Data Science, Podejście Praktyczne – szkolenie podstawowe

998.0 PLN 948.1 PLN

Data Science, Podejście Praktyczne – szkolenie podstawowe

18.01.2021
Online
2 dni
Programista/Architekt, Analityk, Początkujący

Korzyści ze szkolenia dla Ciebie

Szkolenie pozwala na poznanie narzędzi wymaganych w pracy Data Science, jakimi są: język Python oraz biblioteki Pandas i Matplotlib.
 • Szkolenie łączy w sobie aspekty teoretyczne z praktyczną, narzędziową realizacją analizy eksploracyjnej (EDA) wraz z zaawansowaną wizualizacją.
 • Uczestnicy mogą przejść od stanu „wiem i rozumiem” do stanu „potrafię zastosować i zrealizować”.
Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie przeznaczone dla analityków biznesowych i systemowych, dla ekspertów IT (programistów, architektów) i dla wszystkich innych zainteresowanych tematyką Data Science. Szkolenie pozwala na zapoznanie się z podstawami języka Python oraz z bibliotekami Pandas i Matplotlib – opanowanie tych narzędzi jest podstawą dla bardziej zaawansowanych technik prezentowanych w ramach szkolenia „Data Science, Podejście Praktyczne – szkolenie zaawansowane”. Szkolenie łączy w sobie aspekty teoretyczne z praktyczną, narzędziową realizacją analizy eksploracyjnej (EDA) wraz z zaawansowaną wizualizacją. Szkolenie nastawione jest na praktykę, zgodnie z koncepcją Learning-by-doing, uczestnicy szkolenia pracują w pętli: ćwiczenie, refleksja, zrozumienie i powtórzenie. Proces jest efektywny dzięki ciągłemu wsparciu z strony instruktora.

Trenerzy

Michał Pruba

Specjalista od szeroko rozumianego Data Science, w szczególności eksploracji danych oraz algorytmów uczenia maszynowego. Absolwent Fizyki o specjalności Fotonika, na Politechnice Wrocławskiej. Bierze udział w projektach B+R (wizja komputerowa w zastosowaniach Retail) i tworzy rozwiązania Data Science dla klientów z branży finansowej.

Grzegorz Gwardys

10 lat komercyjnego doświadczenia w ML, DL, Wizji Komputerowej i Przetwarzaniu Języka Naturalnego. W Promity jest liderem zespołu Data Science / Computer Vision, realizującego prace R&D oraz usługi z zakresu Data Science. Wykładowca na Politechnice Warszawskiej na studiach podyplomowych z Deep Learning.

Program

 • Dzień pierwszy

  • wprowadzenie i motywacja
  • podstawy języka Python (interaktywne ćwiczenia graficzne), w zakres których wchodzą m.in.:
  - pętle, instrukcje warunkowe
  - funkcje, klasy, obiekty, moduły
  - podstawowe struktury danych
  - elementy zaawansowane (np. list comprehension, popularne idiomy)

 • Dzień drugi

  • podstawy biblioteki Pandas, w zakres których wchodzą m.in.:
  - DataFrame, Series
  - filtrowanie tabel
  - podstawowe metody eksploracji i wizualizacji
  • wprowadzenie do Analizy Eksploracyjnej (case study)
  • bardziej zaawansowana wizualizacja w bibliotece Matplotlib

Podobne szkolenia

Nie ma tu szkolenia dla Ciebie?
Napisz czego szukasz!