2.01.20226 min
Bulldogjob

Bulldogjob

10 e-booków i kursów wideo na dobry start w branży IT

Nauka zagadnień IT może być przyjemna z tymi kursami wideo oraz e-bookami wydawnictwa Helion.

10 e-booków i kursów wideo na dobry start w branży IT

Z Juniora w Seniora – łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Nie, jeśli naprawdę chcesz się rozwijać i gotów jesteś trochę popracować - oraz troszkę się podszkolić przed awansem. Podpowiadamy, po które pozycje książkowe i kursowe warto sięgnąć w drodze na szczyt… programowania! Wybraliśmy wraz z wydawnictwem Helion 10 lektur cyfrowych, które przybliżą Was do celu!

Python. Wprowadzenie. Wydanie V

stara cena - 169.00 zł
nowa cena - 29.90 zł

Bez znajomości języka Python bardzo trudno jest ruszyć do przodu w informatyce. Python z jednej strony jest tak wszechstronny, z drugiej zaś tak prosty w opanowaniu, że dla wielu młodych programistów stał się niemal synonimem języka, w którym tworzy się kod. Z kolei programiści bardziej doświadczeni korzystają z niego chętnie, ponieważ składnia Pythona jest piękna i elegancka, a tworzenie w nim kodu to prawdziwa przyjemność. Nie uważasz, że czas najwyższy zapoznać się z podstawami tego języka programowania? Najszybciej i najłatwiej zrobisz to z podręcznikiem, który w cenie promocyjnej czeka na Ciebie.

Kierunek jakość. Jak unikać błędów w projekcie

stara cena - 44.90 zł
nowa cena - 21.90 zł

Według Platona jakość to po prostu pewien stopień doskonałości. Tym wyższy, im jakość lepsza. Ta ogólna zasada tyczy się każdej dziedziny życia, także projektów realizowanych przez programistów i zespoły z branży IT. Jasne, że dla każdego z interesariuszy projektu słowo „jakość” będzie oznaczało troszkę coś innego – na inne sprawy zwróci uwagę klient, na inne project manager, na jeszcze inne backend developer. Na szczęście jednak są kwestie, które da się (i należy!) zuniwersalizować i posługiwać się nimi jako wytycznymi podczas realizacji projektów. Poznaj je i trzymaj się ich, zaglądając w razie potrzeby do książki.

Docker dla programistów. Rozwijanie aplikacji i narzędzia ciągłego dostarczania DevOps

stara cena - 79.00 zł
nowa cena - 29.90 zł

Filozofia stosowania w IT kontenerów jest swego rodzaju rewolucyjna. Dzięki kontenerom możliwe jest prostsze opracowanie, testowanie, wdrażanie i skalowanie aplikacji. Stosując kontenery, da się aplikacje stale monitorować i udoskonalać. Brzmi świetnie, jest tylko jeden warunek – by móc korzystać z zalet tej technologii, trzeba dobrze poznać kontenery i zasady pracy z nimi. Za pośrednictwem książki, opanujesz najważniejsze zasady pracy z kontenerową platformą Docker.

Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty

stara cena - 69.00 zł
nowa cena - 29.90 zł

Tytuł tego podręcznika mówi sam za siebie. Nie zostanie uznany za wytrawnego, doświadczonego i po prostu dobrego programistę ten, kto swój kod traktuje niedbale, kto w swoim kodzie popełnia błędy. Jasne, że programista bez błędu w kodzie jest jak żołnierz bez karabinu i uczeń bez jedynki, ale… Bez przesady. Od czasu do czasu, jeden, incydentalny błąd ma prawo się zdarzyć. Więcej nieprawidłowości zapala czerwoną żarówkę w głowach tych, którzy muszą się męczyć z niepoprawnościami kolegów-koderów. Jeśli chcesz uniknąć niedbalstwa, a Twoją ambicją jest tworzenie eleganckiego kodu bez błędów, dowiedz się, jak się do tego zabrać!

Bądź Agile. Zwinnie o HR i Employer Brandingu

stara cena - 59.00 zł
nowa cena - 26.90 zł

Zwinność i podejście “Agile” to już swego rodzaju norma w sektorze IT. W każdym razie w projektowaniu oprogramowania, jego testowaniu i wdrażaniu. Co jednak z działami Human Resources, które w dzisiejszych czasach, w których branży tak bardzo brakuje pracowników, są szczególnie ważne w software house’ach? I to nie tylko tych wielkich, ale także – może nawet bardziej – w tych mniejszych? Działy HR i ER także muszą przestawić się na zwinne myślenie i działanie, dostosowane do aktualnej sytuacji, a także oczekiwań kandydatów do pracy i pracowników. Co jest do zrobienia, jeśli wie się jak. Autorzy książki wiedzą i chętnie się swoją wiedzą podzielą.

Kubernetes. Kurs video. Wdrażanie aplikacji

stara cena - 119.00 zł
nowa cena - 29.90 zł

Platforma Kubernetes to idealne rozwiązanie dla programistów i zespołów IT opierających wdrożenia na kontenerach. Stanowi ogromne wsparcie m.in. dla Dockera, gwarantuje stabilność, a co za tym idzie, zwiększa zaufanie do wybranego rozwiązania. Bez jego znajomości i umiejętności zastosowania bardzo trudno jest „wskoczyć” na kolejny poziom programowania jako DevOps, tester czy analityk w IT. Jeżeli zatem myślisz o rozwoju w branży, polecamy Twojej szczególnej uwadze kurs video, dzięki któremu opanujesz nieco więcej, niż tylko podstawy pracy z Kubernetesem.

Python dla dzieci i młodzieży. Kurs video. Jak uczyć się programowania - pierwsze kroki

stara cena - 39.90 zł
nowa cena - 19.90 zł

Jeśli jesteś programistą i masz dzieci, z pewnością zastanawiasz się od czasu do czasu nad ich przyszłością. Co będą robić w życiu? Jeśli widzisz, że Twoja pociecha interesuje się tym, w jaki sposób sam zarabiasz na chleb, co więcej, wykazuje pewne uzdolnienia w kierunku IT, może warto podsunąć jej lub jemu poniższy kurs video? Wraz z nim dziecko i nastolatek szybko i w przyjemny sposób zapozna się z podstawami programowania w języku Python – ulubionym „pierwszym języku” młodych koderów. Jeśli myślisz, że to może być dobry trop, sięgnij po kurs i dowiedź się więcej.

Receptura na Python. Kurs Video. 54 praktyczne porady dla programistów

stara cena - 199.00 zł
nowa cena - 29.90 zł

Tym razem Python dla dorosłych. No, powiedzmy – dla bardziej doświadczonych programistów. Język Python właśnie staje się najpopularniejszym językiem programowania na świecie. Nie ma w tym niczego dziwnego – ze świecą szukać drugiego tak wszechstronnego narzędzia w IT. Mimo jego popularności, niektóre elementy Pythona wciąż pozostają mało znane, a przez to rzadko używane. A szkoda, bo są bardzo przydatne. W przypadku alternatywnych kompilatorów, mechanizmów umożliwiających omijanie GIL-a, menedżerów kontekstu, próżno szukać w internecie dobrego wyjaśnienia. Na takie zagadnienia jak operator walrus, metaklasy, profilery, tworzenie własnych iteratorów można się po prostu nie natknąć, a przez to nigdy się nie dowiedzieć, że problem, z którym się borykamy, został już dawno rozwiązany… Jeśli chcesz poznać Pythona „od podszewki” i znacznie zwiększyć sprawność i wydajność swojej pracy w nim, koniecznie obejrzyj ten kurs video.

SQL. Kurs video. Kompendium wiedzy na podstawie MySQL

stara cena - 159.00 zł
nowa cena - 29.90 zł

Jeśli planujesz rozpocząć, albo chcesz rozwijać swoją kiełkującą karierę w branży IT, nie ruszysz dalej bez znajomości języka SQL. Jest to bowiem, obok xBase, najpopularniejszy język zapytań, służący komunikowaniu się z bazami danych. Z SQL korzystają również tak powszechnie stosowane systemy przechowywania informacji, jak Apache Spark czy Apache Hive. Z tych powodów pracodawcy traktują zwykle znajomość SQL jako jeden/jedną z bazowych skillów/umiejętności przyszłego pracownika. Co ciekawe – i co może być istotne dla osoby stawiającej pierwsze kroki na rynku pracy, by opanować SQL, nie trzeba umieć programować. Na pewno jednak warto wesprzeć się wiedzą i doświadczeniem twórcy kursu video.

Sztuczna inteligencja na froncie. Kurs video. Uczenie maszynowe w JavaScript

stara cena - 129.00 zł
nowa cena - 29.90 zł

Jeśli na myśl o sztucznej inteligencji w IT cierpnie Ci skóra i myślisz: „zabierze mi robotę”, to… koniecznie zmień podejście. Zamiast na nią psioczyć, zaprzęgnij AI do pracy dla Ciebie i na rzecz Twoich projektów. Także jeśli jesteś frontend developerem. Bo owszem, do niedawna technologie sztucznej inteligencji działały raczej dla backendowców, ale ostatnimi czasy także frontend doczekał się swoich narzędzi AI, w dodatku współpracujących z Javą… Brzmi obiecująco? Bo jest obiecujące. O ile oczywiście opanuje się zasady współpracy. Co możesz uczynić, korzystając z polecanego kursu video. 



UWAGA!

Powyższe ebooki i kursy video, a także ponad 45 000 innych ebooków, audiobooków oraz kursów czeka na Ciebie nawet 96% taniej w ramach akcji ZACZYTANI2022!!!

Koniecznie zajrzyj na stronę ebookpoint.pl. Poza rabatami znajdziesz tam też darmowe ebooki i konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami – można zgarnąć najwyższe modele czytników od Pocketbook oraz bony na zakupy – jest więc o co powalczyć ?

<p>Loading...</p>