Nasza strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

CSS: specificity, czyli specyficzność selektorów

Wojciech Połowniak Full Stack JS Developer, Koduje Owner / www.koduje.pl
O zagadnieniu specyficzności selektorów w CSS: czym jest specificity, jak jest liczona i których cech języka unikać.Znajomość CSS - czyli kaskadowych arkuszy stylów - to podstawa web-developmentu. Jednak kaskadowość nie zawsze jest dobra. Niektóre sposoby deklaracji selektorów bardzo ciężko nadpisać.

Specificity to zasada, która określa który selektor ma pierwszeństwo w przypadku, kiedy wiele z nich ustawia te same reguły CSS dla tego samego znacznika HTML. Nie wszystkie możliwości, które daje nam CSS, powinny być wykorzystywane w codziennym tworzeniu stron WWW - nasze aplikacje szybko stałyby się niezarządzalne, jeśli nadużylibyśmy niektórych z nich.

W tym wideo dowiesz się czym jest specifyczność selektorów, jak liczone jest specificity oraz których cech języka unikać. Dowiesz się też co określa, które reguły zostaną zaaplikowane w pierwszej kolejność do elementów HTML, a które zostaną zignorowane. Oczywiście pokażę też w skrócie jak można te problemy rozwiązać. Miłego oglądania!

Koduje na YouTube: https://bit.ly/2KHbJzQ

Koduje na Facebooku: https://www.facebook.com/kodujemy/

Rozpocznij dyskusję

Lubisz dzielić się wiedzą i chcesz zostać autorem?

Podziel się wiedzą z 160 tysiącami naszych czytelników

Dowiedz się więcej