Neuroróżnorodność w miejscu pracy
12.09.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

GitHub zintegrował się z Microsoft Teams

Użytkownicy mogą teraz pobrać wersję public beta aplikacji GitHub, która jest zintegrowana z Microsoft Teams.

GitHub zintegrował się z Microsoft Teams

GitHub ogłosił wersję public beta swojej nowej integracji z Microsoft Teams. Oznacza to, że developerzy używający aplikacji GitHub będą mogli ją teraz zintegrować z Microsoft Teams w taki sam sposób, jak można to teraz zrobić ze Slackiem. Daje to możliwość, aby w pełni zaprezentować projekt na kanałach komunikacyjnych Teamsów, i może znacznie ułatwić współpracę, dzielenie się pomysłami i, ogólnie rzecz biorąc, posuwanie się z projektem do przodu.

Użytkownicy GitHuba mogą już teraz zainstalować preview aplikacji z Microsoft Teams app store. Następnie należy połączyć konta GitHuba oraz Microsoft Teams przez uwierzytelnienie na GitHubie za pomocą komendy @github sign-in

Co nowego?

GitHub for Teams pozwala użytkownikom na tworzenie nowych commitów, pull requestów, issues, aktualizacji statusu oraz na dodawanie komentarzy, a nawet na przeprowadzanie code review. GitHub zwraca również uwagę na funkcję, która pozwala „rozwinąć” linki GitHubowe, aby inni w Microsoft Teams mieli więcej informacji na temat jakiejś czynności:


„Rozwijanie” linków w Microsoft Teams


Użytkownicy będą również mogli wybrać, jakie powiadomienia chcą otrzymywać. Jeśli coś jest istotne dla Twojej organizacji, to subskrybujesz tylko to repozytorium. Można to zrobić za pomocą następującej komendy:

@github subscribe [organization]/[repository]


Aby coś odsubskrybować, wystarczy użyć:

@github unsubscribe [organization]/[repository]Co ważne, wszystkie szczegóły dotyczące aktywności na GitHubie, będą widoczne w Microsoft Teams. Wygląda to tak:


Nowa aplikacja będzie grupować powiadomienia z pull requestów oraz issues w karcie nadrzędnej (parent card) - będą one figurowały jako odpowiedzi. Karta nadrzędna będzie pokazywała najnowsze z nich, wraz z informacjami o tytule, przypisanych użytkownikach, komentujących, checkach oraz oznaczeniach. 

Ma to pomóc w zachowaniu kontekstu i może zamienić dyskusje w konkretne akcje na GitHubie, które wykonuje się bezpośrednio z poziomu Microsoft Teams:

Podsumowanie

Integracja GitHuba z Microsoft Teams jest pewnie dobrą wiadomością dla wielu developerów. Wielu programistów na całym świecie w końcu korzysta z tego narzędzia do komunikacji, a jego znaczenie wzrosło jeszcze bardziej teraz, kiedy świat walczy z pandemią. Warto przypomnieć, że Teams miał w kwietniu 2020 75 milionów aktywnych użytkowników.

<p>Loading...</p>