Nasza strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

Ethereum wystartowało z inicjatywą "One Million Devs"

Ethereum chce mieć milion programistów i uruchamia projekt "One Million Devs", umożliwiający rozwój w dynamicznej społeczności.
Ethereum wystartowało z inicjatywą "One Million Devs"

Ethereum oficjalnie wystartowało z inicjatywą „One Million Devs”, mającą na celu rozbudowanie ich bazy programistów do jednego miliona. Osiągnięcie takiego wyniku ma nastąpić już w tym roku. Ponadto, w odniesieniu do ogółu, liczba developerów blockchain na całym świecie jest nadal dosyć niska, a „One Million Devs” może to zmienić.


Założenia

„One Million Devs” ma pomóc Ethereum w pozostaniu najbardziej rozbudowaną zdecentralizowaną platformą aplikacji i drugą co do wielkości kryptowalutą, jeżeli chodzi o kapitalizację. Warto tutaj również nadmienić, że Ethereum Enterprise Alliance zawiera takie giganty jak Intel, Microsoft, JP Morgan itp.


Ekosystem

Misją „One Million Devs” jest budowanie, rozwój i promowanie ekosystemu Ethereum. W jej ramach programiści będą mogli zdobywać doświadczenie i uczyć się nowych rzeczy z gotowymi aplikacjami Ethereum oraz zawierać więzi i nowe znajomości poprzez pracę w dynamicznej społeczności.

Jeżeli chodzi o aspekt edukacyjny, Ethereum Mainnet zawiera wiele gotowych zdecentralizowanych aplikacji, których rozwój nie wymaga dużych umiejętności technicznych. Nowi programiści będą się dzięki nim rozwijać i zdobywać wiedzę potrzebną do pracy nad platformą. Zdobywszy odpowiednie doświadczenie, będą oni mieli dostęp do narzędzi i źródeł, dzięki którym można budować swoje własne zdecentralizowane aplikacje.

Programiści będą również mogli założyć zdecentralizowane profile, które umożliwią pracę w dynamicznym środowisku. Taka forma pozwoli na zawarcie nowych znajomości, pokazanie swoich umiejętności i wspólną naukę. Ogólnie, Ethereum ma ambicje na zostanie „komputerem świata”, co również przyciąga legiony deweloperów zainteresowanych perspektywą pracy przy Web 3.0.

Warto również nadmienić, że, w ramach inicjatywy, Ethereum organizuje meetupy poświęcone tematyce rozwoju platformy, które dzieją się na całym świecie.

W ramach „One Million Devs” nowi programiści będą mieli trzy ścieżki rozwoju do wyboru: Web 2.0 developer, początkujący Web 3.0 developer albo Web 3.0 ekspert.


Web 2.0 developer vs. Web 3.0 developer

Według strony internetowej „One Million Devs” Web 2.0 deweloperzy budują social web i posiadają szeroki wachlarz narzędzi pozwalających im na budowanie bardziej zaawansowanych produktów i technologii niż te stosowane w erze Web 1.0. 

Web 3.0 deweloperzy są natomiast tymi, którzy przyczynią się do powstania „nowego internetu”. Mają oni jeszcze więcej narzędzi i umiejętności, dzięki którym mogą pracować przy blockchain i implementować w aplikacjach funkcje takie jak compostability-by-default czy provable digital scarcity.


Podsumowanie

Pomimo że Ethereum jest bardzo silną platformą, dobicie do miliona może wydawać się dosyć ambitnym przedsięwzięciem. Największym wyzwaniem będzie prawdopodobnie rozwinięcie Ethereum 2.0 w celu rozwiązania problemów ze skalowalnością platformy. Mocnym motorem napędowym dla realizacji inicjatywy „One Million Devs” może być jednak fakt, że Ethereum cały czas poszukuje aplikacji, która pomoże się im wybić. 

Rozpocznij dyskusję

Lubisz dzielić się wiedzą i chcesz zostać autorem?

Podziel się wiedzą z 160 tysiącami naszych czytelników

Dowiedz się więcej