Nasza strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

Automatyzacja testów oprogramowania. Najlepsze kursy online.

Automatyzacja testów oprogramowania. Najlepsze kursy online.

Na rynku istnieje wiele różnych narzędzi, które pozwalają zautomatyzować proces testowania oprogramowania. Ich efektywne wykorzystanie zależy od stopnia znajomości danego narzędzia. Jak zwykle jednak nieocenionym źródłem wiedzy jest internet, szczególnie anglojęzyczny. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych poradników, tutoriali i ćwiczeń online, a także innych wartościowych zasobów w internecie, które pomogą rozwinąć Wasze umiejętności automatyzacji testów i pozwolą śledzić najnowsze trendy w tym obszarze.

Selenium 2 WebDriver Basics With Java

Bardzo ciekawy, przygotowany w atrakcyjnej i przystępnej formie wideo, kurs frameworku Selenium 2. Materiał przygotowany przez Alana Richardsona, znanego specjalisty od Java i testowania, autora książek i poradników. Dzięki kursowi nauczycie się wielu podstaw związanych z pracą przy wykorzystaniu Selenium 2, między innymi jak pracować z kartami, pisać testy, obsługiwać iFrames itd. Kurs jest płatny, jego cena to 229 USD.

Complete Selenium WebDriver with C# – Build A Framework

Tym razem nieco tańsza propozycja kursu w formie wideo, ponieważ trzeba wydać tylko 49 USD (dostępny jest także darmowy trial). Tańszy nie znaczy, że gorszy, tym bardziej że ten tutorial zbiera w sieci dobre recenzje, a jego twórca chwali się ponad dwoma tysiącami użytkowników. Tutaj nauczycie się między innymi jak napisać swój własny framework do automatyzacji testów i dowiecie się wszystkiego o Selenium WebDriver.

Video Kurs Selenium

Tym razem coś z polskiego podwórka. Kurs w formie ciekawych filmików dla początkujących. Można zamówić wersję online (79 zł) lub na płycie DVD (90 zł). Dobre wprowadzenie dla tych wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygodę z automatyzacją testów i z narzędziami przydatnymi do takich testów. W sumie otrzymujemy 31 filmów o długości od kilku do kilkudziesięciu minut.

HP QTP Tutorials

Ogromna baza tutoriali w formie wideo dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat HP QuickTest Professional, czyli zaawansowanego, chociaż prostego, narzędzia bardzo przydatnego przy automatyzacji testów regresyjnych i funkcjonalnych. Część materiałów jest darmowa, ale za najciekawsze tutoriale trzeba zapłacić 29,99 lub 149,99 USD w zależności od wybranej opcji.

Udacity

Znana platforma e-learningowa Udacity jest również dobrym miejscem w internecie do poszerzania wiedzy z zakresu testowania oprogramowania. Można korzystać z tej platformy zarówno przez przeglądarkę www, jak i używając aplikacji mobilnej Udacity. Znajdziemy tu zarówno płatne, jak i darmowe kursy, np. Software Testing lub Software Analysis & Testing.

Pluralsight

Kolejna platforma e-learningowa, gdzie można znaleźć darmowe i płatne kursy na temat wielu różnych zagadnień. Nauczycie się tutaj programować w wybranym języku, ale także zdobędziecie wiedzę na temat narzędzi do automatyzacji testów, np. kurs Creating an Automated Testing Framework With Selenium lub Automated Testing: End to End. Warto tu zaglądać co jakiś czas, ponieważ baza kursów jest systematycznie poszerzana.

Bulldogjob

Od niedawna agregujemy szkolenia z kilku firm oferujących szkolenia IT. Większość jest skierowana do programistów, ale wsród nich znajdują się też kursy również dla testerów. Zagadnień jest sporo - od testowania UI, przez testy bezpieczeństwa i testy wydajnościowe, po przekrojowe szkolenie dedykowane tylko i wyłącznie testerom.

Test Automation Trends for 2016 and Beyond

Pozostawiamy kursy i tutoriale, skupiając się teraz na merytorycznych informacjach z zakresu automatyzacji testów, które pozwolą Wam być na bieżąco na ten temat. W internecie można znaleźć wiele ciekawych zasobów z obszaru testowania oprogramowania. Na początek polecamy bardzo interesującą prezentację Joe Colantonio o najnowszych trendach w IT i w dziedzinie automatyzacji testów. Autor zastanawia się także, w jakim kierunku może to wszystko podążyć w najbliższych latach.

Three Approaches to Optimizing your Selenium Test Designs

Kolejna ciekawa prezentacja na SlideShare, dotycząca automatyzacji testów. Tym razem otrzymujemy dokładną analizę zalet i wad Page Object Model w Selenium, Behavior Driven Development, a także Keyword Driven Frameworks. Warto zapoznać się z tym materiałem w wolnej chwili.

Webinar: Getting Test Automation Right

Prawie 50-minutowy webinar, w czasie którego trójka znanych specjalistów (Dave Haeffner, Joe Colantonio, John Sonmez) opowiada o najlepszych technikach automatyzacji testów. Znajdziecie tam zarówno wiele informacji na temat podstaw Selenium WebDriver, jak i zagadnienia dla zaawansowanych testerów.

JoeColantonio.com

O Joe Colantonio wspominaliśmy w tym artykule już dwukrotnie. To naprawdę wysokiej klasy specjalista od automatyzacji testów. Warto regularnie zaglądać także na jego blog, gdzie Joe chętnie dzieli się swoją wiedzą. Wiele merytorycznych wpisów, informacje podane w ciekawy sposób.

Elemental Selenium

Dużo informacji prosto na e-maila, w jaki sposób efektywnie używać Selenium WebDriver. Wiedza prosto od Dave’a Haeffnera, o którym wspominaliśmy już przy okazji wideo Getting Test Automation Right. Warto czytać regularnie i subskrybować wiadomości od Dave’a.

Automate The Planet

Na koniec bardzo ciekawy blog Antona Angelov. Dużo merytorycznych wpisów. Autor koncentruje się na najlepszych praktykach w automatyzacji testów, porusza często problemy, z jakimi muszą zmagać się na co dzień testerzy, opisuje narzędzia.

 

Zachęcamy również czytelników zainteresowanych zagadnieniem testowania oprogramowania do zapoznania się z naszym artykułem „5 narzędzi do sprawdzania jakości kodu”.

Zobacz więcej na Bulldogjob

Masz coś do powiedzenia?

Podziel się tym z 80 tysiącami naszych czytelników

Dowiedz się więcej
Rocket dog