Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
23.03.20203 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Rząd stawia serwer Minecrafta

Aby zachęcić młodzież szkolną i studentów do pozostania w domu w czasie pandemii, polski rząd wychodzi z inicjatywą i stawia dodatkowe serwer Minecrafta.

Rząd stawia serwer Minecrafta

Nasz rząd ruszył z inicjatywą o nazwie „Grarantanna”, która ma zachęcić polską młodzież do zostania w domu w czasie pandemii. Wolne od szkoły dla wielu mogło po prostu oznaczać kolejne ferie, ale Ministerstwo Cyfryzacji nie tylko stara się dać do zrozumienia, że tak nie jest (zdalne lekcje), ale też oferuje rozmaite aktywności wirtualne, żeby to skupić młodzież na tym, co teraz najważniejsze — siedzeniu w domu.

A więc, kiedy lekcje zostaną odrobione, zamiast bawić się na świeżym powietrzu, może zostalibyście w domu i pograli np. w Minecrafta? Rząd właśnie postawił dodatkowy serwer, żeby więcej z Was mogło się poczuć się, jak PewDiePie.

Brzmi jak odwrócenie pewnego dyskursu? Jak najbardziej, ale jest to teraz potrzebne, jak nigdy.

Zagrajmy w Minecraft, część 1 - Ministerstwo Cyfryzacji stawia serwer

Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, średnich oraz wyższych. Każdy gracz otrzyma swoją działkę 60x60 i będzie mógł całkowicie poddać się swojej kreatywności. Do dyspozycji są materiały, z których można korzystać w sposób nieograniczony. Sesja będzie trwała od 23 do 27 Marca, a wyniki prac będą oceniane i dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Jeżeli to nie zachęci kwiatu naszego narodu do pozostania w domu, to nie wiemy, co jest w stanie to zrobić. Minecraft jest pewnego rodzaju fenomenem wśród gier komputerowych, często też nierozumianym (ilu z Was wie, jak oswoić konia w Minecrafcie?). Od momentu, kiedy się pojawił, kurczowo przykuł do komputera miliony użytkowników i stał się bardzo szybko kultowy.

Co więcej, w Minecrafcie można robić coś na wzór programowania i co niektórzy tworzą w tej grze maszyny obliczeniowe.

„Grarantanna” to jednak nie tylko Minecraft. Zobaczmy, co Ministerstwo Cyfryzacji jeszcze przygotowało dla młodzieży.

RPG Online, Quizy Historyczne i więcej

Po pierwsze mamy quizy historyczne, które pozwalają przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Tematyka quizów jest szeroka i rozciąga się od Polski pierwszych Piastów do II Wojny Światowej. Najlepsi mogą zgarnąć nagrody w postaci zestawu historycznych planszówek.

Co więcej, młodzi będą mogli brać udział w onlineowych sesjach gier RPG. Gry fabularne kojarzą się z posiadówkami w gronie znajomych, jednak można też grać w klasycznego erpega online. Takie sesje, w odróżnieniu od gier komputerowych, nie narzucają na graczy wielu ograniczeń, bo nie zostajemy tam wrzuceni do świata ograniczonego magiczną barierą, jak w pierwszej części Gothica, czy nie uganiamy się za gwiezdnymi mapami na określonej liczbie planet, jak w pierwszym KOTORze. 

Jednym z ciekawszych komponentów Grarantanny jest możliwość stworzenia własnej gry elektronicznej na zasadzie konkursu. Temat zostanie ujawniony w momencie rozpoczęcia konkursu, a uczestnicy będą mieli 5 dni na jej ukończenie. 

Podsumowanie

Po wielu, wielu latach nagonki na gry komputerowe, okazuje się, że nie są one jednak takie złe. Nie tylko zawsze mówiło się, że gry wywierają negatywny wpływ na młodzież, prowadząc ich rozwój do możliwego wykolejenia, ale też o to, że siedzenie przy komputerze jest po prostu niezdrowe i trzeba czasem wyjść na świeże powietrze i spotkać się z innymi ludźmi. Doczekaliśmy się jednak momentu, w którym to kontakt z innymi ludźmi może się okazać niezdrowy, więc lepiej jest zostać w domu i grać w gry.

<p>Loading...</p>