Nasza strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

Vlogi dla programistów. 9 najbardziej przydatnych.

Vlogi dla programistów. 9 najbardziej przydatnych.

Niedawno opublikowaliśmy artykuł dotyczący przydatnych blogów IT, który cieszył się wśród Was sporą popularnością. Teraz przyszedł czas na vlogi (video blogi)!

Internet jest kopalnią wiedzy o programowaniu. Istnieje mnóstwo blogów, e-booków, szkoleń online, które nie zawsze mogą usatysfakcjonować każdego. Dlatego alternatywą dla tych wszystkich możliwości są video tutoriale na serwisie YouTube. Poniżej przedstawiamy najlepsze, naszym zdaniem, vlogi dla programistów. Będą to propozycje zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Kanały polskojęzyczne

uw-team.org

Tematyka: PHP, MySQL

Znajdziemy tutaj, oprócz kursów języków PHP i MySQL, wideo związane z wynagrodzeniem w IT, jak rozpocząć pracę jako programista oraz jak kierować swoją karierą.   

JavaDevMatt

Tematyka: Wzorce projektowe, LibGDX

Od ponad roku autor vloga publikuje filmy o programowaniu. Jego kanał jest wielowątkowy. Można tutaj zobaczyć wiedo o “Atmosferze pracy w niemieckim startupie”, “Najczęstsze błedy w nauce programowania” czy, jak negocjować stawki. Motywem przewodnim Matta jest przede wszystkim “Programista na emigracji”. Autor obecnie pracuje w Niemczech i przedstawia swoje perypetie na obczyźnie. Jeśli jesteście zainteresowani pracą za granicą, warto posłuchac Matta.

Pasja informatyki

Tematyka: C++, PHP, HTML, CSS, JavaScript, MySQL

Według autora - Mirosława Zelenta język C++ jest idealny do nauki dla początkujących programistów. Na kanale można znaleźć miedzy innymi 17 odcinków zamkniętych w jeden kurs C++. Oprócz tego autor przedstawia duża porcję wiedzy z języków PHP, HTML, CSS. Jest to na pewno jeden z najbardziej popularnych kanałów dla stawiających swoje pierwsze kroki programistów.

Dominik Kozaczko

Tematyka: Django, Python

Filmy są przygotowane z myślą o początkujących programistach. Autor w długich filmach (niektóre trwają po 1,5h) cierpliwie i wyczerpująco tłumaczy podstawy programowania Pythona oraz Django. Wideo na kanale jest jednak tylko wprowadzeniem do dalszej nauki programowania w tych językach.

Oracle Academy

Tematyka: Java, MySQL

Ci, którzy szukają kursu Javy dla początkujących, powinni poświęcić trochę uwagi temu kanałowi na YT.   

P jak programowanie

Tematyka: Android, Python, VisualBasic

Autor kanału skupia się przede wszystkim na Androidzie oraz Pythonie (po dwadzieścia odcinków). Bardzo wnikliwie i wyczerpująco przedstawia podstawy tych języków programowania, które staną się zajawką do dalszej nauki.

Wielu programistów przyzna, że najwięcej materiałów do nauki programowania jest w języku angielskim. Poniżej przedstawimy listę kilku kanałów anglojęzycznych (wybór był bardzo kłopotliwy ze względu tak dużej liczby kursów).  

Kanały anglojęzyczne

CodeGeek

Tematyka: JavaScript, PHP, Python, bazy danych

Jest to kanał, na którym można znaleźć nie tylko tutoriale, ale również webinary i filmy dotyczące projektiwania gier mobilnych.

Adam Khoury

Tematyka: HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL

Autor przygotował kursy, które pomogą w podszlifowaniu umiejętności przy programowaniu w wyżej wymienionych językach.

Derek Bans

Tematyka: Java, Python, C++, Android, JavaScript, XML i inne

Autor tego kanału na YT przygotował wiele tutoriali w różnych językach. Warto zaglądać na jego stronę, gdyż na bieżąco uzupełnia on swoją bazę kursów dotyczących programowania.

Masz coś do powiedzenia?

Podziel się tym z 120 tysiącami naszych czytelników

Dowiedz się więcej
Rocket dog