Selenium weekendowo – kurs zdalny

  • 09.05.2020
  • CODE:ME
  • 6 dni
  • 1800 PLN 1700 PLN
Typ szkolenia
Szkolenie - Dłuższe i dogłębne szkolenie. Zwykle w małych grupach.

Tryb szkolenia
  • Weekendowe

Adresaci szkolenia
  • Qa

Opis szkolenia

Zautomatyzuj testowanie stron internetowych.

Wykorzystaj możliwości Selenium i wejdź na wyższy poziom testowania.

Automatyzacja procesów to nie tylko modne wyrażenie, ale konieczność w dynamicznie rozwijającym się świecie. Jest to też naturalna droga rozwoju testerów manualnych i konieczność w codziennej pracy testerów automatycznych czy developerów testów. Selenium zaś jest jednym z najpopularniejszych narzędzi testowania automatycznego stron internetowych.

Zobacz, z jakich programów możesz skorzystać, aby sfinansować ten kurs >>>

Dzięki akredytacji Kuratorium Oświaty możemy zagwarantować najwyższą jakość naszych kursów.

Wszyscy nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem, a każdy absolwent otrzymuje certyfikat ukończenia kursu.

72 h

nauki

wiele

ścieżek kariery

Platforma

z zadaniami online

Certyfikat

ukończenia kursu

Kurs Selenium od podstaw obejmuje:

42 godziny zdalnych zajęć warsztatowo-wykładowych z trenerem w soboty i niedziele.

Czym są zajęcia zdalne?

Atmosfera i przebieg kursu jest zbliżony do tego odbywającego się w trybie stacjonarnym, z tą różnicą, że trener i inni uczestnicy są po drugiej stronie ekrany. 🙂

Kurs odbywa się w czasie rzeczywistym w określonym dniu i w godzinie w trybie online. Dzięki ustalonemu harmonogramowi i prowadzeniu ich na żywo uczestnicy mogą kontaktować się z trenerem na bieżąco i są zmotywowaniu do regularnego uczestnictwa

30 godzin samodzielnej nauki.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Selenium przeznaczony jest dla testerów manualnych, nawet świeżo upieczonych, którzy chcą rozwijać się w kierunku automatyzacji ze szczególnym naciskiem na narzędzie Selenium.

Kurs Selenium to także dobry pomysł dla programistów, którzy chcą sami w sposób zautomatyzowany testować swoje projekty.

Ćwiczenia będą prowadzone z wykorzystaniem języka JAVA, osoby chętne mogą wykonywać ćwiczenia we własnym zakresie z wykorzystaniem języka Python.

Co musisz wiedzieć?

Zajęcia prowadzone są od podstaw, aczkolwiek każde doświadczenie na pewno będzie pomocne.

  • co to jest System Under Test
  • błąd / incydent
  • testy jednostkowe / testy integracyjne / testowanie na poziomie interfejsu użytkownika
  • jak powinien wyglądać raport błędu, logi programu
  • systemie kontroli wersji GIT – wszelkie ćwiczenia będą wykorzystywały GITa.
  • budowa stron www – co to jest html? jaka jest jego struktura?
  • elementy języka programowania: zmienne i typy proste, klasy i obiekty, pętle, warunki if.

Czego się nauczysz?

  • Tworzenia testów dla strony www korzystając z narzędzi typu nagraj / odtwórz
  • Używania nagranego testu jako podstawy do napisania kolejnych testów w języku programowania z wykorzystaniem Selenium WebDriver
  • Wyodrębniania wspólnych elementów testów i tworzenia z nich biblioteki
  • Zastosowania schematu Page Object Model do implementacji testów w Selenium WebDriver
  • Zastosowania frameworka Cucumber do napisania testów w metodyce Behaviour Driven Development
  • Teoria z zakresu automatyzacji testów oraz koncepcja testowania na poziomie RESTful API.

Co po kursie?

Selenium to narzędzie niezbędne w pracy testera automatycznego, ale przyda się również programistom, którzy chcą sprawnie testować swoje projekty we własnym zakresie. W wielu przypadkach Selenium jest jednym z najważniejszych wymogów na stanowiskach testerów automatycznych lub developerów testów.

Dla absolwentów tego kursu przygotowaliśmy 15% zniżki na dalszą naukę.

Dlaczego uczyć się Selenium właśnie z CODE:ME?

  • Dogodne finansowanie: wszystkie nasze kursy można sfinansować w ramach programów: Inwestuj w Rozwój, KFS lub Open; w połączeniu z naszymi promocjami, cena kursu może być niższa nawet o 1/3! Zobacz szczegóły >>>
  • Jakość gwarantowana przez akredytację Kuratorium Oświaty
  • Odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku dzięki kontaktom z potencjalnymi pracodawcami
  • Nie musisz porzucać swojego życia: nasze zajęcia odbywają się w dogodnych terminach – wieczorami i w weekendy
  • Metody nauki dostosowane do rynku pracy: połączenie grupowych warsztatów i samodzielnego rozwiązywania zadań przygotuje Cię zarówno do pracy zespołowej, jak i indywidualnej
  • Twoim trenerem będzie praktyk z wieloletnim doświadczeniem

Program kursu

1. Ogólne wprowadzenie do automatyzacji

  • podstawy automatyzacji –  korzyści, wady, koszty,
  • testowanie automatyczne vs testowanie manualne,
  • kiedy automatyzujemy?
  • kiedy ogłaszamy sukces? – tzw. success factors,
  • krótkie wprowadzenie do systemu kontroli wersji – GIT,
  • krótkie wprowadzenie do Continuous Integration w GitLabie.

2. Budowa stron www, lokalizowanie elementów na stronie

  • technologie używane w budowie stron www,
  • html i xml,
  • xpath, lokalizatory css,
  • analiza stron www z wykorzystaniem Developer Tools wbudowanych w przeglądarkę,
  • wprowadzenie do Selenium – Selenium IDE – narzędzie nagraj/odtwórz.

3. Wprowadzenie do Selenium WebDriver

  • eksport do kodu java/python/c# skryptu z Selenium IDE i uruchomienie w środowisku programowania,
  • dopisanie kolejnych przypadków testowych już z poziomu języka programowania.

4. Nowoczesne strony www i problemy z ich automatyzacją

  • technologia AJAX,
  • mechanizm wait – różne sposoby oczekiwania na załadowanie elementów, ich wady i zalety,
  • wyrażenia regularne – pisanie testów.

5. Zaawansowane interakcje z elementami stron www

  • przełączanie między oknami i zakładkami przeglądarki,
  • przełączanie między komunikatami i główną treścią strony,
  • obsługa elementów typu drop down list i dialogi modalne,
  • zapis logów testów i pobieranie zrzutów ekranów.

6. Wprowadzenie pojęcia Page Object Model, utrzymywalność skryptów testowych

  • utworzenie klas (PageObject) opisujących poszczególne strony,
  • identyfikacja części wspólnych i wprowadzanie dobrych praktyk programowania,
  • dlaczego nie używamy Page Object Factory.

7. Behaviour Driven Development / Testing

  • testujemy opowiadając historyjki,
  • framework Cucumber i język Gherkin,
  • Powiązanie technik BDD z Selenium.

8. Restful API, SOAP, mikroserwisy

  • testowanie z wykorzystaniem Restful API – testy z wykorzystaniem aplikacji PostMan,
  • omówienie architektury mikroserwisów,
  • przeniesienie testów z aplikacji PostMan do języka programowania,
  • omówienie protokołu SOAP.

9. Warsztaty – testowanie end-to-end

Na zajęciach użytkownicy dostają specyfikację aplikacji oraz działające moduły. Mają za zadanie stworzyć testy zaczynając od analizy problemu poprzez definicję test planu i tworzenie scenariuszy testów wraz z ich implementacją.

Hackathon

Hackathon to 6-godzinne spotkanie, na którym w praktyczny sposób podsumowujemy część lub całość kursu. Będzie się ono odbywać w wybraną sobotę w godzinach 9:00–15:00.

Nadrzędnym celem warsztatów jest utrwalenie dotychczas zdobytej wiedzy, integracja grupy i dobra zabawa w efektywny i produktywny sposób.

Jego założeniem jest jak najbardziej samodzielna praca zespołów. Uczestnicy nie są jednak pozostawieni sami sobie – przez cały ten czas trenerzy czuwają nad wykonywaniem zadań i wspierają w rozwiązywaniu problemów

Nasi kursanci pracują w:

Z Bulldogjob oszczędzasz 100 PLN
Organizator szkolenia - CODE:ME - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji