
Sztuczna Inteligencja w Biznesie – interaktywne szkolenie z elementami Data Thinking i Role-Play
Czego się nauczysz
-
Etap 1. Podejście techniczne: wejdziesz w buty inżynierów. Przejdziesz przez ćwiczenia i interaktywne notatniki, które pozwolą zrozumieć, a nawet „poczuć” utrudnienia z jakimi mierzą się specjaliści.
-
Etap 2. Podejście biznesowe: zbadasz analizę przypadków użycia Sztucznej Inteligencji w biznesie. Poznasz metodyki prowadzenia tego typu projektów. Ta część to dużo warsztatów (elementy Design/Data Thinking, sesje Role-Play). W tym podejściu doświadczysz realnych problemów projektowych.
-
Etap 3. Podejście prawne: poznasz środowisko prawne. Przeanalizujemy problemy, które mogą się pojawić. Poszukamy rozwiązań. Wśród omawianych tematów pojawią się takie jak: własność rozwiązania w zastosowaniu komercyjnym, dane a modele danych, czy zagadnienia prawne związane z różnym formatami danych.
Korzyści ze szkolenia dla Ciebie
-
Nie obiecujemy co AI może.Uczestnicy sami przeprowadzą trening sieci neuronowej (Deep Learning) i ocenią jej wynik.
-
Nie będziemy się zajmować listowaniem wyzwań i problemów wdrażania AI.Wspólnie z uczestnikami szkolenia przeanalizujemy problemy AI w ramach sesji Role-Play.
-
Nie damy gotowych rozwiązań AI.Zaprojektujemy rozwiązanie AI podczas symulowanego warsztatu Data Thinking.
-
Oddzielną częścią szkolenia jest aspekt prawny,Poruszymy najważniejsze zagadnienia prawne projektów AI.
To szkolenie jest dla liderów, menedżerów i analityków biznesowych. AI jest wszędzie i w coraz większym stopniu wpływa na to co, kto i jak robi. Celem szkolenia jest rozwoju umiejętności w zakresie AI.
Trenerzy

Grzegorz Gwardys
Lider zespołu Data Science / Computer Vision realizującego prace badawczo-rozwojowe (B+R) oraz usługi z zakresu Data Science. Specjalista z 10-letnim doświadczeniem komercyjnym w Uczeniu Maszynowym, Deep Learningu, Wizji Komputerowej i Przetwarzaniu Języka Naturalnego. Wykładowca studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej z Deep Learning. Prelegent wielu konferencji branżowych w tym Rzeczpospolita Data Analytics Forum 2019, CDO Forum 2019, czy ABSL Club. Członek i prelegent Warszawskiej Grupy Użytkowników Pythona (PyWaw).

Daniel Grzywczak
Specjalista Data Scientist, z 10-letnim doświadczeniem komercyjnym. Ekspert w obszarze analizy obrazów i wizji komputerowej ze szczególnym uwzględnieniem technik głębokiego uczenia, ale również w zakresie przetwarzania sygnałów, analizy dźwięku i sekwencji wideo, danych tabelarycznych oraz uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Od dwóch lat lider projektu w Promity. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej.

Jerzy Filipowicz-Limanówka
Trener, mentor, menadżer IT z ugruntowaną widzą prawną i menadżerska, od ponad 20 lat uczestniczy w projektach dostarczania i utrzymania usług IT świadcząc usługi doraźne w procesie tworzenia i wdrażania systemów informatycznych. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie negocjacji, monitorowania i rozliczania umów na dostawę i wdrożenie złożonych systemów informatycznych, a także wspierania mediacji w sporach związanych z realizacją umów. Ma specjalistyczną wiedzę w zakresie prawa nowych technologii oraz oceny wpływu regulacji prawa na inwestycje informatyczne (w tym przykładowo ochrona danych wrażliwych, bezpieczeństwo, interoperacyjność) zarówno w aspekcie biznesowym jak i technicznym. Absolwent wydziału Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, doktorant na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Program
-
Dzień pierwszy
• Czym jest AI? (wprowadzenie i podstawowe pojęcia)
• AI od strony technicznej
• Zarządzanie projektem AI -
Dzień drugi
• Zagadnienia Etyczne AI
• AI Governance
• AI a Prawo