Gdzie pracować w Javie
22.01.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Ethereum wystartowało z inicjatywą "One Million Devs"

Ethereum chce mieć milion programistów i uruchamia projekt "One Million Devs", umożliwiający rozwój w dynamicznej społeczności.

Ethereum wystartowało z inicjatywą "One Million Devs"

Ethereum oficjalnie wystartowało z inicjatywą „One Million Devs”, mającą na celu rozbudowanie ich bazy programistów do jednego miliona. Osiągnięcie takiego wyniku ma nastąpić już w tym roku. Ponadto, w odniesieniu do ogółu, liczba developerów blockchain na całym świecie jest nadal dosyć niska, a „One Million Devs” może to zmienić.

Założenia

„One Million Devs” ma pomóc Ethereum w pozostaniu najbardziej rozbudowaną zdecentralizowaną platformą aplikacji i drugą co do wielkości kryptowalutą, jeżeli chodzi o kapitalizację. Warto tutaj również nadmienić, że Ethereum Enterprise Alliance zawiera takie giganty jak Intel, Microsoft, JP Morgan itp.

Ekosystem

Misją „One Million Devs” jest budowanie, rozwój i promowanie ekosystemu Ethereum. W jej ramach programiści będą mogli zdobywać doświadczenie i uczyć się nowych rzeczy z gotowymi aplikacjami Ethereum oraz zawierać więzi i nowe znajomości poprzez pracę w dynamicznej społeczności.

Jeżeli chodzi o aspekt edukacyjny, Ethereum Mainnet zawiera wiele gotowych zdecentralizowanych aplikacji, których rozwój nie wymaga dużych umiejętności technicznych. Nowi programiści będą się dzięki nim rozwijać i zdobywać wiedzę potrzebną do pracy nad platformą. Zdobywszy odpowiednie doświadczenie, będą oni mieli dostęp do narzędzi i źródeł, dzięki którym można budować swoje własne zdecentralizowane aplikacje.

Programiści będą również mogli założyć zdecentralizowane profile, które umożliwią pracę w dynamicznym środowisku. Taka forma pozwoli na zawarcie nowych znajomości, pokazanie swoich umiejętności i wspólną naukę. Ogólnie, Ethereum ma ambicje na zostanie „komputerem świata”, co również przyciąga legiony deweloperów zainteresowanych perspektywą pracy przy Web 3.0.

Warto również nadmienić, że, w ramach inicjatywy, Ethereum organizuje meetupy poświęcone tematyce rozwoju platformy, które dzieją się na całym świecie.

W ramach „One Million Devs” nowi programiści będą mieli trzy ścieżki rozwoju do wyboru: Web 2.0 developer, początkujący Web 3.0 developer albo Web 3.0 ekspert.

Web 2.0 developer vs. Web 3.0 developer

Według strony internetowej „One Million Devs” Web 2.0 deweloperzy budują social web i posiadają szeroki wachlarz narzędzi pozwalających im na budowanie bardziej zaawansowanych produktów i technologii niż te stosowane w erze Web 1.0. 

Web 3.0 deweloperzy są natomiast tymi, którzy przyczynią się do powstania „nowego internetu”. Mają oni jeszcze więcej narzędzi i umiejętności, dzięki którym mogą pracować przy blockchain i implementować w aplikacjach funkcje takie jak compostability-by-default czy provable digital scarcity.

Podsumowanie

Pomimo że Ethereum jest bardzo silną platformą, dobicie do miliona może wydawać się dosyć ambitnym przedsięwzięciem. Największym wyzwaniem będzie prawdopodobnie rozwinięcie Ethereum 2.0 w celu rozwiązania problemów ze skalowalnością platformy. Mocnym motorem napędowym dla realizacji inicjatywy „One Million Devs” może być jednak fakt, że Ethereum cały czas poszukuje aplikacji, która pomoże się im wybić. 

<p>Loading...</p>