań uczestnicy będą pracować w grupach max. 6-osobowych, tworząc najlepsze i najbardziej ekstremalne rozwiązania technologiczne dla czołowych firm technologicznych.

Wydarzenie jest skierowane do szerokiej rzeszy odbiorców - głównie do specjalistów branży IT, ale nie tylko! Organizatorzy chcą, aby to wydarzenie stało się miejscem spotkania osób kochających wyzwania.

Co to oznacza? Przed uczestnikami postawione zostanie ekstremalne wyzwanie - w ciągu 24 godzin wytężonego wysiłku będą mieli za zadanie stworzyć rozwiązania w poszczególnych trzech kategoriach: X-SPORTS, X-NATURE, X-SOCIAL. Główne zadanie jest otwarte i polega na interpretacji słowa: EXTREME, ale nie będzie to jedyne wyzwanie czekające na uczestników.

– Dwa tysiące uczestników na HackYeah to nie tylko realna liczba, ale minimum, jakie sobie stawiamy. Będzie nas więcej. W Europie Środkowo-Wschodniej są najlepsi specjaliści IT na całym świecie. Zasługują na taką imprezę – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca HackYeah.

Zorganizował już popularne hackathony, m.in. Smogathon, w którym wzięły udział zespoły z 3 kontynentów, oraz niedawny KrakHack – imprezę miejską, na którą z samego Krakowa zgłosiło się aż 200 osób. Dodatkowo za październikowe wydarzenie odpowiedzialna jest agencja eventowa PROIDEA, specjalizująca się w tworzeniu wydarzeń i przestrzeni networkingowej dla branży IT,  jak Festiwal 4Developers.

Hasłem eventu jest: EXTREME!

Pomysłodawcy Hackathonu, wspólnie z programistami oraz ludźmi zafascynowanymi nowoczesnymi technologiami nadadzą nowe znaczenie słowu “ekstremalny”.

Jedną z kategorii jest: X-SPORTS, gdzie głównym zadaniem uczestników będzie stworzenie kreatywnego i innowacyjnego rozwiązania dla ludzi praktykujących sporty ekstremalne.

Drugą kategorią podczas hackathonu będzie X-NATURE - uczestnicy będą mieli za zadanie znaleźć rozwiązanie, które będzie mogło ostrzec, zapobiec lub zniwelować zagrożenia stwarzane przez siły natury, jak np. huragany czy powodzie.

Trzecia kategoria: X-SOCIAL dotyczy problemów społecznych tj. ubóstwo, bezrobocie czy też bezpieczeństwo.

Dodatkowo Partnerzy HackYeah przygotują zadania, których będzie można podjąć się na miejscu.

Hackathon będzie miał miejsce w Tauron Arenie Kraków, która jest idealnym obiektem dla wielkich, niezapomnianych i rekordowych wydarzeń. Z tego względu uczyniliśmy kolejny krok - będziemy starali się pobić Światowy Rekord Guinnnessa pod względem ilości programistów w jednym miejscu. Obecny rekord wynosi 1200 Geeków.

– HackYeah to z jednej strony wydarzenie testujące umiejętności specjalistyczne oraz dające pole do popisu, ale z drugiej to okazja do spotkania ludzi zajmujących się na co dzień podobnymi projektami. W hackathonach chodzi o rywalizację, ale również świetną zabawę i luźną atmosferę. Zadbamy o to, by każdy uczestnik wydarzenia wrócił z niego z nowymi znajomymi oraz niezapomnianymi wspomnieniami  – mówi Sylwia Wojtas z agencji PROIDEA.

Faktem jest, że zapotrzebowanie na programistów na rynku polskim szacuje się na 50 000 osób (Raport Sedlak & Sedlak z 2016 roku).

W trakcie trwania Hackathonu przewidziane są atrakcje, które pozwolą na chwilowe odprężenie. Zapewnione są także posiłki, masaże i dostęp do strefy relaksu. Zapisy na www.hackyeah.pl, wejściówka dla uczestników kosztuje 49 zł. Cały zysk z biletów zostanie przekazany na cele charytatywne, a mianowicie na projekt: Szkoła 3.0, wspierający rozwój dzieci z domów dziecka poprzez fundowanie kursów programowania.

Bulldogjob.pl jest Media Partnerem wydarzenia.
Przy zapisie wpisz kod rabatowy: hackbulldogjob dostaniesz 15% zniżki.

Tutaj szczegóły co gdzie i jak:

Miejsce: Tauron Arena Krakow

Czas: 27-29 października 2017

Grupa docelowa: specjaliści w technologii VR, AR, AI, IoT, Data Mining, Gamedev, Productdev, Mobile, Automotive oraz eksperci w językach programowania: Java, C/C++, C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL, a także Designerzy i Project Managerowie z głową pełną pomysłów i chęcią rozwoju swoich projektów.

Temat: EXTREME

Zapisy również tutaj

<p>Loading...</p>