6.06.20193 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Zbliża się 8. Forum Employer Branding

W tym roku tematem przewodnim 8. Forum Employer Branding jest kultura organizacji i jej znaczenie.

Zbliża się 8. Forum Employer Branding

Już we wtorek 18 czerwca 2019 roku odbędzie się 8. Forum Employer Branding. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest kultura organizacji i jej znaczenie. XXI wiek przyzwyczaił nas już do szybkich zmian, które zmieniają nasze nawyki, postawy i zachowania. Jako konsumenci stajemy się coraz bardziej niecierpliwi i coraz bardziej wymagający. Podobnie zachowują się klienci instytucjonalni. Zmiany te determinują również organizację pracy w poszczególnych firmach. Mówimy o kulturach adhokracji mając na myśli kultury firm, które stawiają na elastyczność i nowoczesność oraz na zaspokojenie potrzeb klientów zewnętrznych. Jak zatem dostosowują się firmy, by sprostać tym ciągłym zmianom i rosnącym wymaganiom?

Rozważania na ten temat to temat nadchodzącego 8. Forum Employer Brandingu. Program spotkania zakłada dwie części. W pierwszej części zostaną zaprezentowane wyniki pierwszego badania jakościowego kultur organizacyjnych wybranych siedmiu polskich software house’ów, firm wyróżnionych w prestiżowym rankingu Clutch. Efektem badania jest e-book „7 Wspaniałych w IT”, który właśnie będzie mieć premierę podczas 8. Forum Employer Brandingu. Autorkami są Julita Dąbrowska z Kalitero oraz Marta Smyrska z firmy Smyrska PR.

W drugiej części uczestnicy wysłuchają prelekcji zaproszonych przedstawicieli pracodawców. Dobrymi praktykami podzielą się zarówno przedstawiciele trzech spośród siedmiu opisanych w e-booku „7 Wspaniałych w IT” firm – Małgorzata Pietraszewska z 10clouds, Magdalena Plasun z Boldare i Tomasz Szymański z SoftwareMiil – jak również prelegenci reprezentujący inne branże. Będą to: Gabriela Plencler-Borecka z Capgemini, Magdalena Brzus z Nest Banku i Renata Makuszewska i Joanna Brynikowska z Polska Press oraz przedstawiciel Holiday Inn Józefów.

Pracodawcom zależy przede wszystkim na tym, by opracowywać efektywne programy działań employer brandingowych, a uczestnictwo w Forum umożliwia nie tylko wymianę opinii, ale także daje inspirację oraz możliwość uzupełnienia aktualnej rzetelnej wiedzy i dostęp do dobrych praktyk firm działających w Polsce. Organizatorką 8. Forum Employer Branding jest Julita Dąbrowska i jej firma KALITERO.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy jest opublikowany na stronie www.forumemployerbranding.pl.

Program 8. Forum Employer Branding:

09.30-10.00
Poranna kawa i rozmowy w kuluarach

10.10-11.10
Prezentacja wyników badania jakościowego „7 Wspaniałych w IT” – Julita Dąbrowska z Kalitero i Marta Smyrska ze Smyrska PR

11.10 – 11.30
Przerwa na kawę

11.30 – 13.30
Prezentacje wybranych studiów przypadków „7 Wspaniałych w IT”

11.30-12.10
Magdalena Plasun z Boldare opowie o kulturze holakracji, która panuje w firmie

12.10 – 12.50
Małgorzata Pietraszewska z firmy 10clouds opowie o wartościach firmowych i o tym jak one kształtują kulturę organizacji 

12.50 – 13.30
Tomasz Szymański z SoftwareMill opowie o tym „Jak to się stało, że zdalni pracownicy ze Szczecina, Gliwic i Warszawy zaczęli jeździć razem na wczasy? Czy w zdalnej firmie jest miejsce na relacje?”

13.30 – 14.00
Lunch

14.00 – 16.00
Prezentacje wybranych 4 studiów przypadków:
– Magdalena Brzus z Nest Banku opowie o onboardingu, który kształtuje idealne miejsce pracy 
– Gabriela Plencler-Borecka z opowie o „Legendarnej atmosferze Capgemini, Skąd się wzięła i co
oznacza, jak pielęgnujemy ją w firmie, a także jak promujemy ją na zewnątrz?”
– Renata Makuszewska i Joanna Brynikowska przedstawią kulturę Polska Press – „Od młynka na boisku do rugby do Artefaktów Scruma w IT, czyli jak wartości scrumowe wpływają na kulturę organizacji?”
 
16.00 – 16.30
Dyskusja panelowa

<p>Loading...</p>