25.07.20182 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Jak zdobyć programistyczne serce, czyli o polskim IT XXI wieku

Bitspiration 2018: Maciej Aniserowicz w ramach ścieżki HR dla IT

Jak zdobyć programistyczne serce, czyli o polskim IT XXI wieku

Maciej Aniserowicz na Bitspiration 2018

Rynek pracownika - to dwa słowa najlepiej charakteryzujące polskie IT w drugiej dekadzie XXI wieku. Czy to dobrze, czy źle? Jak zwykle: to zależy. Moim zdaniem - jako programisty, pracownika, beneficjenta tej sytuacji - dzisiejszy stan rzeczy doprowadził do wielu patologii. Wszyscy zawędrowaliśmy o przynajmniej jeden most za daleko. Wszyscy skupiamy się na kwestiach drugorzędnych. Wszyscy bezproduktywnie gonimy własny ogon, skleszczając się w bezsensownych konfliktach i unikając szczerej, pełnej szacunku komunikacji. Dotyczy to zarówno programistów, jak i HR-ów, EB-ów, PR-ów i marketingowców w branży IT. Podczas mojego wystąpienia zastanowimy się co poszło nie tak... i jak to naprawić. Czy wystarczy zdrowy rozsądek? Motto przewodnie, jak zawsze: think for yourself, question authority."

HR dla IT

Za poziom merytoryczny i tematykę wykładów jednej z trzech ścieżek Bitspiration 2018 - HR dla IT - odpowiadała Iwona Tur - CEO & co-owner Bulldogjob - The Space for IT People oraz współtwórcy i przyjaciele portalu. Teraz dzielimy się wybranymi prelekcjami - dla HR-owej inspiracji. Co wtorek na Blogu Tech Rekrutera będą pojawiać się następujące prelekcje:


Jak tworzyć i zarządzac działem IT? Czym różni się pozyskanie pracownika do działu IT od pozyskiwania innych specjalistów? Jak i gdzie szukać pracowników technicznych oraz jak przekonać ich, że praca w Twojej firmie to ciekawe i odpowiedzialne wyzwanie? To tematyka poruszona w ramach ścieżki, przeznaczonej dla przedsiębiorców prowadzącyh firmy oparte o rozwiązania IT, managerów działów IT i rekruterów, którzy zajmują się pozyskiwaniem pracowników IT.

<p>Loading...</p>