Warsztat #228 Scrum & Scrum Master

 • 24.02.2019
 • Poznań
 • 1 dzień
 • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
 • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
 • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Pierwsza edycja warsztatów Agile&Scrum prowadzona przez Mateusza Żeromskiego zdobyła bardzo pozytywną ocenę uczestników. Ten warsztat jest kontynuacją cyklu. Polecamy go osobom chcącym doskonalić pracę w zwinnych metodykach pracy.

Po warsztatach uczestnicy będa posiadali wiedzę pozwalającą na zdanie certyfikatu PSM1 po ok 5 dniach dodatkowej nauki. Materiały edukacyjne zostaną udostępnione, wraz możliwością wykupienia dostępu do platformy e-learningowej z testami PSM1 (około 500 różnych pytań).

Scrum & Scrum Master - warsztaty są przeznaczone dla osób mających podstawy pracy w systemie Agile/Scrum i uczestników Agile & Scrum podstawy. W trakcie jest omawiany framework Scrum pod kątem osoby Scrum Mastera.

Zakładamy, że uczestnicy posiadają wiedzę na temat zwinnych metodyk lub pracują w firmach gdzie jest zaimplementowany Scrum. Od samego początku poruszamy się w środowisku Agile.

Każdy element składowy metodyki jest omawiany na przykładach praktycznych oraz również poprzez zadania szkoleniowe. Uczestnicy wcielają się w rolę Scrum Mastera i podejmują wyzwanie polegające na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla problemów - zgodnie z zasadami Scrum.

Warsztaty zaczynają się od naprawdę krótkiego wprowadzenia w Scrum, a następnie poprzez kolejne zasady Scrum są omawiane możliwe problemy, oraz wypracowywanie najlepszych zachowań jakie może podjąć Scrum Master.

Podczas warsztatu zapewniemy dostęp do kawy, herbaty, wody. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej lub wegatariańskiej.

Agenda:

 1. Wprowadzenie do Scrum (max 30 min w zależności od poziomu grupy).
 2. Scrum Framework. Omówienie Scrum Framework od strony Scrum Mastera na podstawie praktyki. Realne i szkoleniowe sytuacje pozwolą poznać jakie są nalepsze zachowania w różnych sytuacjach.
  1. Scrum Big Picture.
  2. Product Backlog.
  3. Planning.
  4. Sprint Backlog.
  5. Sprint.
  6. Daily.
  7. Refinement.
  8. Review.
  9. Retrospective.
 3. Role w Scrum
 4. Rola Scrum Master
  1. Wspieranie zespołu.
  2. Wspieranie PO.
  3. Wspieranie przedsiębiorstwa.
 5. Certyfikat PSM1 - omówienie i porady jak zdać egzamin.

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji