12.04.20173 min

Redakcja Bulldogjob

Fora dyskusyjne - gdzie zaglądają programiści?

Poznaj 9 forów internetowych, z których korzysta największa ilość programistów.

Fora dyskusyjne - gdzie zaglądają programiści?

Forum dyskusyjne może być źródłem wiedzy, miejscem, gdzie znajduje się pomoc w rozwiązaniu programistycznego problemu, ale może być także okazją do pomocy innym koderom. Nie wolno także zapominać, że wokół forów internetowych skupiają się społeczności, które czasami działają bardzo prężnie. Takie miejsca nierzadko pozwalają również zawierać przyjaźnie lub znajdować pracę. Forum dyskusyjne to także okazja, aby po prostu porozmawiać z osobami o podobnych zainteresowaniach, wymienić doświadczenie. Gdzie zaglądają programiści? Oto nasza krótka lista takich miejsc.


Stack Overflow

Zaczynamy od miejsca, które jest niemal obowiązkowe dla każdego programisty. Co prawda jest to raczej serwis typy Q&A, ale uważamy, że nie powinno zabraknąć Stack Overflow, nawet, gdy opisujemy typowe fora internetowe. Pisaliśmy już na łamach naszego portalu, dlaczego warto posiadać konto na Stack Overflow.

Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem. Dodamy tutaj tylko, że ten portal to nieocenione źródło wiedzy, a przede wszystkim ogromna społeczność koderów z całego świata.


CodeProject

Właściciele serwisu chwalą się kilkoma milionami użytkowników i rzeczywiście łatwo zauważyć prężnie działającą wokół CodeProject społeczność. Od razu warto podkreślić, że ten portal to nie tylko forum, ale również ciekawe artykuły oraz szybkie pytania i odpowiedzi. Tutaj interesuje nas jednak przede wszystkim forum.

To miejsce właściwie dla programistów wszystkich języków i technologii.  


4programmers.net

Pozostajemy w Polsce. 4programmers.net to kolejne prężnie rozwijające się forum dla koderów. Coraz większa liczba użytkowników i błyskawicznie rosnąca ilość postów to potwierdzenie, że serwis znalazł uznanie między innymi wśród programistów. Forum zawiera bardzo wiele działów, a to ogromna ilość wiedzy.

Do tego użytkownicy mogą zdobywać reputację (gromadząc punkty), która świadczy o zaangażowaniu w rozwój serwisu i pozwala na uzyskiwanie dodatkowych przywilejów.


forum.pasja-informatyki.pl

Portal pasja-informatyki.pl koncentruje się na udostępnianie ciekawych tutoriali i kursów z dziedziny IT. Warto jednak pamiętać, że serwisowi towarzyszy także dynamicznie rozwijające się forum, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji lub po prostu podyskutować na temat programowania.

Jak podkreślają twórcy serwisu, forum ma zapewnić świeże spojrzenie na różne zagadnienia programistyczne i być po prostu wsparciem w nauce kodowania i w pracy programisty.


DevStart

Nie tak duże, jak poprzednicy, ale również ciekawe forum dla programistów. Z miesiąca na miesiąc serwis zdobywa coraz więcej użytkowników. Forum zostało podzielone na takie działy jak Programowanie, Języki Skryptowe, Programowanie Funkcyjne, Bazy Danych, Projektowanie i Inżynieria oprogramowania, Projektowanie stron internetowych, Praca, edukacja i kariera, Projekty oraz Elektronika, hardware i software. Każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednią przestrzeń do zdobywania wiedzy i do wymiany doświadczeń.


Bytes

Bardzo popularne forum anglojęzyczne, które może pochwalić się długą historią (działa od 2005 roku). Wcześniej jednak funkcjonowało pod nazwą TheScripts. Znajdziemy tam wiele informacji dla programistów różnych języków i technologii. Można podyskutować również o algorytmach.

Dużo wątków, szybkie odpowiedzi, a przede wszystkim wysoki poziom merytoryczny – to zalety Bytes. Warto sprawdzić osobiście. Być może przypadnie Wam do gustu.


Forum Python

Tym razem polska propozycja dla koderów specjalizujących się w języku Python. Póki co, nie jest to jeszcze zbyt duża społeczność, ale nieustannie się rozwija. Forum funkcjonuje w ramach projektu Polish Python Coders Group.

Można tam znaleźć zarówno podstawowe informacje o programowaniu w Python, jak i posty na temat frameworków. Jest także dział poświęcony konferencjom, szkoleniom i warsztatom na temat Python.


Codecall

Kolejne forum, skupiające międzynarodowych użytkowników. Codecall to możliwość dyskutowania na temat bardzo wielu różnych języków programowania, także tych mniej popularnych.

Znajdziemy tam również osobny dział poświęcony aplikacjom mobilnym. Nie zabrakło także licznych tutoriali. Nie jest to forum z „pierwszej ligi”, które może pochwalić się wieloma milionami użytkowników, ale również na Codecall można znaleźć ciekawe zasoby.


ProgrammersHeaven

Kilkaset tysięcy postów, ogromna ilość działów – to charakteryzuje ProgrammersHeaven. Znajdziemy tam wiele przydatnych informacji na temat C, C++, C#, .Net, Visual Basic, Java, Ruby, PHP, Perl, Python i innych języków programowania.

Administratorzy przygotowali również osobny dział dla koderów specjalizujących się w grach komputerowych, jak również dla osób zajmujących się technologiami mobilnymi.

<p>Loading...</p>

Powiązane artykuły

Dziel się wiedzą ze 160 tysiącami naszych czytelników

Zostań autorem Readme

Sii Polska

DevOps Engineer

medium

17 000 - 24 000 PLN

Kontrakt B2B

Warszawa

Ważna do 27.02.2022

Dobrze
AWSGCPGitHub
Bardzo dobrze
Linux

Accenture Polska

Agile Project Manager

medium

Brak widełek

Kontrakt B2BUmowa o pracę

Warszawa

Praca zdalna 100%

Ważna do 27.02.2022

Bardzo dobrze
Agile Methodologies (Scrum, Kanban, Kaizen)
Dobrze
Team-building & people management
Początkujący
cloud fundamentals

DB Schenker Technology Center Warsaw

Business Analyst

medium

Brak widełek

Kontrakt B2BUmowa o pracę

Warszawa

Ważna do 27.02.2022

Accenture Polska

PHP/Magento Developer

medium

Brak widełek

Kontrakt B2BUmowa o pracę

Praca zdalna 100%

Ważna do 27.02.2022

Bardzo dobrze
PHPGIT
Dobrze
Magento 2SOAP/REST HTML/CSS
Początkujący
JSONJavaScript jQuery

T-Mobile Polska S. A.

Inżynier Sieciowy

medium

Brak widełek

Kontrakt B2B

Warszawa

Ważna do 27.02.2022

Asseco Poland S.A.

Młodszy Analityk Finansowy

junior

Brak widełek

Umowa o pracę

Rzeszów

Ważna do 27.02.2022

Netguru

Junior iOS Developer

junior

4 200 - 6 000 PLN

Kontrakt B2BUmowa o pracę

Praca zdalna 100%

Ważna do 27.02.2022

Dobrze
iOS

7N

Data Engineer

medium

15 100 - 18 100 PLN

Kontrakt B2B

Praca zdalna 100%

Ważna do 27.02.2022

Dobrze
MS SQLETLSpark

7N

Senior Business Analyst

senior

16 800 - 21 800 PLN

Kontrakt B2B

Praca zdalna 100%

Ważna do 27.02.2022

Arche Consulting Sp. z o.o.

Senior IT Support Engineer | Telecom

senior

Do 31 000 PLN

Kontrakt B2B

Praca zdalna 100%

Ważna do 27.02.2022