Warsztat #284 Reactor i Spring WebFlux

  • 20.07.2019
  • Warszawa
  • dzień
  • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
  • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
  • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Reaktywność zdobywa coraz większą popularność w świecie IT - zarówno w aplikacjach desktopowych, jak też webowych i mobilnych. Na początku zajęć dowiemy się czym jest programowanie reaktywne oraz do czego można je zastosować. Następnie powrócimy do świata Javy i spróbujemy pożenić ją z tymże programowaniem reaktywnym - przedstawiona zostanie koncepcja Reactive Streams oraz jej implementacja - platforma Reactor. Zapoznamy się z podstawowymi technikami używanymi na tej platformie i utrwalimy tę wiedzę poprzez wykonanie kilkunastu prostych ćwiczeń. W celu praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy, w drugiej części dnia, przeniesiemy się do frameworka Spring WebFlux i stworzymy prostą webową aplikację w wersji reaktywnej. Dodatkowo nauczymy się reaktywnie konsumować zdalne REST API (w zależności od potrzeb - Twitter lub Github).

Podczas warsztatu zapewniamy dostęp do kawy, herbaty, wody. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej lub wegetariańskiej.

Agenda: 1. Programowanie reaktywne. 1. Reactive Streams. 1. Reactor - ogólnie. 1. Mono i Flux. 1. Operatory. 1. Obsługa błędów. 1. Współbieżność. 1. Testowanie. 1. Backpressure. 1. Debugowanie. 1. Spring WebFlux - ogólnie 1. Tworzenie reaktywnego REST API - wersja klasyczna 1. Tworzenie reaktywnego REST API - wersja funkcyjna 1. WebClient - reaktywna konsumpcja zdalnego REST API 1. Reaktywne web sockety

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji