4.11.20203 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Dzielenie się wiedzą z IT i inspirowanie innych. Umiesz to robić?

Mówimy o co chodzi z tym blogiem na Bulldogu i zapraszamy Cię do publikowania u nas tekstów.

Dzielenie się wiedzą z IT i inspirowanie innych. Umiesz to robić?

Masz coś ciekawego do powiedzenia? Chcesz się podzielić swoim doświadczeniem i przy okazji pomóc innym? Świetnie, jesteś w dobrym miejscu!


Blog na Bulldogjob to był nasz sposób na promocję. Pomyślicie, że to niezbyt szlachetne, ale od początku było dla nas ważne, żebyście mogli nas poznać przez te artykuły. Uczyliśmy się na popełnianych błędach i rozwijaliśmy się z każdym opublikowanym wpisem. Z biegiem czasu blog zmienił się z pobocznej działalności w ważny element portalu. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia obserwując jak dynamicznie rośnie liczba zainteresowanych czytelników. Od tego samego dnia rok temu do dziś, odwiedziło nasz portal ponad 1,36 miliona unikalnych userów.


Jak powiedziało wielu możnych tego świata (w tym wujek Ben w “Spider-manie”):

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność.

Dlatego chcemy skupić się na dostarczaniu nie tylko tekstów poprawiających humor, ale rzetelnej wiedzy opartej o case studies, czy praktycznym doświadczeniu. Swoje teksty na naszym blogu publikowali programiści z całego świata, zyskując nowych followersów. Ten test utwierdził nas w przekonaniu, że Bulldogjob może być współtworzony przez społeczność. Dlatego w kolejnym kroku chcemy oddać Wam - naszym czytelnikom - przestrzeń blogową. Wiemy, że bardzo często macie do powiedzenia więcej niż my. Dlatego chcemy, żeby inni o tym usłyszeli.

Na kogo czekamy?

Szukamy osób, które chcą podzielić się swoją wiedzą z innymi. W Polsce jest wiele specjalistów z dużym doświadczeniem, którzy mają wiedzę i pracują w ciekawych projektach i technologiach. Wiemy, że świat IT jest różnorodny, że to nie tylko koszula w kratę i broda. Warto pokazywać naszą branżę z różnych perspektyw. Wierzymy w dzielenie się wiedzą, wierzymy w inspirowanie innych ludzi. Wierzymy, że to właśnie Ty możesz podzielić się ze światem ciekawą, świeżą myślą.


Dlaczego my?

Każdego miesiąca blog Bulldogjob odwiedzają programiści, testerzy, analitycy i inni fachowcy z IT. Przez ostatnie pół roku odwiedziło nas ponad 815 tysięcy UU i te liczby ciągle rosną. Większość artykułów czyta co najmniej kilka tysięcy ludzi z IT. W naszych mediach społecznościowych trwają zagorzałe dyskusje, czytelnicy dzielą się naszymi treściami ze znajomymi. Nasz profil na FB obserwuje ponad 27 tysięcy osób i codziennie dołączają kolejni. Budujemy różnorodną społeczność skupioną wokół świata IT.


Dzięki nam dasz się poznać w świecie IT!

Jest też kilka innych korzyści:

 • Pomagamy w redagowaniu treści (nie tylko sprawdzenie literówek, ale również wskazówki od naszego CTO)
 • Przygotowujemy oprawę graficzną artykułu
 • Najlepsze teksty będziemy promować w mediach społecznościowych (oooo… duże zasięgi)
 • Dajemy Ci miejsce do zaprezentowania siebie i swojej wiedzy szerokiej publiczności


W wielu rankingach polscy programiści plasują się bardzo wysoko. Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tego, by z nich nie spadli, a nawet wskoczyli wyżej. By to osiągnąć musimy dzielić się ze sobą wiedzą, spojrzeniem, doświadczeniem.

Czego oczekujemy?

Wszystkie teksty, które publikujemy na blogu, są powiązane z IT. To może być:

 • Miękki tekst dotyczący pracy w IT, kultury naszego sektora
 • Techniczny tekst o konkretnym problemie, nawet z przykładami kodu
 • Techniczny tekst o klasie problemów, architekturze, metodologii


Idealny tekst powinien mieć 1000-1600 słów, być zakotwiczony w wiedzy naukowej i technicznej, dlatego zawsze cenne są odniesienia do sprawdzonych i rzetelnych źródeł.

Zanim zaczniesz pisać, odpowiedz sobie na parę pytań:

 • Do kogo chcesz dotrzeć?
 • Co chcesz napisać? Spróbuj to streścić w jednym zdaniu.
 • Dlaczego chcesz się tym podzielić?
 • Jak chcesz przekazać swoją wiadomość, żeby ktoś chciał ją przeczytać?


Jeżeli to, co napisaliśmy powyżej, trafia do Ciebie i masz coś do napisania, albo w Twojej “szufladzie” leży gotowy tekst, prześlij go nam na [email protected].

<p>Loading...</p>