Warsztat #237 TDD - pragmatycznie w kontekście JUnit 5

 • 28.03.2019
 • Warszawa
 • dzień
 • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
 • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
 • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

UWAGA: Warsztat odbywa się w czwartek.

Pragmatyczne wprowadzenie do Test-driven development. Podczas tego warsztatu skupimy się na procesie wytwarzania oprogramowania sterowanego przez testy. Wytłumaczymy także, że TDD to nie jest jedynie praktyka pisania testów jednostkowych. Warsztat dedykowany jest dla programistów języka Java, którzy chcą nauczyć się, jak wytwarzać najwyższej jakości oprogramowanie zgodnie z wymaganiami biznesowymi.

Czego się nauczysz?

Na warsztacie poznasz podstawy TDD i zrozumiesz, w jaki sposób praktycznie stosować ten proces w codziennym wytwarzaniu oprogramowania. Dowiesz się, czym jest cykl red-green-refactor i poznasz trzy podstawowe zasady TDD. Zaznajomisz się także z najnowszą wersję frameworka JUnit w wersji 5. W trakcie warsztatu skupimy się na ćwiczeniach TDD (TDD Kata), zaczynając od bardzo prostych przykładów a kończąc na fragmentach złożonych zachowań biznesowych.

Po warsztacie będziesz wiedział jak praktycznie stosować TDD w codziennej pracy. Będziesz także rozumiał, że mimo niewątpliwych zalet TDD, nie jest to złoty środek na każdy problem.

Dla kogo ten warsztat?

Warsztat przeznaczony jest dla programistów języka Java lub innego języka obiektowego (np. C#) z przynajmniej podstawową znajomością testów jednostkowych. W trakcie warsztatu skupimy się na procesie wytwarzania oprogramowania sterowanego testami, a nie tylko na prostych technikaliach. W związku z tym, jak najbardziej zapraszamy również seniorów i architektów z wieloletnim doświadczeniem.

Agenda:

 1. TDD vs testy jednostkowe.
 2. Trzy zasady TDD - interpretacja pragmatyczna.
 3. Wprowadzenie do podstaw JUnit 5.
 4. Ćwiczenia TDD (TDD Kata) i programowanie w parach.
 5. Ćwiczenia z modelowania logiki biznesowej za pomocą TDD.

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji