Warsztat #344 Podstawy uczenia maszynowego: pierwszy projekt od A do Z

  • 26.01.2020
  • Kraków
  • dzień
  • 79 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
  • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
  • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chciałyby zacząć swoją przygodę z uczeniem maszynowym (ML) od strony bardzo praktycznej - uczenie się poprzez wykonanie całościowego projektu począwszy od pobierania i procesowania danych poprzez eksplorację danych aż po trenowanie i wybór ostatecznego modelu do predykcji. Niezbędne minimum teoretyczne będzie wplecione bezpośrednio w wykonanie poszczególnych etapów projektu, żeby rozumieć sens wykonywanych czynności.

Celem warsztatu nie jest przetestowanie wszystkich możliwych algorytmów uczenia maszynowego, lecz bazując na kilku najbardziej skutecznych i popularnych algorytmach pokazać, jak całościowo rozwiązywać problemy - od zbierania i przygotowania danych aż po przygotowanie ostatecznego modelu do predykcji.

Czego się dowiesz? - zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu nadzorowanego uczenia maszynowego - dowiesz się, gdzie możesz szukać więcej informacji - zrozumiesz podejście do wykonywania całościowych projektów uczenia maszynowego - potrafisz użyć danego podejścia do realizacji własnych projektów

Wymagania: - podstawowa znajomość Python - podstawowa znajomość zagadnień statystycznych

Agenda: 1. Podstawowe zagadnienia teoretyczne. 1. Etapy typowego projektu uczenia maszynowego 1. Projekt - problem klasyfikacji 1. Zdefiniowanie celu projektu i kryteriów wyboru modelu 1. Przetwarzanie i przygotowanie danych do trenowania 1. Trenowanie modeli 1. Ewaluacja modeli 1. Finalizacja modelu 1. Podsumowanie i wnioski

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji