Warsztat #434 Wprowadzenie do Serverless Framework

79.0 PLN

Warsztat #434 Wprowadzenie do Serverless Framework

31.10.2020
Tryb zdalny
dzień
Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie: Warsztat odbywa się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy/komunikatora online, z wykorzystaniem dźwięku, obrazu z kamery, udostępniania ekranu komputera prowadzącego i uczestników.

Celem warsztatu jest wprowadzenie do Serverless Framework w chmurze AWS. Będziemy rozwijać backend w architekturze serverless dla prostej aplikacji do zarządzania notatkami i załącznikami. Zostaną omówione podstawowe usługi AWS wraz z ich najważniejszymi funkcjami oraz możliwymi integracjami.

Warsztat ma na celu: - Zapoznanie się z architekturą serverless i event-driven - Wstęp do podstawowych usług AWS - Rozwój i wdrażanie aplikacji przy użyciu Serverless Framework

Wymagane oprogramowanie: - AWS CLI - skonfigurujemy podczas warsztatu - npm - Visual Studio Code (lub dowolne inne IDE dla Node.js)

Podczas warsztatu uczestnicy korzystają z własnych laptopów.

alt

Agenda:

 1. Wprowadzenie do chmury AWS
 2. Architektura serverless
 3. Zapoznanie się z konsolą AWS
 4. SDK do Node.js
 5. Usługi AWS
  1. IAM
  2. Funkcje Lambda
  3. S3
  4. DynamoDB
  5. API Gateway
  6. Cognito
  7. Rekognition oraz Comprehend

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.

Zakupione certyfikaty zostaną przesłane uczestnikom w formie elektoronicznej po warsztacie. Jeśli chcesz otrzymać zakupiony certyfikat w formie papierowej, zgłoś to mailowo na adres kontakt@stacja.it.

Podobne szkolenia