Warsztat #264 Kubernetes praktycznie

 • 25.05.2019
 • Warszawa
 • dzień
 • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
 • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
 • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Warsztat przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych tematyką kontenerów, ich orkiestracją oraz architekturą opartą o mikroserwisy. Szczególnie polecany osobom pracującym jako administratorzy oraz devosps.

W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się w jaki sposób (z wykorzystaniem maszyn wirtualnych) stworzyć od podstaw własny klaster Kubernetes oraz zdobędą wiedzę niezbędną do jego administracji.

Zajęcia i prezentowane przykłady dostarczają ogromną dawkę praktycznych informacji, które będą mogły być wykorzystane podczas realnych wdrożeń. Uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób konfigurować, wdrażać, monitorować i skalować aplikacje, współdzielić storage, konfigurować aspekty związane z siecią, zarządzać klustrem i jego elementami.

Wymagania dotyczące sprzętu/oprogramowania: - Pamięć RAM: min. 16 GB, - Procesor: min. 4 rdzenie, - najnowsza wersja VirtualBox z zaimportowanymi maszynami bazowymi https://www.dropbox.com/sh/kwc38ulashtfbai/AAAilCqzF65yHFv2c5JQROXGa?dl=0, - ssh oraz scp.

Podczas warsztatu uczestnicy korzytają z włanych laptopów. Organizator zapewnia dostęp do kawy, herbaty, wody i ciastek. W porze obiadowej zapewniamy pizzę.

Agenda:

 1. Architektura oparta o mikroserwisy.
 2. Wprowadzenie do technologii Docker/Docker Compose.
 3. Architektura, możliwości oraz najważniejsze koncepcje Kubernetes.
 4. Zarządzanie podstawowymi elementami klastra (pods, controllers, services, deployments, storage, network).
 5. Orkiestracja i zarządzanie kontenerami (load balancing, monitoring, skalowanie).
 6. Podsumowanie.

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji