29.11.20222 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Chodź na event w Krakowie o .NET7 i kryptografii na platformie .NET

Weź udział w krakowskim spotkaniu dla Developerów .NET 7 grudnia 2022 roku.

Chodź na event w Krakowie o .NET7 i kryptografii na platformie .NET

iTechArt zaprasza na premierowe wydarzenie .NET w Krakowie. Oleksii Romanchenko, software engineer przyjrzy się poprawie wydajności w .NET7. Krzysztof Kudłacz, doświadczony prelegent, z wykształcenia fizyk, z praktyki naukowiec i senior .NET dev, przedstawi zagadnienia z obszaru kryptografii.

Wszystko to w niezwykle przyjemnych okolicznościach przestrzeni chillout na Dekerta 24, z towarzyszeniem odpowiednich wiktuałów oraz napojów z % i bez. Wpadajcie na ostatni krakowski meetup iTechArt w tym roku – będzie fajnie!

Co w programie?


18:00-19:00 Poprawa wydajności w .NET7

.NET7 nareszcie ujrzał światło dzienne! Wydajność platformy po tej aktualizacji wzrosła. Funkcja sortowania w LINQ znacznie przyspieszyła, a nowe metody mają dobroczynny wpływ na kwestię ogólnej wydajności. Podczas prezentacji przyjrzymy się bliżej tym zmianom oraz sposobom, w jaki zostały wprowadzone.


Oleksii Romanchenko, Software Engineer w iTechArt, ma pięć lat doświadczenia w pracy programisty. Jako deweloper fullstack, pracował zarówno po stronie backendu, jak i frontendu. Wcześniej pracował również w HR oraz sektorze transportu. Podczas swojej kariery zawodowej rozwijał m.in. projekt platformy do testowania i poprawy kompetencji miękkich, która jest używana na wszystkich kontynentach poza Antarktydą.


19:15-20:15 Kryptografia w .NET

Kryptografia jest fundamentem bezpieczeństwa danych oraz komunikacji w świecie cyfrowym. Podczas swojej prezentacji Krzysztof zaprezentuje zarówno koncepcje związane z bezpieczeństwem informacji, jak również przykładowe implementacje w środowisku .NET.

Na początku uczestnicy poznają podstawowe usługi ochrony informacji, takie jak integralność czy też poufność danych, oraz sposoby ich realizacji za pomocą różnych metod haszujących oraz szyfrujących.

Następnie zaprezentowane zostaną bardziej złożone pojęcia, takie jak szyfrowanie hybrydowe czy też podpisy cyfrowe, jak też praktyczne aspekty związane z zabezpieczeniem komunikacji za pomocą JSON Web Tokens wraz z ich analizą kryptograficzną.

Uczestnicy poznają również zalety bezpiecznego przechowywania wrażliwych danych kryptograficznych, takich jak klucze szyfrujące, za pomocą Azure Key Vault.


Krzysztof Kudłacz, Senior Software Engineer w iTechArt, ma ponad 6 lat profesjonalnego doświadczenia jako programista .NET, ale używał tej platformy również jako naukowiec i badacz, specjalizujący się w krystalografii. Z wykształcenia fizyk, stypendysta Marie-Curie na Uniwersytecie w Granadzie, zaangażowany w rozwój algorytmów analizy danych w krystalografii rentgenowskiej oraz transmisyjnej mikroskopii elektronów.

Zapamiętaj

Kiedy: 7 grudnia 2022
Godzina 18:00
Gdzie: Jana Dekerta 24, Kraków
Tematy wykładów: .NET7, kryptowaluty, funkcje ochrony informacji
zimne piwo i gorąca pizza...znaczy networking.


ZAPISZ SIĘ!

<p>Loading...</p>