Warsztat #341 Big Data - wprowadzenie na przykładzie Hortonworks Data Platform

  • 25.01.2020
  • Poznań
  • dzień
  • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
  • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
  • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Warsztat skierowany jest do analityków i programistów chcących rozpocząć swoją przygodę z technologiami Big Data. Uczestnicy zapoznają się z narzędziami, które pozwalają na przetwarzanie danych o wolumenie przekraczającym możliwości tradycyjnych rozwiązań takich jak relacyjne bazy danych czy hurtownie danych.

Wymagana jest bardzo podstawowa wiedza z zakresu użytkowania systemu linux i pisania zapytań SQL.

Podczas warsztatu zapewniamy dostęp do kawy, herbaty, wody oraz ciastek. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej lub wegetariańskiej.

Agenda: 1. Wprowadzenie teoretyczne - baza danych, hurtownia, hadoop - jak nie stracić głowy w chmurach? 1. HDFS, Hive i YARN - rozproszone przechowywanie i przetwarzanie danych - MapReduce czy SQL? 1. Kafka - Brama do strumieni danych - a komu to potrzebne? 1. HBase - Przykład bazy noSQL. 1. NiFi - narzędzie ETL. 1. Spark - platforma dla obliczeń rozproszonych.

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji